Skocz do zawartości
marjanko

Jak otworzyć zablokowane drzwi?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem wszystkie tematy i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na mój problem.

Mam zablokowane drzwi kierowcy. Centralny niby otwiera, ale drzwi nie można otworzyć. Popuściłem linkę przy klamce, nie pomogło. Z "puszczaniem" klamki także próbowałem bez efektu.

I teraz moje pytanie.

Czy jest techniczna mozliwość otwarcia drzwi ,bez zdejmowania boczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ka

Facet przy mnie otwierał zablokowane drzwi delikatnie, z wyczuciem uderzając pieścią w drzwi pod klamką i równocześnie otwierając klamką. Otworzył, chociaż nie otwierała też klamka z wewnątrz. Metoda podobno b.skuteczna, choć wymaga pewnie wprawy/wyczucia. Ale co Ci szkodzi spróbować? Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Facet przy mnie otwierał zablokowane drzwi delikatnie, z wyczuciem uderzając pieścią w drzwi pod klamką i równocześnie otwierając klamką.

 

Bez przekonania spróbowałem tego sposobu, i o dziwo już za drugim uderzeniem drzwi puściły. I działają prawidłowo.

Muszę rozebrać zamek , sprawdzić co było przyczyną zablokowania.

 

Dzięki ka Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość - BOSH :cwaniak: . A tak na prawdę - to nie wiem. :zalamany: . Gdy by to było z tyłu i spadła linka to wiem, ale jeśli to przód i linka jest założona to nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo ,ale musiałem rozebrac tapicerkę ,zdjąc mocowanie szyby , odkręcic blachę i pomogło dopiero postukanie w zamek młotkiem.

 

Przyczyną było zablokowanie się przesuwki od zamykania, a pomogło wymycie całego mechanizmu z zgęstniałego smaru(główna przyczyna) i zapsikanie WD 40 .

 

Od listopada nie ma problemu z tym zamkiem.

 

Opisałem to kiedys na forum łącznie ze zdjęciem zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Facet przy mnie otwierał zablokowane drzwi delikatnie, z wyczuciem uderzając pieścią w drzwi pod klamką i równocześnie otwierając klamką.

 

Bez przekonania spróbowałem tego sposobu, i o dziwo już za drugim uderzeniem drzwi puściły. I działają prawidłowo.

Czyżby jakiś złodziejski patencik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dr

Czyżby jakiś złodziejski patencik?

 

 

 

Nie próbowałem otwierać zamkniętych drzwi. One były otwarte, tylko zablokowane i ten sposób faktycznie zadziałał.

Obyło się bez demontażu tapicerki i zdejmowania przysłony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w pełnej swojej naiwności dzisiaj waliłem w zamknięte własne drzwi. :] Niestety nieomal nie skończyło się na wizycie u blacharza-lakiernika. :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w pełnej swojej naiwności dzisiaj waliłem w zamknięte własne drzwi. :] Niestety nieomal nie skończyło się na wizycie u blacharza-lakiernika. :zdegustowany:

:wpale::rotfl:

Ta metoda ma pomóc przy zablokowanych drzwiach a nie zamkniętych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to i ja już to wiem. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darolee

No mam nadzieje, ze u mnie tez to zadziala. wymienilem maechanizm podnoszena szyby bo mi linka poszla ....pare dni jeznilem na szybie podpartej kolkami ...wszystko sie zamykalo i otwieralo. dzis wstawilem blache zalozylem tapicerke (co prawda jej nie przykrecilem bo po kolei sprawdzalem czy wszystko dziala) na koniec zamknalem drzwi i amen. niby central otwiera i zamyka a klamke mozna urwac :krzeslem: tak na marginesie jak bym wystukal zly kod klamce :hyhy: to moze napiszecie czy w razie czego mozna rozebrac drzwi jesli sa zamkniete? a i do czego sluzy ten plastikowy jezyk przymocowany do blach mechanizmu szyby i wchodzacy w prowadnice przy zamku? ...moze zle go wsunalem?

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darolee

No kochani. Sposób z tego tematu jest miodzio :padam: nawet dla takiego ciemniaka jak ja :krzeslem: Nie trzeba mieć wcaje sprawnej ręki jak ktoś napisał tylko dobre podejście do sprawy. A sposód jets taki (bo ja się nie doczytalem takiego podejścia i waliłem z pół godziny): Otworzyc szybke i złapać za klamkę od środka. Trzymając klamkę (od wewnątrz) uderzyć pięscią ze 2, 3 razy pod klamką zewnętrzna. Puścić klamke wewnątrz i spróbować otworzyć. Jak nie pomoże to powtóryć. U mnie zadziałało za pierwszym razem dwukrotnie. Chyba jest to wina źle ułożonje linki do otwierania od środka, jak gdzieś wyczytalem i bym się z mojego doświadczenia do tego przychylił. Jak pisałem wcześniej rozebrałem drzwi wszystko działało. złozyłem, centralny działał a drzwi ani drgną. Początkowo z pół godzinki waliłem i od czasu do czasu szarpałem za klamkę zewnetrzną i nic. Wiec dałem sobie na luz. Po spaleniu fajeczki jakimś cudem chwyciłen za wewnętrzna klamkę puknąłem 2 razy puściłem i .... omal nie uderzyłem głową w sufit. Złapałem za klamkę i sezam otwarty. Sprawdziłem kilka razy zamykałem centralny otwierałem wszystko gra. Zdjąłem samą tapicerke, a wzasadzie tylko ją uchyliłęm bo wszystko miałem już podłączone. Chciałem jeszcze lekko poddjąć drut od tego cypka w drzwiach. Założyłem tapicerke już na dobre. Zamknalem drzwi (nie na central) i otworzyłem ... zanknąłem na centralny otworzyłem łapie za klamke i znów nie chce mnie wpóścić. Wiec jeszcze raz urzyłem sposobu opisanego wyrze, bingo za pierwszym razem. Teraz wszystko gra i po parokrotnych próbach i mam nadzieję, że tak zostanie. Więc mysle, że to linka bo przecież nie kable elektryczne a tylko to bylo ruszane za drugim razem a w zasadzie nie ruszane a lekko zmieniło swoje położenie bo nic od tapicerki nie odpinałem. Sory, że tak sie rozpisałem, tak mnie to uradowało, że .... a może komuś się to przyda :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam problem zamknąłem wszystkie drzwi pilotem i przy ponownym otwieraniu drziw tylnie od strony pasazera nie otworzyły sie.Bolce sie podniosły we wszytkich 3 a w tamtych bolec jest nadal wcisniety.Co zrobic aby je otworzyc i zeby prawidłowo funkcjonowały.Z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mam problem zamknąłem wszystkie drzwi pilotem i przy ponownym otwieraniu drziw tylnie od strony pasazera nie otworzyły sie.Bolce sie podniosły we wszytkich 3 a w tamtych bolec jest nadal wcisniety.Co zrobic aby je otworzyc i zeby prawidłowo funkcjonowały.Z gory dzieki za odpowiedzi

Uderzaj do Kukizb5, on dzisiaj miał ten sam problem i się z nim uporał, myślę, że podzieli się wiedzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Problem, który próbuję rozwiązać dotyczy zablokowanych drzwi tylnych od strony kierowcy, chciałbym nadmienić, że wypróbowałem wszystkie podane na forum metody i nic nie pomogło. Jeżeli ktokolwiek z forumowiczów zna metodę, która nie została opisana a może pomóc to proszę o pomoc. Jeśli nikt nie ma nowego pomysłu to może ktoś poda precyzyjny opis jak zdjąć tapicerkę z tych (zamkniętych i zablokowanych) drzwi żeby się dobrać do zamka od wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nikt nie ma nowego pomysłu to może ktoś poda precyzyjny opis jak zdjąć tapicerkę z tych (zamkniętych i zablokowanych) drzwi żeby się dobrać do zamka od wewnątrz.
Mówisz i masz KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla Jacka. Jutro spróbuję skarzystać z Twojego opisu demontażu tapicerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem wygląda nastepująco; centralny nie otwiera przednich drzwi prawych tzn. rygielek się nie podnosi, jak od wewnatrz pociągne za klamke to sie podnosi ale jak puszcze to opada. ma ktos jakis pomysł jak otworzyc te drzwi aby dostac sie do zamka? Próbowałem juz chyba wszystkiego co znalazlem na forum i nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak z tylnymi prawymi, poradziłem sobie tak, że siedząc w samochodzie zamykałem i otwierałem drzwi przyciskiem w drzwiach kierowcy i w końcu bolec został u góry. Rozpiąłem kostkę i otwieram drzwi od środka bo z zewnątrz nie mogę (ale w Twoim przypadku to nie jest rozwiązanie), latem coś z tym zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam taki delikatny problemik z klamka od drzwi kierowcy zewnętrzna , tzn jest tak jakby lużna lekko i przy którymś razem przy otwarciu drzwi i pociągnięcia za klamke to linka mi spadnie niekiedy i musze odkrecac i zakładac! a przy załozeniu linka trzyma sztywno w klamce na ząbkach takze jak mozna tą usterke naprawic. pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności