Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi podpowiecie co kupić w rozmiarze 205/55/R16? Ogólnie to zastanawiam się pomiędzy Conti CPC 5, Michelin Primacy 3, Dunlop Blueresponse, Goodyear Eficientgrip chyba, że coś innego warto? Co byście szczególnie polecili?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Może mi podpowiecie co kupić w rozmiarze 205/55/R16? Ogólnie to zastanawiam się pomiędzy Conti CPC 5, Michelin Primacy 3, Dunlop Blueresponse, Goodyear Eficientgrip chyba, że coś innego warto? Co byście szczególnie polecili?

Goodyear będą chyba najcichsze, ja wybrałbym Michelin jak cena nie odstrasza bo mam tylko inny rozmiar, ale teraz chyba kupię coś tańszego a dobrego. Jeździłem kiedyś na oponach Hankook i byłem zadowolony...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hankook zrobił się chyba czwartym producentem opon na świecie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    ja wybrałbym Michelin jak cena nie odstrasza

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Jak na razie trochę ostrasza. Tam gdzie ostatnio kupowałem opony powiedzieli mi ponad 1300 za komplet. Conti, goodyear i dunlop jakieś 150zł taniej. Tylko conti i michelin mają rant ochronny a reszta nie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w kraku na ul bocianie teraz kupowałem conti 5 za 216 zł za szt , opony bajka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kto ma porównanie pomiędzy Conti ContiPremiumContact 5 a Michelin Primacy 3 w rozmiarze 205/55/16? Zastanawiam się, które z nich kupić. Conti miałem. Czy przyczepność na suchym i mokrym będzie taka sama/podobna? I może coś o trwałości? Słyszałem, że Michelin powinien zrobić trochę więcej km.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Goodyear Eficientgrip

Mam te opony i szczerze polecam, bardzo ciche, ma mokrym i na suchym zachowuja sie idealnie. Jak dla mnie rewelacja, nie wiem jak szybko zuzywa sie bieznik, zobaczymy po 1-wszym sezonie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja już też mogę wpisać trochę więcej info bo zrobiłem około 1,5 tyś na tych oponach.

Super ciche i świetnie mi się trzymają drogi jeżdżąc 120 - 140 km/h.

Oszczędności z niby ultra niskich oporów toczenia raczej nie zaobserwowałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na koło weszły Fulda Sport control 2 średnica 17" index Y .Po testach rownież dość dynamicznych wrażenia super.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z Fuldą mam złe doznania ale to z zimowymi. Jestem z nich bardzo niezadowolony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja poprzednie miałem conti. Ogólnie jestem zadowolony tylko zastanawiam się czy micheliny nie wytrzymają trochę więcej bo w osiągach raczej nie odczuję różnicy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Z Fuldą mam złe doznania ale to z zimowymi. Jestem z nich bardzo niezadowolony.

To nie ma co porównywać zimówek do letnich, zwłaszcza, że założyłem model jakiego zeszłego lata nie było jeszcze na rynku.

Zimówki to tylko Nokian. Finowie znają się na zimie... Letnie Nokiany nie były zbyt ok.

Z Fuld jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)

Jak u nich w Finlandii przez 8 miesięcy w roku jest zima, bądź temperatura ledwo przekracza 0 stopni, to wcale się nie dziwię, że kto jak kto, ale oni na zimie się znają.

A czy nie jest tak, ze Nokian został zakupiony przez Rosjan? I część produkcji idzie z Finlandii a część z Rosji.

Z tego rankingu wynika, że oceniane są bardzo dobrze: http://www.oponeo.pl/artykul/najlepsze-opony-letnie-205-55-r16-wg-kierowcow

Edytowane przez Lewy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jakie ma znaczenie produkcja?To robią maszyny, a nie ręcznie ludzie (tu bym się obawial).Na moich Fuldach, że Germany ( i co z tego), na niektórych Dębicach też, lub Slowacja.To nie ma znaczenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proces produkcji ma znaczenie, jakość składników. Gdyby tak nie było, niemal wszystkie opony byłyby takie same.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam oponki GoodYear EfficentGrip z indeksem oporów toczenia A czyli najlepszym.

Robiłem swego czasu test i wyszły mi zerowe korzyści na tych oponach w stosunku do zimówek które miały znacznie większe opory toczenia.

Podczas tych testów temp to było coś z przedziału 5 - 15 stopni. Zasięg wyszedł DOKŁADNIE taki sam jak na zimówkach.

Ostatnio jednak podczas tych upałów zrobiłem setki kilometrów i fura spaliła znacznie mniej paliwa. Zawsze bylo tak, że równe pół zbiornika = 500 km a tym razem mam 600 km na połówce zbiornika i co ciekawe sporawo toczyłem się po mieście gdzie spalanie wiadomo jakie jest.

Czy te wysokie temperatury sprawiły, że ogumienie zaczęło pracować na 100% i dopiero to pozwoliło na wykorzystanie niskich oporów toczenia ?

Trasy te same, styl ten sam dodatkowo doszło kilka razy bujanie się po mieście i jazda na włączonej klimie, a mimo to znacznie większy dystans zrobiony więc albo trafiłem na jakieś turbo udane paliwo tym razem albo opony zaczęły extra pracować.

Jest możliwe, że dopiero wysokie temp pozwalają oponom pokazać co potrafią w kwestii oporów toczenia ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Mam oponki GoodYear EfficentGrip z indeksem oporów toczenia A czyli najlepszym.

Robiłem swego czasu test i wyszły mi zerowe korzyści na tych oponach w stosunku do zimówek które miały znacznie większe opory toczenia.

Podczas tych testów temp to było coś z przedziału 5 - 15 stopni. Zasięg wyszedł DOKŁADNIE taki sam jak na zimówkach.

Ostatnio jednak podczas tych upałów zrobiłem setki kilometrów i fura spaliła znacznie mniej paliwa. Zawsze bylo tak, że równe pół zbiornika = 500 km a tym razem mam 600 km na połówce zbiornika i co ciekawe sporawo toczyłem się po mieście gdzie spalanie wiadomo jakie jest.

Czy te wysokie temperatury sprawiły, że ogumienie zaczęło pracować na 100% i dopiero to pozwoliło na wykorzystanie niskich oporów toczenia ?

Trasy te same, styl ten sam dodatkowo doszło kilka razy bujanie się po mieście i jazda na włączonej klimie, a mimo to znacznie większy dystans zrobiony więc albo trafiłem na jakieś turbo udane paliwo tym razem albo opony zaczęły extra pracować.

Jest możliwe, że dopiero wysokie temp pozwalają oponom pokazać co potrafią w kwestii oporów toczenia ?

Po coś są te indexy i różnice między zimowymi a letnimi. Istnieje jeszcze bardzo znaczący czynnik - siła i kierunek wiatru, robi opór...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tez mam GoodYear EfficentGrip, 195/65/15. Potwierdzam minimalne opory toczenia. Po przekładce z zimowych Fulda aż dziwne uczucie jak ci się samochód przed światłami po do hamowaniu nie chce zatrzymać.

Oszczednosci w paliwie nie monitorowałem (LPG), ale pewnie po "parę groszy" co 100km zarobiły.

Kupione przez opon...eo za 880 z założeniem :) tak że nie narzekam, polecam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Tez mam GoodYear EfficentGrip, 195/65/15. Potwierdzam minimalne opory toczenia. Po przekładce z zimowych Fulda aż dziwne uczucie jak ci się samochód przed światłami po do hamowaniu nie chce zatrzymać.

Oszczednosci w paliwie nie monitorowałem (LPG), ale pewnie po "parę groszy" co 100km zarobiły.

Kupione przez opon...eo za 880 z założeniem :) tak że nie narzekam, polecam.

tzn jak nie chce zatrzymac

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)

Tzn że samochód toczy się prawie bez oporów, i sam z siebie nie chce się zatrzymać.

Przynajmniej ja mam taki zwyczaj, delikatnego hamowania, gdzie w ostatniej fazie stopniowo odpuszczam pedał hamulca. Odpuszczam całkowicie jak samochód porusza się naprawdę z minimalną prędkością, aby sam się zatrzymał już bez hamowania- właśnie dzięki własnym oporom toczenia. Oczywiście tylko gdy droga jest równa, nie pochyła. Różnica tych oporów toczenia do zimowych Fulda odczuwalna bardzo znacznie.

Trochę pogmatwałem, ale jak dla mnie opory toczenia są naprawdę małe. Na upartego to jedną ręką samochód ruszysz z miejsca.

Edytowane przez siarak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta