Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzi jak najbardziej przydatne, sam szukałem opon na ten sezon i kilka ciekawostek sprawiło, że kupiłem finalnie Yokohamę Winter Bluearth V905. Chociażby technologia z olejkiem - lepsza jakość i przyczepność..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat bo zbliża się zakup i u mnie... Jakie aktualnie planujecie sami zakupić opony? U mnie będzie to 225/45r17

Myślę nad Dunlop Sport Maxx RT 2, na mokrym kl A wg wulkanizatorów ważny parametr, opory toczenia mniej ważny parametr i niewielkie róznice spalania, kl. C no i cicha opona 68 dB.

https://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sport-maxx-rt-2-225-45-r17-94-y-xl-mfs-zr#172210971

Edytowane przez zejnowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam je i używałem cały zeszły sezon. Twarde i nie zjadą się tak szybko jak Vredki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mam okazję kupić roczne opony Michelin Primacy 3 w rozmiarze 205/55 R16. I mam pytanie. Czy te opony występowały w wersji z rantem ochronnym na felgę? Ma ktoś, używa? Jakieś opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dnia 19.03.2018 o 07:00, zejnowski napisał:

Odkopuję temat bo zbliża się zakup i u mnie... Jakie aktualnie planujecie sami zakupić opony? U mnie będzie to 225/45r17

Myślę nad Dunlop Sport Maxx RT 2, na mokrym kl A wg wulkanizatorów ważny parametr, opory toczenia mniej ważny parametr i niewielkie róznice spalania, kl. C no i cicha opona 68 dB.

https://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sport-maxx-rt-2-225-45-r17-94-y-xl-mfs-zr#172210971

Opony bardzo dobre w prowadzeniu i hamowaniu,na suchym i na mokrym.Natomiast jak dużo jeździsz to nie są zbyt wytrzymałe.Jeśli chodzi o głośność to tak są ciche tylko czy to jest ważne przy starszym dieslu?Raczej wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Arbeitgeber napisał:

Jeśli chodzi o głośność to tak są ciche tylko czy to jest ważne przy starszym dieslu?Raczej wcale.

 

Jako posiadacz starszego i głośnego ( PD ) dizla mogę zapewnić, że hałas opon jest bardzo wyraźny nawet jak silnik się drze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie w drugim aucie te opony, w rozmiarze 245/45/19.

Złe nie są. Są ciche, dobrze trzymają się drogi, dobrze odprowadzają wodę. Ale gdybym miał wybrać drugi raz, to wybrałbym GT zamiast RT-głównie ze względu na to, że GT tworzy ładną pionową ściankę boczną. Poza tym dla mnie obie opony są identyczne w eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. 

 

Stoję przed zakupem 4 nowych opon letnich o rozmiarze 205/55/16. Szczerze to raz kupowałem opony na Oponeo do Daewoo Tico i padło na opony firmy Dębica, lecz odkąd mam Passata B5FL (od roku) to chciałbym mu założyć jakieś bardzo dobre opony, to sumie to dla własnego bezpieczeństwa, a nie dla wyglądu je będę kupować.

Zaznaczę że na oponeo naznaczam tylko opony klasy Premium, lecz jest ich tak dużo że nie wiem czym się kierować, czy jesteście mi w stanie jakoś pomóc ? Będę bardzo wdzięczny

 

Ps: mogę dać za oponę do 350 zł nie więcej ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vredestein SporTrac5, Continental ContiPremiumContact 5 i wiele innych. Kwestia gustu w tym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje kupić opony do Skody Superb model 2015 combi 225/45/17 co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem przed tygodniem Nokian Eline2. Skusiła mnie etykieta i głośność... A/A 68dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krawcol82 napisał:

Ja zamówiłem przed tygodniem Nokian Eline2. Skusiła mnie etykieta i głośność... A/A 68dB.

Przejrzałem różne marki opon i ceny i zastanawiam się nad Hankok Ventus Prime3 K125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze gumy na mokrym, jakie miałem u siebie to były Vredestein Ultrac (kupiłem je w 2008r). Ale tego modelu już nie produkują. Były głośniejsze, ale na mokrym auto było przyklejone do drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu Hankok Ventus Prime3 225/45/17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hankook to dobra oponka, ale za mniejszą kase można dostać coś zbliżonego o ile nie lepszego w niektórych sytuacjach.

Zobacz sobie ten test opon letnich 225x45x17 http://wulkanista.pl/test-opon-letnich-225-45-r17/

Poniżej 300 zł masz Savę intensa uhp2, dębica prsto uhp2 czy fuldę sportcontrol 2. 

Żeby mieć coś z wyższej półki to trzeba te 200 zł do kompletu dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeszcze w zimie kupiłem Polskie opony z Dębicy za 250zł / szt, 

DĘBICA Presto UHP 2 235/45 R17 97 Y XL, FP
(235/45R17 LODE 97Y PUHP2)

Jestem bardzo zadowolony, samochód dobrze trzyma się na mokrym asfalcie, opony nie są głośne.

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 235/45 r17 Fulda SportControl 2 w cenie 340 zł/ sztuka. Za wiele jeszcze na nich nie zrobiłem ale jak narazie wszystko okej ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2018 o 12:05, roman62 napisał:

Hankook to dobra oponka, ale za mniejszą kase można dostać coś zbliżonego o ile nie lepszego w niektórych sytuacjach.

Zobacz sobie ten test opon letnich 225x45x17 http://wulkanista.pl/test-opon-letnich-225-45-r17/

Poniżej 300 zł masz Savę intensa uhp2, dębica prsto uhp2 czy fuldę sportcontrol 2. 

Żeby mieć coś z wyższej półki to trzeba te 200 zł do kompletu dołożyć.

Oponki kupione Hankok Ventus Prime3 225/45/17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.04.2017 o 11:01, pietrek_g napisał:

Na continental będziesz słyszał każdą zmianę jakości asfaltu.

Dokładnie mam Contipremiumcontact 5 i podsumowując jestem średnio zadowolony. Opony trzymają się na suchym i mokrym świetnie; są w miarę ciche w zależności od rodzaju asfaltu, ale niestety po 20kkm jedną oponę szlak trafił, huczy, buczy, trzęsie. Po założeniu zapasu w aucie cisza i spokój. 

W innym samochodzie mam Sava Intensa i powiem wam że jak na moje autostradowe użytkowanie to "sztosik" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności