Skocz do zawartości
Gość szwagier00

czy autko jezdzilo na TAXI?

Rekomendowane odpowiedzi

Wygniecione prawe tylne siedzenie wskazuje na taxi. 90% pasażerów jeździ na tym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka że odkopuje stary temat ale auta po taxi mają w dowodzie wbite "TAXI" więc kto kupił auto niby po taxi to powinno być to w dowodzie poprzedniego właściciela to wbite i pieczątka miasta jedynie że wyrobił sobie nowy dowód bez wpisu. Możliwe że jest też wpis w karte pojazdu o ile posiada

Edytowane przez waldek415

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest do końca tak jak piszesz.. Kupując auto zarejestrowane w Polsce bezpośrednio od taksiarza, owszem, w dowodzie będzie wbite "TAXI".. ale jak ty to auto kupisz i nie używasz jako taxi musisz bodajże na przegląd pojechać, tam Ci papier wypiszą, że pojazd zmienia przeznaczenie, potem z tym papierem do WK i już normalny dowód bez wpisu "TAXI" dostajesz jak przerejestrowujesz..

 

A jak to autko chcesz sprzedać, to nikt już z dowodu nie sprawdzi, że jeździło na taxi..:P

 

A jak auto z Niemiec ciągniesz, to tam też jest jakaś możliwość, że możesz kupić tak, że w dowodzie będzie "TAXI'', albo w jakiś sposób, że nie będziesz miał wpisu.:P

Te dwa przypadki były gdzieś opisane na forum, jednak nie pamiętam w którym dziale..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i niemieckie taksówki miały podobno większy zbiornik paliwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jak wyjechało jako taxi z fabryki, w vinie powinno być wyposażenie taxi.(przynajmniej tak jest w mercedesie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jak wyjechało jako taxi z fabryki, w vinie powinno być wyposażenie taxi.

tak, dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzywulec

ja w swoim b3 i wolnossącym dieslu 1.9 nie mam żadnych wątpliwości: kolor - kość słoniowa (gwarant, że to jeździło jako taxi w niemczech), duże popielniczki w tylnych drzwiach (w ramach wygody dla klientów - co ciekawe, po tym można poznać prawie każde auto i jego przeznaczenie w przeszłości), swojego czasu zaraz po kupnie auta, ciekła woda na tylne chodniczki - dziury po mocowaniu pałąka zostały zaklejone), przycisk "taxi" pozwalający oświetlić kabinę, w przełączniku kierunkowskazów znajdował się swoisty "alarm" obsługiwani ręcznie (przełącznik 0-1) który po włączeniu uruchamiał klakson i światła awaryjne i pozwalał np. przepędzić zbirów napadających na biednego, bezbronnego taksówkarza. Wyłączyć tenże alarm można było tylko i wyłącznie po podniesieniu maski i zlokalizowaniu czarnego, okrągłego przycisku znajdującego się na grodzi silnika. Niestety, nieświadomi, często z ciekawości włączali ten alarm i po kilku akcjach wymiany spalonego klaksonu przełącznik został wymontowany. No i jeszcze jedna rzecz, od 96 roku jeździ ze mną taxometr, który liczy w niemieckich markach "fahrpreis" :D lubię zabrać jakiegoś autostopowicza i włączyć taxometr dla jaj, miny bezcenne:D dodam ze silnik 1Y przejechał już 535 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba temat do przeniesienia w inne miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ame]

[/ame] czajcie od 3:35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee już myślałem że będzie coś jak bangbus, ale ani to bang ani bus :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kupilem ostatnio b3 w kombi i ma wbite w dowod Taxi i tak samo w ksiazke pojazdu

 

podczas rejestracji nie bylo zadnych problemow

 

takze choc nie jestem zlotowąto mam taksowke....

 

fakt wbicia TAXI w karte i dowod nastapil 3 miesiace przed moim kupnem wiec nie dlugo.

 

tylko jak ja to teraz sprzedam hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności