Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Uniroyal ok 240-250 zł/szt wg oponeo.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Co sądzicie o tych oponach:http://allegro.pl/4-x-205-55r16-continental-premium-contact-5-2016-i6121374565.html

Czy nie mają przede wszystkim tendencji do ząbkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów.

Co sądzicie o tych oponach:http://allegro.pl/4-x-205-55r16-continental-premium-contact-5-2016-i6121374565.html

Czy nie mają przede wszystkim tendencji do ząbkowania?

 

Śmigam na takich 17' 225x45 teraz drugi sezon, nie zauważyłem niczego złego po pierwszych 10000 km. Nie zrywają, na mokrym bajka. Ale mój styl jazdy to taki na zaspanego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem poprzednio 15" CONTI CONTACT 2 made in Romania i uważam, że to nic nadzwyczajnego. W jakim kraju jeszcze Continental produkuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Offtop trochę ale sprawa nie cierpiąca zwłoki. Proszę nie bijcie

 

http://allegro.pl/alu-opony-zima-vw-passat-golf-5-6-audi-a4-a6-skoda-i5896553103.html

 

Szukam ładnych alusów po kosztach. Czy ten komplet w tej cenie jest wart kupna? Raczkuje w temacie alufelg, ale wiem, że na nowe mnie nie stać, a i tanich no name brać nie będę. Czy takie oryginalne w takim stanie są ok ? Opony swoją drogą. Przelatam na zimówkach ile będzie trzeba, a zmienię jak kasa wleci na letnie.

 

Jednym słowem: szukam tanio i dobrze ( wiem wyklucza się ). Brać czy nie brać ?

Po miliardach stron które czytam i czytam zdecydowałem się na alusy 16 cali. Taki kompromis z kwestii wygląd/cena/komfort itp.

 

Te uszkodzenia na tych felach w sumie tak mi nie przeszkadzają. Na wystawę nie jeżdzę, a i można by je troche odrestaurować jak taki kaprsy mnie dopadnie.

 

 

Warto czy nie ? Jeśli tak to biore to z miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cię wprowadzać w błąd ale to nie są chyba ori felgi vw. Moim zdaniem chyba trochę drogo 1200. Ja w zeszłym roku za ori komplet felg z Audi dałem 1000 zł. Dwie opony mam Continental 2014 i dwie Continental 2012.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegrowicz pisze, że w razie zwrotu pokrywa koszt wysyłki, więc zaryzykowałem i sprawdzę osobiście co wart jest ten zestaw.

W razie czego mam rzekomo bezpłatny zwrot, więc tak czy siak warto sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam opon do passata b5 fl avf kombi ma przód ? duża różnica jest w tych 3

- Hankook VENTUS PRIME 3 K125 205/55R16 91V 200zł

- Uniroyal Rainsport 3 205/55R16 91V 220 zł

- Kormoran Gamma B2 205/55R16 94V 170 zł

może jakieś inne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kormoran bym sobie odpuścił. Popatrz jeszcze Vredestein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kormorana kupił sąsiad. Z 4 opon 2 z defektem. Odesłał na reklamacje opony to jedną wymienili a drugą uznali. Polecam natomiast Dębice. Bardzo dobrze się sprawdza u mnie już 3 sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Hankook Kinergy Eco K425 - miałem je w zeszłym sezonie, kupiłem jako nowe i powiem szczerze byłem bardzo zadowolony - dobra cena (koło 220 pln za sztukę), w miarę cicha i dobrze się sprawdzała na mokrym asfalcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o chinolach nankang ns 2 lub ns 20? Myślałem o nich w rozmiarze 205/50 r17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jeździłeś na nankangach. To są dobre opony i wcale nie gorsze jak przereklamowane wyroby europejskie. Mam co prawda doświadczenia tylko z zimówkami, jak kogoś interesuje to tutaj sobie poczyta: http://www.opelastrag.seonetshop.pl/zuzycie-bieznika-w-oponach-nankang-sv-2-i-dunlop-winter-sport-3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nankangi nie są najgorsze, znajomi takie kupują jak robią naciągi na szersze felgi i sobie chwalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nankangi dobrze się układają na naciągach, są tanie i maja dużo rozmiarów. To chyba tyle z pozytywów. Do dynamicznej jazdy się nie nadają, na mokrym tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. I nie polecam tej firmy (nankang). Miałem okazje użytkować auta na zimówkach tej firmy. Nie byłem tego świadomy ale zachowanie samochodu na mokrej drodze skłoniło mnie do odczytania nazwy tych plastików i widniał tam napis nankang. Tragednia Nie wiem jak lato ale podejrzewam ze lepiej nie jest.

 

Co do polecania na lato. Od ok miesiąca użytkuję continental sp6. Co prawda większość nie ma możliwości założenia tych opon (brak rozmiarów) ale jak narazie jestem pozytywnie zaskoczony. Nawet w deszczu radzą sobie bardzo fajnie. Zrobie sezon to opisze ile ich zostało i jak sie jezdziło. Mam nadzieje ze sie nie zawiodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ostatni dylemat ze względu na kase i pytanie do was czy warto dopłacić do

Uniroyal Rainsport 3 205/55R16 91V 220 zł sztuka

czy kupić

LINGLONG Green-Max 205/55R16 91V 160 zł sztuka

,

i jak to jest z kombi jak z tyłu będę miał dużo gorszę opony bo nowe idą na przód a stare na tył około 4-5 mm bieżnika to będzie ok

bo zastanawiam się jak będzie bezpieczniej:

wersja a 4 tańsze nowe (LINGLONG)

wersja b 2 nowe (Uniroyal ) 2 stare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link long to chińszczyzna, którą należy omijać szerokim łukiem. Weź dwie Uniroyal i załóż je na tył jak chcesz bezpiecznie podróżować. Jak wpadniesz nie daj Bóg w poślizg to przód łatwiej wyciągnąć operując odpowiednio gazem i kierownicą niż wpadając w poślizg tyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gdzie i trochę umiejętności to da się i tył wyciągnąć ale przód o wiele łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności