Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja polecam GoodYear Excellence.

Kupiłem nowe, zrobiłem na nich ok. 10 tys. km i mogę powiedzieć że są rewelacyjne.

Bardzo dobrze trzymają na mokrym jak i na suchym, są bardzo ciche.

Po tych 10 tys. nie widać praktycznie zużycia.

Zgadzam sie, bo tez jezdzilem.Tylko na mokrym to slabo. ale dobre opony to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość disaster3

Wg testu z ADAC'a (wiem ze do konca nie ma zo ufac) to te Goodyear'y sa porownywalne do Conti i Bridge's ale niestety odstaja i to znacznie na mokrej nawierzchni . Rozmawialem tez z kumplem ma wlasnie te Excellence'y i to co piszecie to prawda ale na mokrym nie jest juz tak kolorowo.

 

@rainman777

to byl moj 1-szy typ Toyo Proxes ale z tego co sie orientowalem to do opony faktycznie nie ma sie do czego przyczepic poza jedna rzecza jako opona sportowa, sciera sie szybciej a ja nie chcialbym po 2 czy 3 latach (rocznie miedzy 15-20kkm) zmieniac opon na kolejny komplet.

Ile przejechales na pelnym nowym komplecie (lat/km)?

 

Ja moge miec 205/55/ R16 za 300 PLN/szt. i powiem ze najbardziej mnie kreca ale ciagle sie wacham miedzy zwykla bardzo dobra opona a sportowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale na mokrym nie jest juz tak kolorowo.

 

Nie zgodzę się z tym. Nigdy mnie nie zawiodły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już wiem jakie będę miał następne oponki : Vredestein Ultrac Sessanta. Po przeczytaniu prawie wszystkich for i stron nie dostrzegłem żadnych minusów tej oponki - no może poza ceną :( A ktoś z forumowiczów może ma je i jeszcze mi podpowie czy warto wydać tyle kasy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość disaster3

nie mowie ze Ciebie zawiodly, w kazdym badz razie z testu wynika ze na mokrej Continentale i bridgestone'y sa lepsze mimo ze i te goodyear'y rowniez sa dobre.

To nie jest tak ze sa beeeee, poprostu w/w maja troche wiecej naciec i inny bieznik i moze to mialo wplyw na szybsze odprowadzanie wody z pod opony co sie przelozylo na lepsza trakcje na takiej nawierzchni.....

 

@derlysy

 

fajne oponki, szkoda ze tylko wystepuja od rozmiaru 17" a ja potrzebuje 16", bo wygladaja i z tego co przeczytalem nieziemsko :)

 

za to takiej maja 16" http://www.opony.com.pl/opony/opony_producenci2.asp?model=Ultrac&producent=Vredestein&rozmiar=205/55R16&rodzaj=osobowe&pora_roku=letnie&link= Vredestein Ultrac.... hmmmm

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie jezdze na 225/45/17.i czy moge zalozyc na ta sama felge 17" VW przod 225/45/17 (to okej) a tyl 245/40/17.czy to bedzie dobrze jechac i czy wejdzie mi tyl????mam okazje do kupienia.

Edytowane przez gino9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry ze odgrzebie, ale po co zakładac nowy.

 

Prosze o doradzenie, ktore opony letnie wybrac, wiem ze sezon zimowy ale generalnie mam zasade ze letnie kupuje w zimie a zimowe w lecie, zawsze wtedy sa najlepsze ceny, oczywiscie chodzi o nowki.

Do tej pory brałem pod uwage

1. BridgeStone Turanza ER300 - http://www.opony.com.pl/opony/opony_producenci2.asp?model=ER300&producent=Bridgestone&rozmiar=205/55R16&rodzaj=osobowe&pora_roku=letnie&link=

2.Continental ContiPremiumContact 2 - http://www.opony.com.pl/opony/opony_producenci2.asp?model=ContiPremiumContact+2&producent=Continental&rozmiar=205/55R16&rodzaj=osobowe&pora_roku=letnie&link=

3.Toyo Proxes T1-R - http://www.opony.com.pl/opony/opony_producenci2.asp?model=Proxes+T1-R&producent=Toyo&rozmiar=205/55R16&rodzaj=osobowe&pora_roku=letnie&link=

4. Yokohama AVS SPORT V102 - http://www.opony.com.pl/opony/opony_producenci2.asp?model=AVS+SPORT+V102&producent=Yokohama&rozmiar=205/55R16&rodzaj=osobowe&pora_roku=letnie&link=

 

I tak po dluzszym zastanowieniu odpuscilem sobie typowo sportowe opony czyli nr 3 i 4 ze wzgledu na to ze sa mieksze, szybciej sie scieraja no i generalnie "jodełka" czyli glosniejsze niz asymetryczne. Poza tym nie chce po 2-3 sezonach zmieniac znowu opon a to by mnie czekalo majac tak miekkie gumy. Generalnie jesli chodzi o wlasciwosci jezdne na mokrym czy suchym to sa najlepsze ale nie mam tez sportowego samochodu z 200KM+ mocy, dlatego stwierdzilem ze kupie sobie bardziej "cywilnego" ale z gornej pólki wysoko oceniane w testach i przez uzytkownikow.

I padlo na Continentale lub Bridgestone'y i nie wiem w koncu, ktore wziasc. Znalazlem jakis w miare "swiezy" test opon w tym rozmiarze ADAC'a http://www.roadlook.pl/opony/adac-test-letnich-opon-2007-czesc-ii-205-55-r-16-v.html no i te oponki zajeły 2 i 3 miejsce. Continentale mialbym za 290 PLN/szt. Bridgestone'y za 299 PLN/szt. Ale nie wiem na ktore sie zdecydowac. Co byscie wybrali z tych 2? Innych nie polecajcie bo tylko te 2 rodzaje wchodza w gre.

 

Z gory dzieki

 

Pozdr.,

disaster3

Ja bym bral bridgestone. Jakos spisuja sie na pasku bdb sa od pierwszego montazu. Na Borzebez kontroli trakcji) mam dunlop sport maxx i na zkaretach na mokrym itd trzymaja sie jak po szynach... ale po przejechaniu 15 tys przednie maja juz raptem 4,5 mm;/ tyl w sumie nieruszony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie mam zalorzone toyo proxes t1-r i sa rewelacyjne na mokrym jak i na suchym tylko jest jeden minus szybko sie scieraja zrobilem na nich 15tys km i zostalo mi moze 30% ale cos za cos sportowa opona musi sie scierac taki jej urok.Jesli ktos lubi sportowa jazde i nieprzeszkadza mu wydaek co kilka miesiecy to bardzo polecam.

Nastepne tez beda toyo proxes t1-r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie jezdze na 225/45/17.i czy moge zalozyc na ta sama felge 17" VW przod 225/45/17 (to okej) a tyl 245/40/17.czy to bedzie dobrze jechac i czy wejdzie mi tyl????mam okazje do kupienia.

 

 

prosze o odpowiedz jesli ktos sie orientuje:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechać na pewno będzie :) Zazwyczaj szersze daje się na tył ni na przód :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
moge zalozyc na ta sama felge 17" VW przod 225/45/17 (to okej) a tyl 245/40/17.czy to bedzie dobrze jechac

Roznica w obwodzie nie jest wielka, bo tylko 1% (na srednicy kola 6mm-to tak, jakbys mial na jednej osi nowki opony, a na drugiej juz troche zuzyte)... ESP raczej nie powinno szwankowac...

Tylko po co chcesz takie manewry robic :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu koles sprzedaje taki komplet i sa jak nowki.Ale tez mysle na nie bo profil moglby byc ten sam 45:)podobaja mi sie yokohama parade ale w 17 sa tylko 215.ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie kumho. W testach lepiej wyszły niż Fulda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumho to jak unimil gumy poslizgowe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja już wiem jakie będę miał następne oponki : Vredestein Ultrac Sessanta.

Ale nie robią mniejszych niż 17".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie wejda najszersze opony do naszego paska????255????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablo1976

cześć panowie, a co powiecie na Bridgestone Turanza ER 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ..ja zdecydowałem się na opony koreańskie marki HANKOOK (K105 205/55R16)czytałem wiele pochlebnych opinii na ich temat, ponadto w jakiejś gazecie widziałem testy tych opon i nieżadko wyniki testu były lepsze od opon takich marek jak np dunlop.Wiem że te opony sa montowane w nowych samochodach w fabrykach Forda i Volkswagena...

Ciekaw jestem jak beda się sprawowac i czy nie będe zawiedziony..

W każdym razie wyglad opony jest niekiepski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Yokohame 205x55x16 A.drive.Nigdy na takich nie jeździłem więc na razie nie powiem jak sie spisują.Jak wynika z opinii są ponoć super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności