Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cena robi swoje chlopaki co maja ten model na swoich bolidach zlego slowa nie powiedza

 

Klikniete z mojego Huawei Mate 8

 

Właśnie czytałem trochę o nich w internecie i jest dużo pozytywnych opinii.

Ale wolałem tu zapytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiej to produkcji?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Koreańskie

 

Wysłane z mojego Galaxy przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawiam się już nad zakupem opon letnich - jest poza sezonem i jest taniej

Zastanawiam się nad Michelin permancy 3 lub fulda ecocotron hp (205/55R16 94W). Ta ostatnia teoretycznie cichsza. Jakie macie doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie zastanawiam się już nad zakupem opon letnich - jest poza sezonem i jest taniej

Zastanawiam się nad Michelin permancy 3 lub fulda ecocotron hp (205/55R16 94W). Ta ostatnia teoretycznie cichsza. Jakie macie doświadczenia?

 

Słuchaj ja też się pospieszyłem z kupowaniem letnich myśląc, że poza sezonem będzie taniej i kupiłem w styczniu. Nic bardziej mylnego, przed samym sezonem były jeszcze tańsze i z moich obserwacji wyszło, że najlepszym okresem jest marzec. Poza tym pamiętaj o dacie produkcji opon. Teraz kupisz kapcie z tego roku a w lutym-marcu kupisz już rocznik 2017 czyli będą bardzo świeże, może wejdą jakieś nowości?

Ciekawie zestawiłeś michelina z fuldą :). Michelin to klasa premium i nigdy nie słyszałem złego słowa poza ceną. W klasie średniej czyli fuldy, to oniej samej zdania nie mam, ale u rodziców hankook ventus prime3 sprawuje się rewelacyjnie. Jest cichy i ładnie klei. Ja latam na dunlopach bluresponse i też jestem mega zadowolony i mogę polecić. Mega ciche i fajnie trzymają w deszcz.

Z ciekawostek powiem, że oglądając obie te opony hankook wyglądał dużo masywniej (grubsze boki, ładnie sklejony, dopracowany, sztywniejszy). Ja wybrałem dunlopa bo robią go w polszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem Dunlopy :) Czy są ciche?

Czyli czekać do marca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo ciche, jak teraz założyłem zimówki (a mam uniroyale) to jest cholernie głośno ale auto się na nich w deszcz rewelacyjnie trzyma więc wybaczam im hałas. Mój wulkanizator ostrzegał mnie, że grupa goodyera (do której należy dunlop) potrafi się ząbkować i nie jest to wina zawieszenia czy amortyzatorów, a po prostu mieszanki użytej do produkcji opon. On z kolei gorąco poleca hankooka. Ale jest na to rada. Opona blueresponse nie jest kierunkowa, więc należy ją rotować co sezon po przekątnej (prawy przód zakładać na lewy tył) wtedy jeden sezon kręci się w jedną stronę, a drugi w drugą i ryzyko ząbkowania podobno się znacznie zmniejsza.

Na twoim miejscu zacząłbym się rozglądać w lutym, obserwować ceny. Ja zapłaciłem za 195/65 r15 - 200zł za sztukę a w marcu były po 194zł. Niby nie duża różnica ale na wentylnice nowe by zostało. . . W Twoim rozmiarze może być większa różnica bo i kapeć droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 205/55 R16 91 H/V nie pamietam czy mam indeks H czy V, generalnie jestem zadowolony cena przystępna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy opony 205/55R16 do B7 sedan powinny mieć 91 czy 94 V (dla 1.4 TSI)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś się orientuje czy opony 205/55R16 do B7 sedan powinny mieć 91 czy 94 V (dla 1.4 TSI)?

 

Nie ma większego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest indeks nośności. Więc 91 jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy w zupełności 91 nośność, a w indeksie prędkości wystarczy przy tym motorku H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie,

może coś poradzicie.. Zamierzam kupić letnie opony, do tej pory miałem rozmiar 235/45 R17. Wydawał mi się odpowiedni. Jeśli chodzi o markę, słyszałem dobre opinie o Hancook'u, Dunlopie.. Nie bez przyczyny jest też cena, więc... co byście polecili do B7 2.0 170KM Bluemotion Kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Vredestein ULTRAC SATIN. Fajne oponki w dobrej cenie.

Ja kupowałem we wrześniu (rozmiar 235/45 R17 97 Y XL) za 335 zł szt.

Dużo się nie najeździłem, ale ogólnie dobrze się sprawowały, w miarę ciche, dobrze trzymają na suchym jak i na mokrym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o doradzenie mi jakie zakupić letnie oponki do mojego paska. Dotychczas w lecie jeździłem na pirelli, były super, ale obecnie na tę markę to nie mam kaski, a mus wymienić.

 

nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie michelin energy saver (rocznik 2015) są wyjątkowo kiepskie - na mokro bardzo słaba przyczepność.

 

Dość niskie spalanie.

Ciche.

 

Dunlopy Blue Response były bez porównania lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam felgi 17'' 7 calowe,mam założone oponki 225/45,a planuje kupić 205/45 albo 205/40 które polecicie jak to bedzie wyglądać

https://www.oponytanio.pl/rshop/Opony/Sunny/SN3970/205-40-ZR17-84W-XL/R-247148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiennikiem dla 225/45 jest 205/50. Inaczej będzie licznik przekłamywał.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jeśli autem jeździsz na co dzień to zainwestuj w lepsze opony niż te chińskie g...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam felgi 17'' 7 calowe,mam założone oponki 225/45,a planuje kupić 205/45 albo 205/40 które polecicie

 

...ale w oryginale są chyba 235/45R17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to chciałem napisać, jeżeli masz felgi 17 to dobierz oponki 235/45R17 tak jak są w oryginalne. Teraz kwestia budżetu jaki posiadasz na ten cel, oczywiście ja polecam celować w opony klasy premium z wysoką efektywnością paliwową, teraz trafisz Continental, Nokiany czy Yokohama w fajnej cenie z okazji świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki. Właśnie kupuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności