Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zapytaj sprzedawcy to prawde ci powie jak mówi przysłowie

sprzedawca chwali to co ma w celu sprzedaży, ewentualnie za co ma największą prowizję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam sie nad zmiana opon, rozmiar 205/55/16. Jezdze raczej agresywnie wiec oczekuje dobrej trakcji na mokrym i odpowiedniego trzymania na zakretach, zeby nie byly za miekkie. Zastanawiam sie nad Falken ZE 914, Semperit Speed Life, Bridgestone Turanza T001, Goodyear Efficientgrip Performance, Fulda EcoControl, Vredestein Sportrac 5. Wiem, ze porownalem klase srednia i ciut wyzsza ale moze cos sensownego da sie wybrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dunlopy od trzech sezonów i mogę spokojnie polecić :)Wymiana opon już jutro... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zastanawiam sie nad zmiana opon, rozmiar 205/55/16. Jezdze raczej agresywnie wiec oczekuje dobrej trakcji na mokrym i odpowiedniego trzymania na zakretach, zeby nie byly za miekkie.

 

Kolego ja w tamtym roku go swojego golfa kupiłem Uniroyal Rainexpert (na allegro dorwałem po 200zł) i powiem ci, że opinie jakie miała na necie się sprawdziły. Ta opona w deszczu jest genialna. Szurałem po 120 na mokrej nawierzchni i nawet tego nie odczuwałem. Także może zainteresujesz się tą marką. Do passata jak tylko obecne kapcie zlecą to na przyszły rok też czegoś takiego będę szukał.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tata ma w fl uniroyal rainexpert i rzeczywiście typowa opona deszczowa z parasolką z boku oponki i są super ja natomiast kupowałem w 2008r nowe oponki continental contisport contact2 205/55/16 czyli maja już 5lat na nich w letnim okresie zrobiłem ok licze 12tyś na rok 30tyśkm i są w super stanie jeszcze niedoszło do wskażnika zużycia bieżnika to najlepsze opony letnie jakie miałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam zamiar kupić SAVA INTENSA HP 205/60 91V R15 .Czytałem dużo pozytywnych opini o tych oponkach,co prawda to klasa ekonomiczna,ale podobno bardzo dobrze zachowująca się na mokrym i suchym,a zachęcająca ceną (dotyczy tego rozmiaru i indeksu i możliwości zakupu na miejscu)

Miał może ktoś z Was styczność z tą oponą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pokusiłem się na Save eskimo s3+ zimową i bije jak Nejman mate spróbuje je wywazyć jeszcze ale niewiem czy pomoże jestem niezadowolony i odradzam ale jak jest z letnimi to niewiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pokusiłem się na Save eskimo s3+ zimową i bije jak Nejman mate
Miałem 2 komplety - byłem bardzo zadowolony. Chyba trafiłeś na jakieś felerne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem 2 komplety - byłem bardzo zadowolony. Chyba trafiłeś na jakieś felerne...
być może miałem pecha zobaczymy jak je wyważe przed zimą bo biły przy 120 a czasem przy 100km /h dobrzeże zima jezdzi się powoli :) także jakoś objeżdze na nich ale i tak zimowa frigo1 bije wszystkie zimówki na łeb niestety juz jej nieprodukują :dodupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie z gum budżetowych mogę polecić opony Syron Race 1 Plus. Po pierwsze, są bardzo komfortowe, ciche. Na suchym trzymają się bardzo dobrze a podczas ruszania czuć ich przewagę w przyczepności nad Pirelli P7000 (poprzednio je miałem). Jeśli chodzi o trakcję na mokrym to był mały test na rondzie i pasek nie wykonał żadnych niepotrzebnych ruchów. Nie wiem jak zachowuje się na asfalcie zalanym wodą przez dobrą ulewę bo nie miałem okazji jeszcze jechać. Nie mam jakiegoś porównania wielkiego, ale przy naprawdę ostrym wjeździe na rondo na suchym, czuć że opona się "przechyla" - takie uczucie jakby miała zostać zerwana z felgi.

Ciężko znaleźć o nich jakieś opinie. Opony mają słabą ocenę ogólną ADAC. Doszukiwałem sie jakichś materiałów o nich i wyszło mi na to, że mają słaby wynik w hamowaniu na mokrym, a najlepszy w teście na aquaplaning, reszta testów też wypadała dobrze więc chyba to hamowanie zaważyło (o ile test nie jest sponsorowany...).

Nowych ja bym nie kupował, lepiej dołożyć 300zł do kompletu (mówie o 225/45/17) i kupić np Toyo Proxes ale przez to że są NoName czasem da sie kupić używane prawie za darmo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kolegi od savy eskimo s3+ - zmień wulkanizatora, bo z tymi gumami nie ma problemu, a jak nie potrafi wyważyć dobrej opony to niech rowery naprawia. jak ktoś ma mało kasy i duży rozmiar opony to klienci ostatnio zamawiają u mnie Goodride SP06, dobre i tanie. często biorą do aut typu suv - oszczędność na rozmiarze 215 to ok. 400zl/kpl w stosunku do kolejnej propozycji cenowej, czyli baruma. zwróci się koszt montażu i jeszcze na pełny bak paliwa zostanie.

 

z rozmiarów popularnych i tanich 195/65/16 czy 205/55/16 to najlepiej schodzą dębica presto [szumi powyżej 120], barum bravuris 2, sava intensa i uniroyal rainexpert [świetna na mokrej nawierzchni]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z rozmiarów popularnych i tanich 195/65/16 czy 205/55/16 to najlepiej schodzą dębica presto [szumi powyżej 120], barum bravuris 2, sava intensa i uniroyal rainexpert [świetna na mokrej nawierzchni]

 

A co klienci mówią o Savie -bo rozumiem że się zajmujesz "wulkanizacją"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wulkanizacją nie, ale dystrybucją opon dla klientów detalicznych [nie firm oponiarskich]. Sava to miękka opona, idealna dla ludzi o spokojnym i umiarkowanym stylu jazdy [miękkie boki wykluczają agresywne pokonywanie zakrętów] do aut każdego segmentu. ma szerokie kanały środkowe do odprowadzenia wody, więc nie ma z nimi problemu na mokrym. bezpośredni konkurent baruma, ale w cenie dębicy presto. za barumkę trzeba zapłacić kilka zł więcej. jeśli nie szalejesz w zakrętach i nie osiągasz prędkości 180+ non stop to oponka godna polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma szerokie kanały środkowe do odprowadzenia wody, więc nie ma z nimi problemu na mokrym.
i nie osiągasz prędkości 180+ non stop to oponka godna polecenia.

Wielkie dzięki takiej odpowiedzi potrzebowałem,to jest tylko potwierdzenie opinii innych użytkowników z internetu ,ale z nimi może być różnie,a to jest najtańsza oferta 205/60 r15 91v w punkcie gdzie mogę brać na w miarę korzystne raty,bo z kasa kruchą,a oponki to jednak bezpieczeństwo więc wolę nowe jak używane,a nie chcę opon 195/65 r15 do szerszych felg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po kilku lekturach zdecydowałem się na Bridgestone turanza ER300

póki co jestem b.zadowolony

moim głównym kryterium było trzymanie na zakrętach i "głośność"(wystarczy, że wysłuc***ę TDI na VP)

nie testowałem jeszcze w deszczu ale to już pewnie nie długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez mam juz 3 lata turanzy i jest ok ale jest juz nastepca t001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze uzywa T001 i moze wypowiedziec sie jak z jej bokami, miekkie czy bardziej sztywne? Szukam jakiejs oponki na ktorej auto by nie plywalo. Moze ktos sie wypowiedziec o Vredestein Sportrac 5, jak z twardoscia bokow i jezdzie na mokrym/suchym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sava to miękka opona, idealna dla ludzi o spokojnym i umiarkowanym stylu jazdy [miękkie boki wykluczają agresywne pokonywanie zakrętów] do aut każdego segmentu. ma szerokie kanały środkowe do odprowadzenia wody

 

Mam pytanie ponieważ zamówiłem opony SAVA INTENSA HP V1 205/60 R15 i zadzwonili że tych opon nie mogą sprowadzić i zaproponowali SAVA INTENSA HP 205/60 R15 -takie same tylko bez symbolu V1,podobno na tamte trzeba czekać miesiąc czasu,więc czym się różnią,warto poczekać.W internecie jest mało informacji na ten temat,tylko że to nowy model,coś tam zmienili i dlatego dodane jest V1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności