Skocz do zawartości
marjanko

Jak otworzyć zablokowane drzwi?

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czy rozrygluję tym sposobem drzwi, które się podwójnie zaryglowały?

Jeżeli elektryka w drzwiach nie działa, to raczej przekręcenie śrubokrętem zamka po rozwierceniu zaślepki, Ci nie pomoże, gdyż ten plastik do przekręcania, także opiera się na mikrowłącznikach, które się wciskają po przekręceniu wkładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zablokowało lewe tylne drzwi i nie wiem co zrobić, cypel nie wyskakuje, szyba działa, zeszłego lata odblokowało na jeden dzień i znów wróciło do zablokowania, jutro po próbuje jeszcze uderzać a co jeszcze polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli elektryka w drzwiach nie działa, to raczej przekręcenie śrubokrętem zamka po rozwierceniu zaślepki, Ci nie pomoże, gdyż ten plastik do przekręcania, także opiera się na mikrowłącznikach, które się wciskają po przekręceniu wkładki

 

No właśnie tego się obawiałem, dlatego wolałem się spytać zanim zacznę niszczyć zaślepkę... Pozostaje mi chyba podskoczyć do zaprzyjaźnionego fachowca od drzwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamki dzialaja rowniez bez zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku dzięki za podpowiedzi. Problem został już rozwiązany (po tygodniowej jeździe z zamkniętymi drzwiami) ;) A więc mój pomysł nie był jak się okazało całkiem głupi. Chciałem przewiercić się przez ściankę zaślepki zamka w drzwiach tak by móc śrubokrętem "odkluczyć" drzwi. Miałem co do tego jednak wątpliwości i udałem się do znajomego specjalizującego się w temacie otwierania samochodów. Podszedł do tematu tak:

 

Otworzył tylne drzwi w celu poluzowania ich (tylnych) na zawiasie. Zaznaczam, że zablokowane były przednie. Po ich poluzowaniu miał już wystarczający dostęp do śrubki trzymającej ową zaślepkę w drzwiach przednich, którą chciałem poniekąd zniszczyć. Po jej odkręceniu drzwi bez najmniejszego problemu zostały otworzone.Także mam nadzieję, że ten sposób na awarię zablokowanych na amen drzwi przednich zostanie zapisany na kartach tego forum dla potomnych ;)

Edytowane przez piotereq21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darek1965

Dobry wieczór,podepne się pod wątek.Mam też problem z zablokowanym zamkiem drzwi przednich prawych-pasażera,nie mogę ich otworzyć.Mam rozebrane drzwi -wyjęty boczek ,blacha i szyba opuszczana.Kupiłem drugi zamek używany i jak go podepne do wtyczki i steruje z pilota to wszystko w nim działa,więc elektryka jest w porządku.Nie mogę przesunąć dzwigni od siłownika (na tym drugim można i wszystko się blokuje i odblokowuje),prawdopodobnie przesunęła się jakaś zapadka i blokuje.Możesz napisać dokładnie co robiliście i może jakieś zdjęcia.Nie mam pomysłu jak dostać się do tych zapadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość noocs

motoda uderzenia drzwi pod klamka skuteczna. probowalem sam w B5'ce i za ktoryms razem sie udalo. wiec gdy elektryka w drzwiach jest ok, ten sposob bedzie najprostrzym sposobem jaki tylko jest do otworzenia tych drzwi passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przyłączę się do tematu. Przestał działać mi zamek w lewych tylnych drzwiach. Na początku zdarzało mu się nie otwierać drzwi ale kilka prób i w końcu się otwierały a teraz padł na amen. Całe szczęście, że umarł przy otwartym zamku więc drzwi nie są zaryglowane :)

VAG pokazuje błąd : 00930 - Locking Module for Central Locking: Rear Left (F222)

27-00 - Implausible Signal

Chciałem podać napięcie na przewody w przelotce między słupkiem a drzwiami, żeby się upewnić, że to wina zamka a nie np modułu komfortu, tylko nie wiem w które przewody się wbić. Elektryki szyb z tyłu nie mam. Podpowie ktoś które to przewody?

Reszta elektryki działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitac widzę że nie tylko mnie dosiegnął ten problem

miałem to samo

zamek kierowcy przestał działać więc kupiłem drugi używany (100zł) wziąłem się za wymianę. Po wymianie wszystko było fajnie drzwi sie otwierały i zamykały no więc test zamknięcia. No i amen w pacierzu po przekręceniu kluczykiem mechanizm zamykał się i otwierał a drzwi nie mogłem otworzyć. Użyłem troche innej metody zdjąłem tylne drzwi aby mieć dostęp do śruby od bębenka zamka, po wykręceniu bębenka miałęm swobodny dostęp do linki którą zakładamy na zewnętrzna klamkę po zdjęciu jej i pociągnięciu płaskoszczypcami drzwi sie otworzyły ... Huraaa jednak to nie koniec klopotów po wyjeciu zamka okazało się że rygiel bardzo cięzko chodzi (nie odbija na sprezynie) więc postanowiłem z dwóch zamków zrobić jeden ale po kolejnych złożeniach coraz to nowe objawy samoistne opuszczanie szyb itp. Mechanizm od centralnego rozbierałem z 10 razy. Przelutowalem dobrą płytkę z nowego zamka do mojego starego ponieważ ten mój miał lepszy mechanizm (rygle). Po zlożeniu raz działa raz nie, jeszcze raz rozebrałem u mnie jest 8 pinów które wchodzą na płytkę jeden z nich miał pękniety lut. Po przelutowaniu wszystkich polączeń złożylem no i sukces w końcu działa uff... siedziałem nad tym dwa dni i wreszcie sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

Podepne się do tematu.

Mam zaryglowane tulnie dzwi. Sprawdzilem kostki i przewody i wszystko jest ok. Wyglada na to ze zamek sie zacial lub zepsuł.

Chciałbym to naprawic ale jak otworzyć te cholerne drzwi bez urzucia gumowki?

Czy jest jakiś sposob zeby zdjac tapicerke bez niszczenia a nastepnie jakos otworzyć drzwi zeby wymienic zamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie.

Podepne się do tematu.

Mam zaryglowane tulnie dzwi. Sprawdzilem kostki i przewody i wszystko jest ok. Wyglada na to ze zamek sie zacial lub zepsuł.

Chciałbym to naprawic ale jak otworzyć te cholerne drzwi bez urzucia gumowki?

Czy jest jakiś sposob zeby zdjac tapicerke bez niszczenia a nastepnie jakos otworzyć drzwi zeby wymienic zamek?

 

mam to samo, na początek uderz kilka razy stopka dłoni w okolice klamki/zamka zdarza się że po którymś uderzeniu drzwi się odblokuja tylko że da się je otwierać tylko z klamki wewnatrz umożliwia to też zdjęcie boczkow bez uszkadzania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam to samo, na początek uderz kilka razy stopka dłoni w okolice klamki/zamka zdarza się że po którymś uderzeniu drzwi się odblokuja tylko że da się je otwierać tylko z klamki wewnatrz umożliwia to też zdjęcie boczkow bez uszkadzania

 

Probowalem walic w drzwi ale nic nie pomoglo.

Dlatego została ostateczność czy w jakis cudowny sposób dostac sie do zamka i go otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Probowalem walic w drzwi ale nic nie pomoglo.

Dlatego została ostateczność czy w jakis cudowny sposób dostac sie do zamka i go otworzyć.

 

mi czasem po takim waleniu zaskoczy na 2~3dzień ale zawsze jak gdzieś w trasie jestem i nie mam jak przy nim coś zdziałać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałbym sie dobrać do tego zamka tylko nie wiem jak.

Jak zdjac tapicerke na zamkniętych drzwiach bez uszkadzania i potem odblokowac zamek od srodka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu zdejmiesz tapicerkę w tylnych drzwiach. Trzeba tylko odkręcić dolną śrubkę - torx , i dwie śruby pod rączką . Da się to zrobić na zamkniętych drzwiach, już to przerabiałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez problemu zdejmiesz tapicerkę w tylnych drzwiach. Trzeba tylko odkręcić dolną śrubkę - torx , i dwie śruby pod rączką . Da się to zrobić na zamkniętych drzwiach, już to przerabiałem .

 

Ok dzisiaj spróbuję. Tylko jak sie juz dostane od srodka do zamka co mam z nim zrobic zeby sie otworzyl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie naprawić :-)

Naszczescie znalazlem swietny opis naprawy zamka w tylnych zaryglowanych drzwiach na angielskim forum vw.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udalo sie naprawić :-)

Naszczescie znalazlem swietny opis naprawy zamka w tylnych zaryglowanych drzwiach na angielskim forum vw.

Pozdrawiam.

 

 

możesz podrzucic link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz i masz :-)

 

http://www.passatworld.com/forums/61-b5-information-base/310280-diy-rear-door-disassembly-lock-mechanism-repair-intermittent-lock.html

 

Dodam tylko od siebie ze jesli drzwi sa zaryglowane to jedynym sposobem zeby jest otworzyc jest zniszczenie zamka.

Trzeba doslownie kombinerkami rozwalac kawalek po kawalku plastikowa obudowe tak zeby dostac sie do silniczka i zebatek.

Kiedy juz sie dostaniemy do zebatki trzeba recznie przekrecic wowczas zamek zwyczajnie pusci i bedzie mozna otworzyc drzwi z klamki.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Proszę o pomocną poradę : Czy jest sposób na otworzenie drzwi bez jego uszkadzania (mam dojście do zamka tylko nie mam pojęcia co tu nadusić żeby drzwi się otworzyły.

Otwierając centralką za wcześnie pociągnąłem za klamkę i teraz nie idzie otworzyć ani od wew. ani od zew. Zamek pracuje,cięgna z ryglem też chodzą góra dół a drzwi jak zaklejone. Dodam że walenie w drzwi i wszelkie kombinację nic nie pomogły. Dodam zdjęcie jakie udało mi się zrobić,może ktoś wskaże mi miejsce odblokowania drzwi. Z góry Dzięki 2013-11-26-257.jpg

2013-11-26-269.jpg

Edytowane przez pawelzvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności