Skocz do zawartości
Grześko

Rury wydechowe ("portki").

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o element układu wydechowego pomiędzy kolektorem wydechowym, a katalizatorem czyli tzw. portki.

A konkretnie bardzo mi zależy na odpowiedzi czy "portki" z silnika 2E (2.0 8V) będą pasowały do silnika 9A (2.0 16V)?

Teoretycznie są to silniki bardzo zbliżone konstrukcyjnie ( oczywiście po za głowica).

Muszę wymienić "portki" w swoim Passku, a dostać orginalne od 9A jest bardzo trudno, natomiast mogę w miarę łatwo kupić od 2E. Tylko czy będą pasowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyglądają podobnie ale mają inne numery katalogowe:

To wiem.

Trzeba by zobaczyć na żywca i porównać.

To też wiem, ale liczę na to, że może ktoś już je porównywał.

W każdym bądź razie dziękuję Przemku za dobre chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel78054

Moge cię zapewnić ze nie. Moj kolega ma passka 2.0 16v i ma ten sam problem co ty. A nie będą pasować gdyż i ch średnica jest inna. 16 ma zdecydowanie większy przekrój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mocus

Stary, ja szukam portek do 2.0 2E.. gdzie je można tak łatwo dostać ? i za ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie je można tak łatwo dostać ? i za ile ?

U allergowicza mpeg, prawdopodobnie za 50 zł, ale to już najlepiej ustalić z Nim osobiście. To jest link do jego strony ( http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=383267 ) na allegro, a "złapać" Go możesz najszybciej pod numerem 693323131.

Parokrotnie kupowałem od Niego części do Passka i zawsze byłem bardzo zadowolony. Polecam! :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek

witam panow.mam male pytanko co do portek tylko z inneej beczki.czy przy dziurawych portkach moze szfankowac silnik na pb? czy sonda moze wtedy zle odczytywac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziurawy wydech jak najbardziej może wpływac na błedne wskazania sondy, może ale nie musi, jak również pzrekłąmanie moze być niewielkie lub dosyć znaczne, wszystko zależy od rodzaju rozszczelnienia, jego wielkości i umiejscowienia, także względem umiejscowienia sondy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis u siebie zauważyłem w wydechu 2 dziurki w wydechu.

tak jak bo one były specjalnie zrobione. takiej samej wielkości. jedna około 80 cm za katalizatorem a druga 30 cm od poprzedniej dziurki. po co by ktoś miał je robić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby autko było głośniejsze tzw "basowy" tłumik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale on nie buczy.

raczej normalnie pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze po to by woda nie stala w tlumikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności