Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w tej chwili jeżdżę na Michelin EnergySaver i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a pod względem trwałości lepszy będzie Hankook Ventus Prime3 K125 czy Vredestein ULTRAC SATIN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie  przyszedł czas na wymianę 2 szt. opon letnich. Mam 235/45 R17. Pytanie czy mogę wstawić dwie 225/45 R17?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety muszę odwołać swoją opinię co do opon Michelin EnergySaver. Sprawowały się dobrze dopóki jeździły na starym B5 gdzie brakowało mocy i momentu. Po przekładce do B6 niestety na wilgotnym podłożu szybko gubią trakcję i nie radzą sobie z przeniesieniem 350Nm na koła.

Mowa o rozmiarze 205/55 R16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, poszukuję opon letnich 235x40 r 18. Obecne opony które są założone to conti sport 5, ale zjechane już do 0. Z racji tego, że jest zima,próbuje znaleźć jakąś promocję na letnie, wiadomo, że liczę się z tym ,że koszt opony to około 500 zł, ale chciałem jednak poszukać i znaleźć taniej, bo jak wiadomo opony są 4, a 100 zł na sztuce to już różnica. Kilka tygodni obserwacji, mój wybór padł na Uniroyal RainSport 3 , znalazłem w dobrej cenie 360 zł od sztuki. Co o tym myślicie ? Może jakieś ciekawsze propozycje ? Może opony innej firmy ? Proszę o jakiekolwiek opinie na temat opon w tym rozmiarze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy sezon lato 2019 ;)  Pytanie do właścicieli Dębica Presto UHP 2 (225/45 R17) jak się sprawdzają w Passacie B6 2.0TDi? Opony są już na rynku dwa lata, więc można już coś podsumować. Opony mają genialne opinie w sieci, bardzo dobrą cenę ale przeczytałem też że do ciężkiego Paska już nie bardzo ... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego B7 zostały mi opony  w rozmiarze 205/55 R16. 

Teram mam B8 na zimówkach 215/60 R16.

Pytanie czy mogę bez obaw założyć te z B7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyć możesz ale.... może złabo to wyglądać a po drugie przekłamanie w dystansie i prędkości będziesz miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie. B8 ma niestety inne rozmiary opon. Założenie niewłaściwego rozmiaru spowoduje przekłamanie wskazań prędkości z jaką się poruszasz oraz błędne naliczanie przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Czyli Dunlop na sprzedaż i raczej kupię FULDA.

Zastanawiam sięnad:

Yokohama BluEarth-Es ES32

oraz

Fulda ECOCONTROL HP

Co byście wybrali?

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nosze się z kupnem opon letnich do B7 

Rozmiar gumy 235/45 R17 i mam dylemat

Michelin Primacy 4 czy Continental PremiumContact6

Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michelin. Continental szybko się ściera.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie opony letnie polecacie w rozmiarze 205/55 R16

Mialem kiedyś fulde ecocontrol hp w B5FL i niestety ząbkowały się, a o Kormoranie runpro b3 bez komentarza opony głośne i paliwożerne, bicie powyżej 100km/h, więc to była pozorna oszczędność (otrzymane wraz z zakupem auta).

Zastanawiam się nad takim wyborem:

1.Nexen n Blue HD plus 205/55 R16 etykieta C, B 68db. Dobry stosunek jakość/cena 

2.Kumho ecowing es31 205/55 R16 etykieta B, B 70db. Opony o niskim oporze toczenia= mniejsze spalanie, rozsądna cena

3.Kleber dynaxer hp4 205/55 R16 etykieta C, A 68db. Nowość na sezon 2019, czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął Kleber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie oponki polecacie , mam taką samą propozycje cenową 230zł za 205-55-16

Bridgestone Turanza 005

Dunlop Blueresponse SP Sport

Continental 5

Potrzebuje by była dobra przyczepność na mokrym i suchym , i aby się szybko nie ścierały.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może zadam tu pytanie o opony, bo stoję przed dylematem: Continental ContiSportContact5 (takie teraz mam) czy Continental ContiPremiumContact4?

Na PremiumContact jeździłem w B6. Rewelka. W B7 mam SportContact i mam wrażenie, że są koszmarnie głośne, a wcale nie dają takiej rewelacyjnej przyczepności (szczególnie na mokrym), jak by to wynikało z ich specyfikacji. Różnica jednak taka, że w B6 było 205/60R16, a w B7 jest 235/45R17...

Ktoś coś podpowie?

By marcin_pesel,

Posty wydzielone do odpowiedniego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hałas w tych oponach jest ok. 71 dB - więcej bym szukał w rozmiarze tj, w 16" ma  205/60  a 17" 235/45.

Specyfika rozmiaru opony. 

1.Najlepiej byłoby wrócić/zmienić na !6", a to już kasa. 

2. Znaleźć opony cichsze np.69-68 dB

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2019 o 12:30, hrabia napisał:

1.Najlepiej byłoby wrócić/zmienić na !6", a to już kasa

Raczej odpada. Mam fabrycznie 17" i to trochę cofanie się rozwoju by było...

Dnia 10.08.2019 o 12:30, hrabia napisał:

Znaleźć opony cichsze np.69-68 dB

I chyba na tym się skończy. Do B6 w końcu kupiłem komplet Michelin Primacy 4 i było elegancko, więc chyba zrobię tak samo w B6 i będzie spokój. Do tego jeszcze muszę upolować jakiś komplet felg alu 18" do zimówek i czujniki... Znowu kasa wypłynie z konta :(

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Albercik w B6 i B7 były:

215/55 R16 wsadzali jeszcze 205/55 R16

235/45 R17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rosol napisał:

@Albercik w B6 i B7 były:

215/55 R16 wsadzali jeszcze 205/55 R16

235/45 R17

Wiem, ale moim autem jeździła też żona, więc założyłem 205/60 R16. Zimówki miałem 205/55 i była spora różnica odczuwalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności