Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy doradźcie jakie letnie oponki wybrać (rozmiarze 205/55 R16), bo czytam czytam i czytam wszystkie testy z ADAC i inne również i skłaniam się do czterech typu oponek:

- pierwsza Goodyear OptiGrip

- druga Continental ContiPremiumContact 5

- trzecia Vredestein Sportrac 3 lub 5 z tej serii

-czwarta lub inna oponka z firmy Vredestein

Zależy mi żeby oponki były mało ścieralne i wytrzymały kilka sezonów. Były mało hałaśliwe, nie wymagam tu cudów ale wiadomo w granicach możliwości i rozsądku. I wiadomo aby miały dobre właściwości jezdne i były bezpieczne. Oponki będę kupował nowe.

Jeżdżę passacikiem kombii 1,9 tdi 131KM. A oponki będą na aluminiowych felgach 16calowych.

Doradźcie mi jakie oponki wybrać. Zainteresowały mnie te oponki Vredestein Sportrac 3, szczególnie kształt tej jodełki.

Czy ktoś miał z nimi do czynienia. Proszę o porady i wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie pod koniec lutego test adac 2013 na lato bo sa juz nowosci ale pewnie conti wygra ps jeszcze bierz po uwage dunlopa i bridgestone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doradźcie mi jakie oponki wybrać. Zainteresowały mnie te oponki Vredestein Sportrac 3, szczególnie kształt tej jodełki.

Czy ktoś miał z nimi do czynienia. Proszę o porady i wskazówki

Ja je jeszcze mam (205/55/16) i szczerze trzymaly sie dobrze, ale od poczatku byly glosne i auto wiecej palilo niz na zimowkach (195/65/15) tez Vredestein, a na dodatek sie wyzabkowaly, teraz na montaz czekaja Sportrac 5, kolega sobie chwalil wiec kupilem, bo byly za 55 euro/szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Klebery Hydraxer mialem je 2 lata rewelka jak dla mnie na deszczu bdb jak i na suchym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bedzie pod koniec lutego test adac 2013 na lato bo sa juz nowosci ale pewnie conti wygra ps jeszcze bierz po uwage dunlopa i bridgestone

 

Dzięki marcinrz7463 za cynka. To teraz będę czekał na testy ADAC i zobaczymy. Też tak czuję że Conti 5ki wygrają. A o jakich myślisz Dunkach i Bridgach :D

 

---------- Dodano o 20:12 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:07 ----------

 

Ja je jeszcze mam (205/55/16) i szczerze trzymaly sie dobrze, ale od poczatku byly glosne i auto wiecej palilo niz na zimowkach (195/65/15) tez Vredestein, a na dodatek sie wyzabkowaly, teraz na montaz czekaja Sportrac 5, kolega sobie chwalil wiec kupilem, bo byly za 55 euro/szt.

 

Dzięki za poradę Hudzior w sprawię tych Vredesteinów 3ek. To mnie zmartwiłeś i zniechęciłeś jednocześnie. Jak tak się porobiło u Ciebie to pewnie u mnie też się tak zrobi. A długo kolega jeździ na tych 5kach od Vredesteina? Głośne są, a jak ze spalaniem w normie?

 

---------- Dodano o 20:15 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:12 ----------

 

ja polecam Klebery Hydraxer mialem je 2 lata rewelka jak dla mnie na deszczu bdb jak i na suchym :)

 

A używałeś ich skippi w takim właśnie rozmiarze jak podałem wcześniej. Jeździłeś kombikiem czy sedanem na nich? Jak spalanie i hałas ? Jak się auto zachowywało na nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam er 300 turanza a nastepca jest t001 a jakis nowy dunlop wyszedl adac powinno byc cos kolo 22-23 luty

 

---------- Dodano o 23:08 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:00 ----------

 

http://www.salon-opon.com/Artyku_s538.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A używałeś ich skippi w takim właśnie rozmiarze jak podałem wcześniej. Jeździłeś kombikiem czy sedanem na nich? Jak spalanie i hałas ? Jak się auto zachowywało na nich?
mialem je w b3 195/50/15 jezdziłem kombi spalanie ja na to nie patrze a hałas parwie ich nie slyszałem bardzo cicha oponka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mial ktos z Was stycznosc z oponami Barum Bravuris 2 ? Jak guma sie zachowuje, szybko sie sciera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam barumy, rozmiar 235/40/18. Ogolnie za niska cene dostajesz niezle oponki, przyczepnosc dobra ale scieraja sie dosc szybko. Po dwoch sezonach wygladaja na trzy, a styl jazdy raczej spokojny. Dla mnie watpliwa oszczednosc przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o opinię : jestem na kupnie kompletu 225/45/17 / lub 205/50/17 (czyt e drugie podejdą bez problemu na 17?jest jakieś oznaczenie na feldze co do szerokości opony?) i póki co mam na oku Uniroyal Rainsport2 ,Nokian ZG2,ale nie wiem co wybrać.Nie wiem również co na przód/tył-mieszać czy nie.Jazda w moim wykonaniu-po mieście jak i dłuższe dystanse weekendowe w charakterze umiarkowanie-dynamicznym.Dziękuję.

Oczywiście jeśli jest coś innego,godnego uwagi,to proszę napisać.Moje pierwsze auto,dzięki za wyrozumiałość.

Edytowane przez Daro KRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bodino dziękuję

załóżmy,że kupię 205/50/17,to poza firmą zostaje pytanie-co na przód/tył,czy komplet ?

Edytowane przez Daro KRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z ciekawości zapytam czy porusza się ktoś lub miał opony letnie Achilles czy mają rant ochronny? bo cena niska fajnie wygladaja jak sie sprawują jeśli ma ktoś to prosze o opinie dziękuje :)

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak chcesz inne przód inne tył to możesz założyć np.odpowiednio 205/50R17 i 225/45R17 będzie tylko -2,5mm

 

i będziesz miał działającą non stop kontrolę trakcji :) .......nie słuchaj bzdur cztery te same.

 

 

Do Passata byly zalecane rozmiary:

 

215/45/17

 

225/45/17 jak już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.Opony kupione 4 takie same 205/50/17.Nokian Line.Felgi mam ET 35 7xJJ

Edytowane przez Daro KRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

Pytanko:

400zł i jakie oponki za tą cenę?

195/65/15

Indeks nośności,prędkości pozostawiam wam do wyboru bo ja myślę że prędkości to do Paska B5 będzie H lub V.

Styl jazdy- jak to młody chłopak [ale z głową], lubię czasem szybciej ruszyć [raczej rzadko, ale jednak...] :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz na myśli komplet czy jedną sztukę ? :D , wydaje mi się że taką ceny to tylko jakieś chińskie kupisz .

A co do opon to moim zdaniem jedna z najważniejszych rzeczy w aucie i nie powinieneś na tym oszczędzać.

 

Sorki zapomniłałem napisać że chodzi mi o 2 sztuki :)

 

PS: może być "lekko więcej" ale nie dużo- wydatki na coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memciu do 200zl to dębica, barum, sava, dayton, fulde można trafić.

 

w takim rozmiarze najtańsze letnie mam za 180zl właśnie sava

 

zresztą warto jeszcze poczekać ze 2 tygodnie na nowe dostawy letnich - modele 2013! każdemu tak radzę, bo zacznie się ostra walka o klienta i ceny będą atrakcyjne.

 

teraz jest najlepszy okres na kupowanie zimówek, jeśli kogoś czeka przez zimą zakup to lepiej kupić teraz wyprzedaż z rocznika 2012. zyskuje się nowe opony w takich cenach, że głowa pęka. ostatnio zawiozłem klientowi 195/65/15 firestone winterhawk 2 evo za 190zl/sztuka. masakra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności