Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zmiany opon letnich 205/55/R16 i mam kilka pytań:

1.Jak to jest z tym ząbkowaniem? Kupować asymetryczne (takie mam "od Niemca") czy kierunkowe? Kierunkowe są tańsze... Co polecacie z asymetrycznych? Bridgestone Turanza ER300 są dosyć drogie.

2. Muszę zmienić cztery opony. Czy mogę w tym roku kupić dwie i założyć je na przód, a w przyszłym dwie pozostałe i te nowsze dać na przód? Czy to ma sens?

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow, nie chce zakladac nowego tematu, a pyt. mam nastepujace:

 

Jaki jest max. przebieg przecietnej opony letniej? (nowa opona)

 

...zrobilem 43.000 i czekam az sie te opony skoncza, gdyz chce kupic nowe, wieksze felgi a tam nic :) , jezeli ktos wie niech sie wypowie, nie udalo mi sie nigdzie znalesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o pomoc w wyborze potrzebuje zakupić dwie sztuki opon do paska b6 varianta. Do tej pory mialem zalozone 4x Dunlop sp1 215 55 r16 index V, ale na dwie sztuki pora juz przyszla bo sie troche rozlatuja ;) i musze wybrać dwie opony na przód. Co polecacie, wybrac jakiejs innej firmy ten sam rozmiar i ten sam indeks czy mozna zmienic indeks i z tylu miec dwie z indeksem v a z przodu z indeksem H ???

Jak to mawiał towarzysz Gierek pomożecie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego ile chcesz wydać. Świetny stosunek ceny do jakości mają Uniroyal Rainsport 2 (rekomendują je nawet Niemcy w testach ADAC), możesz rozważyć również Dunlop Sport Maxx w tym rozmiarze również powinny być w przystępnej cenie, kolejna świetna oponka to Toyo T1-R i chyba pomiędzy tymi bym wybierał w zależności od tego ile gotówki chcesz przeznaczyć. Napewno każda z nich będzie bezpieczna na suchym jak i na mokrym asfalcie. Indeksy prędkości możesz mieszać natomiast nie możesz przekraczać prędkości gwarantowanej przez najniższy z "założonych" indeksów.

 

pozdr

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cypek99
Kupilem passata 1998 rok z oponami bf goodrich rozmiar 205/60r15 91h touring .Czy ktos moze cos powiedziec o jakosci tych opon wyprodukowano w francji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goodrich

 

marka OK, z historią. Z reguły ich modele maja bdb rekomendacje userów. Zresztą sam pewnie je przetestujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mesyjasz

A ja kupiłem Firenza.. created in Japan .. firma Japońska ale produkcja u Chinoli

 

225/45/R17 do mojego W8 tylko takie...

Jeszcze nie założyłem.. za komplet z 36 miesięczną gwarancja 1000 PLN

 

Opinie o oponach tutaj

http://opony.money.pl/testy_opon/testy.asp?producent=Firenza&model=ST-08&rodzaj_pojazdu=Osobowe&pora_roku=letnie

http://www.tyretest.com/pkw_sommerreifen/sumo_firenza/st_08/index.html

 

A szczególnie ta informacja

http://www.rexnet.com.au/forum/lofiversion/index.php/t67889.html

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się nad nimi zastanawiałem, ale znalazłem kilka negatywnych opini osób które miały doczynienia z takimi firmami jak Toyo czy Yokohama. I niestety Firenza nie miała dobrych opinii na mokrym. Pochwal się jak założysz i przetestujesz bo jestem ciekaw obiektywnej opinii a nie tych wyczytanych tylko na stronach typu oponeo.pl

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mesyjasz

 

o ile dwa pierwsze linki to rzeczywiście pierd...ly.. o tyle informacja na forum subaru jest testem km po km.. i niejako potwierdza to co znalazłem na innych stronach

 

Oczywiście dam znać po powrocie z urlopu.. a do gorącego jadę

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o ile dwa pierwsze linki to rzeczywiście pierd...ly.. o tyle informacja na forum subaru jest testem km po km.. i niejako potwierdza to co znalazłem na innych stronach

 

Oczywiście dam znać po powrocie z urlopu.. a do gorącego jadę

 

czytałem, czytałem będę bardzo zadowolony jak to info jeszcze Ty potwierdzisz :) super by było do ta guma w 225/40 R18 kosztuje 407 zł / szt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mesyjasz

Ostatnio w jednym "najtańszym" w Mielcu lokalu typu sprzedam opony .. zaoferowany mi promocyjną cenę za michelin'y HP coś tam 90..siąt za 550 za sztukę.. jakiś żarcik

 

A odnośnie Firenza ST08.....są na nogach od soboty... narazie jedno wrażenie(porównanie z Goodyear Eagle F1.. troszkę głośniejsze .. ale minimalnie(twarde zawieszenie niski profil)

Toczą sie ładnie...

Pozostałe wrażenia .. jak wróce z wakacji czyli po 2 sierpnia.. zrobie małe review

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam!

Zalezy mi na przyczepnosci, zeby dobrze sie sprawowaly na suchym jak i na mokrym. Duzo jezdze na trasach szybkiego ruchu i autostradach ( 140-150km/h) jak mi sie spieszy to i 230 ale sporadycznie. Poza tym oczywiscie miasto. na 1000km ok 600 miasto, reszta trasa. Nie zalezy mi na wygladzie - tylko i wylacznie na osiagach. Nie musza byc ciche, jezeli glosniejsza opona bedzie miala lepsze osiagi to ja wezme. Przedzial cenowy - do 350/kolo Moje dotychczasowe typy: Yokohama c-drive ( zniechceca mnie prod. Filipiny ) Toyo proxes t1r ( narazie moj faworyt) Bridgestone Turanza ER 300 Michelin PILOT PRIMACY Ew. co innego sugerujecie ? W pon.( 27.07) musze je juz zalozyc wiec prosze o konkretne propozycje. Dzieki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam w skodzie Barum BRAVURIS 2 225/45 R17 94 W XL. Kupiłem je nowe, na razie przejechane około 7000km i złego słowa powiedzieć nie mogę. Mają kołnierz ochronny, są ciche i jadąc w deszczu w koleinach nie ma najmniejszego problemu no i cena przystępna. W niemcowni na autostradzie przy silnym deszczu 150km/h bez żadnych obaw. Czytałem opinie że są kiepskie przy hamowaniu ale to chyba dotyczy się poprzedniej wersji opony (kształt bieżnika - jodełka?) bo u mnie takiego problemu nie ma. U mnie miasto 60% trasa 40%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość santa_daro

Witam,

 

Ja osobiści polecam Bridgestone Turanza ER 300 195/65/15 91V. Miałem takie w moim passacie i naprawdę byłem zadowolony. Na mokrej nawierzchni ekstra a tym bardziej na suchej. Robię dość sporo kilometrów i naprawdę były wytrzymałe. Reasumując: bardzo ciche, komfortowe, dobrze trzymały, przystępna cena i wytrzymałe. Ale to tylko moje zdanie, każdy ma swój gust.

 

Pozdrawiam i szerokiej drogi życze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge prosic o wiecej wypowiedzi ?

Chyba sie zdecyduje na c-drive.

 

EDIT:

Wybor padl jednak na toyo t1r. po 200km spora roznica pomiedzy nimi a p6000 na korzysc toyo. po dluzszej trasie ( 2 tys. km) bede mogl powiedziec cos wiecej. Pozdrawiam!

Edytowane przez Nicckus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które byście wybrali(?)

Kleber DYNAXER HP 2 195/65 R15 91 H

Goodyear DURAGRIP 195/65 R15 91 H

Goodyear EXCELLENCE 195/65 R15 91 H

Goodyear EFFICIENTGRIP 195/65 R15 91 H

 

Pozdr.

Edytowane przez ukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to najlepsze, a jeśli chodzi o kasę to najtańsze, Kleber i Goodyear to raczej pewne marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Które byście wybrali(?)

Kleber DYNAXER HP 2 195/65 R15 91 H

Goodyear DURAGRIP 195/65 R15 91 H

Goodyear EXCELLENCE 195/65 R15 91 H

Goodyear EFFICIENTGRIP 195/65 R15 91 H

 

Pozdr.

Ja jeżdzę 3 sezon na Kleberach i jestem zadowolony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności