Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za duzo wypowiedzi. Kupuje opony Uniroyal RainExpert mam nadzieje ze sie spisza na medal. Jeszcze raz dziekuje wszystkim wypowiadajacym sie za pomoc i cenne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja latem jeżdżę na Michelin Primacy HP. Lepszych nigdy nie miałem. Ciche, małe opory toczenia, dobrze trzymają się drogi. 3 lata na autku i zero zużycia. Zima Pirelli Carving bo są stworzone do wysokiego śniegu, błota i nieodśnieżonych ulic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zdecydować między Dunlop SP Sport Bluresponse 205/55 R16 a Vredestein Sportrac 5 205/55 R16 do mojego paska. Ktoś może już testował jedne z tych opon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dunlop SP Sport Bluresponse 205/55 R16

 

Polecam, świetne oponki, jeździłem na takich oponkach i nie zawiodły mnie, co najlepsze to nawet nigdy ich nie przebiłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam, świetne oponki, jeździłem na takich oponkach i nie zawiodły mnie, co najlepsze to nawet nigdy ich nie przebiłem :D

 

Napewno na takich [Model]? Kupiłem je i z tego co wiem to ten model jest dostępny od tego roku.

 

 

Nie mogę się zdecydować między Dunlop SP Sport Bluresponse 205/55 R16 a Vredestein Sportrac 5 205/55 R16 do mojego paska. Ktoś może już testował jedne z tych opon?

 

Jeden i drugi model to nowości-więc opinii zero lub kilka mało wartych. Ja wybrałem Dunlopy ze względu na ranking ADAC - zobaczymy ile jest warty ten ranking.

 

http://www.adac.de/_mmm/pdf/Sommerreifentest_2013_R185_163011.pdf

Edytowane przez Memciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę się zdecydować między Dunlop SP Sport Bluresponse 205/55 R16 a Vredestein Sportrac 5 205/55 R16 do mojego paska. Ktoś może już testował jedne z tych opon?

 

Jedna jak i druga opona to dobry wybór. Ja kupiłem Vredestein w takim właśnie rozmiarze, ale niestety przez naszą piękną wiosnę założyłem je tylko na alu i czekają w garażu. Jedyne co mogę powiedzieć, że ładny bieżnik i mają rant ochronny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pogratulować, podaj receptę jak jeździsz że tyle wytrzymują...ile robisz rocznie km?

heheh pewnie z 1000km robi rocznie albo jeżdzi jak dziadek 80 letni.

U mnie 3 sezony i oponki nie mają miec prawa wiecej bieżnika jak 3 mm.

Jeżdże jak się należy ostro i dynamicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za jednostka miary - sezon?

Szczupak, jak taki do przodu jesteś to proszę, możesz się wykazać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co polecicie z opon 225/35/19 na 16" tez mam Uniroyal RainExpert 2 i jestem bardzo zadowoly i jakos nie odczowam kladzenia sie na zakretach opony bardzo dobrze oprowadza wode za nie duza kase masz dobra opone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże jak się należy ostro i dynamicznie.

 

O takich w tvn-ie wyświetlają serial pt. "wypadek-przypadek".

Szkoda, że w czarnych workach tak często leżą niewinne ofiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

nawet na kursie na prawo jazdy instruktorzy zalecają aby jeździć dynamicznie...

ostro- to wrażenie subiektywne, dla mnie to coś około setki już jest ostro... :)

 

---------- Dodano o 23:38 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:35 ----------

 

na oponach letnich rzecz jasna Bridgestone aby OT nie było... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myl pojęcia dynamika z głupotą i brakiem wyobraźni

 

Masz rację Bodino, nie należy tego mylić i tego nie robię.

Ale w przypadku o którym pisałem wszystko wskazuje niestety na drugą część twojego zdania.

 

(..) jeżdzi jak dziadek 80 letni (...)

U mnie 3 sezony i oponki nie mają miec prawa wiecej bieżnika jak 3 mm.

Jeżdże jak się należy ostro i dynamicznie.

 

Ja to odebrałem jednoznacznie.

Edytowane przez tomery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Średnio na dobrych oponach letnich przy umiarkowanym stylu jazdy można przejechać od 25-50k.km

 

Dlatego nie jestem zwolennikiem przeliczania przebiegu na sezony. Ktoś kto robi ok 50 tys w sezonie x 3 daje nam 150 tys co jest nierealne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę się zdecydować między Dunlop SP Sport Bluresponse 205/55 R16 a Vredestein Sportrac 5 205/55 R16 do mojego paska. Ktoś może już testował jedne z tych opon?

 

Miałem ten sam dylemat, tylko w innym rozmiarze, tj. 195/65 R15. Wybrałem Vredestein.

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę się zdecydować między Dunlop SP Sport Bluresponse 205/55 R16 a Vredestein Sportrac 5 205/55 R16 do mojego paska. Ktoś może już testował jedne z tych opon?

 

Po dwóch dniach jeżdżenia mogę rzec, że VREDESTEIN nie huczą podczas jazdy, przy wolnych jak i szybszych prędkościach poza miastem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po dwóch dniach jeżdżenia mogę rzec, że VREDESTEIN nie huczą podczas jazdy, przy wolnych jak i szybszych prędkościach poza miastem

 

W weekend też się na nie zdecydowałem i na dniach zakładam. Podobno ma w najbliższym czasie dużo padać, więc będzie można potestować :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma swoją opinię lub namiar do rzetelnego testu jeśli chodzi o chińską oponę GOODRIDE SP06?

 

znalazłem jeden test w necie w którym opona wypada poniżej krytyki, jednak w komentarzach użytkownicy bardzo ją chwalą, to samo sprzedawcy (mający oczywiście też nie chińskie opony- mówią że wiele osób po zakupie jednego kompletu dokupuje potem więcej do pozostałych samochodów lub dla rodziny)

 

więc jak z tymi oponami?

zakupiłem felgi a opony były po prostu w komplecie. wyglądają bardzo dobrze mają dużo bieżnika (koło 7mm), więc prawie nówki.

 

prosze o wypowiedź

pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o poradę.

Co kupić ?

Potrzebuję opony do SUVa (Nissan X-Trail).

Na allegro wyszukałem sobie dwa komplety:

- nowe opony Barum Bravuris 4x4 za 1150 zł + 40 zł przesyłka

- używane opony Hankook Dynapro HP (7,5mm bieżnika) za 1160 zł + 0zł za przesyłkę (odbiór osobisty)

 

Co lepiej wybrać ? Nowe Barumy czy używane Hankook'i ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał nowe barumy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności