Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Felgi piękne... Im niższy profil tym lepiej. Myślę że opony profil 50 to max ile będziesz w stanie tam założyć. Ewentualnie jakąś 40-tkę, ale to już chyba wtedy 18 cali już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukam właśnie dość tanich, używanych opon letnich w rozmiarze 195/65 R15 z indeksem V[zalecany] lub H.

Myślałem o 205 lecz to większy koszt, a ja mam do wydania na opony ok. 600,700zł

 

Co polecacie?

 

Ilu letnie opony dyskwalifikować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Szukam właśnie dość tanich, używanych opon letnich w rozmiarze 195/65 R15 z indeksem V[zalecany] lub H.

Myślałem o 205 lecz to większy koszt, a ja mam do wydania na opony ok. 600,700zł

 

Co polecacie?

 

Ilu letnie opony dyskwalifikować ?

 

Nie lepiej nowe gwarancją ?

 

Miałem takie http://www.sklepopon.pl/firestone-firehawk-tz300,p-13935 powiem niezłe.

Edytowane przez gregor23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup nowe koszt nowych to 800zł chyba że będziesz miał z pewnego żrudła od kumpla albo znajomego z możliwością zwrotu bo z oponkami różnie bywa.

A jak używane to nie za tyle kaski co masz za 400zł góra.

Szkoda że za daleko mieszkasz bo mam ładne zostały mi po zmianie paska na nowszy pirelli p6000 5,5 mm bieżnika puściłbym za 400 ale w takich sprawach preferuję tylko i wyłącznie odbiór osobisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździł ktoś na oponach Yokohama S.drive AS01? Ja szukam o rozmiarze 205/40 r18 i znalazłem je ale nie wiem czy sa coś warte dlatego chciałem was spytać czy miał ktoś z nimi jakieś doświadczenie albo o nich coś słyszał? Ewentualnie jakieś inne opony które moglibyście polecić w tym rozmiarze bo szukam cichych opon dobrze trzymających się drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na tych yokochamach roverem 75. 195/65/15 i złego słowa nie mogę na nie powiedzieć. Z tego co pamiętam to sa ciche, ładna rzeźba bieżnika, na mokrym jedynie były śliskie ale to jak większość opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie opony założyć na felgę 7,5 cala szeroka (letnie)

 

205/50/17

czy

215/50/17

 

Wole 50 dla lepszego komfortu, wiem że powinny być 225/45/17 do mojego auta

Pytam o 205 ponieważ zależy mi na względnej oszczędności paliwa o ile można o takiej mówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

205/50R17 będzie zamiennikiem 225/45R17 tzn. średnica koła będzie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba że chciałeś pokazać lmgtfy.com

zapewne tak

W wracając do tematu to już założyłem 205 i jest ok.

bardzo dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co możecie powiedzieć o oponach michelin energy sever o rozmiarze 195/65/15 letnie. Martwi mnie to czy nie są za wysokie do mego autka ? Co możecie o tym powiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy co możecie powiedzieć o oponach michelin energy sever o rozmiarze 195/65/15 letnie. Martwi mnie to czy nie są za wysokie do mego autka ? Co możecie o tym powiedzieć ?
Są za wysokie - ten rozmiar to do B5. Dla Ciebie to 195/55/15 jak już. Co do samej opony - szwagier ma w Berlingo i lata, nie narzeka. Osobiście nigdy Michelina nie miałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co mogą ocierać o nadkola ? Są 6% wyższe niż oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale co mogą ocierać o nadkola ? Są 6% wyższe niż oryginał.
Jeśli masz ori zawias w dobrym stanie, to nic obcierać nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piszę w podobnym temacie co poprzednik KWA.

Myślę nad oponami

205/50/17

215/50/17

215/55/17

Chciałbym wybrać rozmiar, który będzie jak najbardziej optymalny do jazdy na Naszych drogach. Wcześniej miałem 205/55/16 i było nieźle. Pierwszy raz założę 17" do auta i nie mam doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się 205/50R17 będzie najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Piszę w podobnym temacie co poprzednik KWA.

Myślę nad oponami

205/50/17

215/50/17

215/55/17

 

na każdej z powyższych będziesz miał przekłamanie w stosunku do rzeczywistej prędkości, na necie są kalkulatory rozmiarów i zamienników opon.

 

a przeliczając wygląda to tak:

 

225/45 17r (zalecana) wysokość opony = 101,25 mm, średnica =634,3mm

205/50 17r = 102,5 mm, =636,8mm

215/55 17r = 118,25 mm =668,3mm

215/50 17r = 107,5 mm =646,8mm

 

najkorzystniej z wybranych rozmiarów przez ciebie wychodzi 205/50 17r ale za to w stosunku do wzorcowej 225/45 17r to tylko jest wyższa o 1,25 mm więc czy nie warto się zastanowić nad zalecanym rozmiarem przez vw i zarazem homologowanym do samochodu passat b5 ?? w ostatnich latach ubezpieczyciele w razie stłuczki biorą pod uwagę nawet rozmiar opon i czy one są homologowane do modelu ( miałem taki przypadek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a mial ktos z Was stycznosc z Oponami haida ? Takimi jak te z ponizszego linka:

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/haida-hd919-225-45-r17-91-w

 

Zakupilem sobie nowy felunek i szukam jakis felg, wstepnie mialem kupic uzywki (gosciu za goodridge czy tam bridgstone, nie pamietam ktore to byly, ale znana marka) chce 600zl za kpl. (2x 08rok i 2x 09rok). Czytajac temat zaczynam watpic w wyzszosc uzywanych opon dobrej marki, ponad nowymi np. haidy.

 

ps. ew. co byscie polecili, czy cos z sensem do 1,2k zlapie z nowych ?

Edytowane przez maxblink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności