Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego się śmiejesz,�� jeśli chodzi o zamieszczenie danych na temat przyczepnosci czy hałasu na 100% miarodajne dane. Dużo prawdy mówi też info o spalaniu.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

Obyś miał 100% racji. To ułatwi znacznie poszukiwania. Gdybym miał kierować się etykieta UE no to to są dwie najlepsze oponki letnie 16"

http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-efficientgrip-performance-205-55-r16-91-h#129716476

http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sport-bluresponse-205-55-r16-91-h#129690333

 

Ciche, świetne w hamowaniu na mokrym i mają niskie opory toczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, kupno opon będzie poprzedzone bardzo intensywny zbieraniem informacji.

Liczę na przeżycie takiego mini szoku ponieważ teraz cały sezon jeździłem na

http://www.oponeo.pl/model-opony/continental-contiwintercontact-ts830-p przód

+

http://www.oponeo.pl/model-opony/goodyear-ultra-grip-8 tył

 

I interesuje mnie różnica w spalaniu i ciszy. Teraz Continentale mi hałasują czasem niemiłosiernie ( zależy po jakiej drodze się jedzie ) i najbardziej liczę na ciszę, a potem na zmniejszenie spalania ponieważ patrząc na te etykiety UE powinna być zauważalna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam racje ale chyba dobra przyczepność nie idzie w parze z mniejszym spalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przyczepność i szybsze zużycie opony nie wynika z większych oporów toczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy mam racje ale chyba dobra przyczepność nie idzie w parze z mniejszym spalaniem.

 

Masz rację. Opona która "żre mniej paliwa" i generuje mniej hałasu, według wszelkich prawideł ma gorszą przyczepność.

Podałem wyżej takie dwie opony, a ludzie i tak chwalą na potęgę za super przyczepność na mokrym i suchym.

 

Oczywiście temat nie jest tak hop siup. Wpływ na przyczepność ma wiele parametrów i nie musi być tak, że oszczędna i cicha trzyma się gorzej. Materiały, technologia, wykonanie, bieżnik, ułożenie bieżnika, ząbków, rowków i tych wszystkich cudaków na oponie robi swoje w efekcie opona może być cichutka i trzymać się drogi jak imigrant socjalu.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba zawsze opona, która lepiej się klei ma trochę większe spalania. Pewnie nie są to jakiś duże różnice. Przeglądając opinie czy to jakieś testy (pytanie czy te były rzetelne) raczej zawsze wychodziło, że opony z serii tych eko (jak np michelin, conti) cechowały się gorszymi właściwościami jezdnymi. A jeśli porównujemy opony w zbliżonej cenie, szczególnie marek premium to wydaje mi się, że osiągi będą chyba zbliżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dębica Presto UHP2 - Ahhh szkoda, że tylko R17 i R18.

 

Jest kilka modeli co ma na etykietce UE B,A i 67 dB. Rewelacja !!!

Gdyby była taka R16 to bym wiedział już co kupić.

 

Także Panowie jak by co to szykuje się rewelka opona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie do Was drodzy eksperci. Jaką oponę założyć na felgę 7Jx15? Może ktoś już na czymś podobnym jeździ? Nie chcę żeby licznik przekłamywał, a jeśli już to nie dużo. Nie chcę też żeby na feldze był balon bo strasznie się później jeździ.

Felga ori jak na zdjęciu. Za wszelkie info będę wdzięczny.

Wellington.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się ktoś wypowiedzieć o Hankookach ventus prime 3? Mam zamiar kupić komplet 215/55 r16 bo obecne contipremiumcontact dosłownie zniknęły w oczach, choć przyjemnie się jeździło. A przebicie cenowe jest spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja porzucam narazie kupno Dunlop SP BLURESPONSE na rzecz:

http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-efficientgrip-205-55-r16-91-v-mfs-#132205989

 

 

W temacie opon ciągle nic nie wiem i kieruję się etykietą UE. To będą moje pierwsze letnie opony no i nie mam jak inaczej szukać niż poprzez eytkietę UE, a te opony mają ją rewelacyjną bo to co mnie interesuje najbardziej to cisza. Te są bardzo ciche według tych danych. Ciche a przy tym najwyższa klasa oszczędności. Czego chcieć więcej do poruszania się bez szaleństw ?

 

Czy ktoś ma te opony lub takie kupi ? Nie mam pojęcia jak wybrać opony. Czytając opinie nie dowiem się nic bo każde są świetne bo ludzie często nie mają porównania. Zostaje mi ta etykieta ale ani trochę nie chce mi się wierzyć w jej 100% "prawdomówność". Pozatym oponki może będą się zgadzały z etykietą na dystansie pierwszych tysięcy KM, a potem się zedrą i nic nie zostanie z super właściwości na papierze ?

 

Rankingi ADAC podobno preferują niemieckie opony i przy tym zawsze kwestionują wiarygodność tych rankingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką oponę założyć na felgę 7Jx15?

205/60 15"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do pytania. Ma/miał ktoś kankook ventus prime 3? Moje Conti wytrzymały tylko dwa sezony i planuję zmienić na coś innego. Zastanawiam się tez na Dunlop SP Bluerespons, Michelin. Ktoś z Was coś szczególnie poleci albo podzieli się swoimi doświadczeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć ile dokładnie przejechały te conti ale myślę, że +/- 30-35 tys. Kolega w a4 ma chyba turanze i mówi, że ponad 40 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje porady. Nowe letnie oponki do slabiutkiego B7 1.6TDI na felge 18" w rozmiarze 235/40. Ktos cos odradzi/poleci?

 

Najwazniejszy dla mnie jest komfort i cisza wiec patrzac na etykiety GOODYEAR EAGLE F1 Asymmetric 3

 

Zalezy mi tez na tym zeby opony wytrzymaly ze 3 sezony minumum (+/- 25k km) w jezdzie glownie miejskiej plus raz do roku trasa 3000km a o CONTINENTALach slyszalem rozne opinie (jedni ze trwale drudzy ze szybko sie scieraly)dlatego nie wiem czy te nowe PREMIUMCONTACT 6 brac pod uwage w starciu z GOODYEARami.

 

Patrzac tylko na etykiety ta najnowsza DEBICA PRESTO UHP2 tez wypada fajnie i pytanie czy ktos ostatnimi czasy jezdzil na letnich Debicach o dosc niskim profilu i byl zadowolony.

 

Jakie obecnie opony zaklada VW na nowe B7 w Polsce? Ktos wie? Sa jakies odgorne wytyczne od VW czy co dealer to opona???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 235/45 na 17" i jeździ tak jak powinien dla moich wymagań :mlask

Znajomy ma 1,6 TDI na 18" i też jeździ. Pisząc ze słabiutki chodziło mi bardziej o wskazanie że nie potrzebuje koniecznie opony która pozwoli mi okiełznać większa liczbę koni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie względne. Jedni do starej B5 dają ledy, inni do polo 1,2 dokładają lotkę a inni natomiast mając 105 koni decydują się na felgi 18" :pardon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się ale może w takim przypadku najlepiej kupić opony o jak najmniejszych oporach toczenia? Niektórzy piszą, że auto lepiej się zbiera na takich oponach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podepnę się.

Mało jeżdżę, więc zamierzałem kupić nowy model Dębica Presto UHP 2, wyżej już wspomniany. Natomiast odradzono mi ten produkt do mojego auta. Kolejne wybory to Fulda, może Hankooki.

Opony mają być ciche 17". Znacie kogoś, lub słyszeliście opinie o tych UHP? Jeszcze ich nie skreśliłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda dopiero jakies 6-7kkm przejechsne (1sezon) na hankookach ventus evo2 ale oponki naprawde spisuja sie swietnie. Sa ciche a przy tym dosyc dobrze kleja sie do asfaltu. Po tych 7kkm zeszlo ok 0.6 mm bieżnika, no ale auto jezdzone glownie w miescie na waskich uliczkach od swiatel do swiatel. W deszczu opony bardzo ladnie odprowadzają wode i nie ma zjawiska aquaplaningu nawet przy sporych predkosciach. Na suchym auto prowadzi sie jak po "sznurku". Jestem bardzo zadowolony z tych opon i szczerze polecam bo cena/jakość jest naprawde wspołmierna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności