Skocz do zawartości
marjanko

Jak otworzyć zablokowane drzwi?

Rekomendowane odpowiedzi

http://forum.vw-passat.pl/threads/14546-Awaryjne-otwieranie-drzwi?highlight=awaryjne+otwieranie+drzwi ;)

 

Dodam że pociąganie za rygielek nic nie da...więc nie szarp bo spartolisz zamek a i tak nie otworzysz.

Bardzo możliwe jest że przestawiła Ci się też linka idąca od klamki-wystarczy niewiele i się już nie otwiera.To że pociągnąłeś za klamkę akurat otwierają nie musi być wiążące z problemem.

Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linke od klamki zew. zrzuciłem i nic. Zamek pracuje więc podłączenie go na krótko też wydaje mi się niepotrzebne a zamek jak umarł tak śpi. Pozostaje jeszcze delikatne traktowanie z młotka bo innych porad na całym forum nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udało się. Nie wierzyłem ale pomogło,zasikałem zamek tyle ile dojście pozwalało WD-40 i po trzech dniach sam puścił. Zacięła się zapadka z zewnątrz. walenie po drzwiach nie pomogło ale warto postukać po rozebraniu w sam zamek. U mnie pomogło i chyba to jedyne usterki gdy słychać że silniczek zamka pracuje. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie ja troche z innej beczki za co z gory przepraszam. Mianowicie mam passata b6 po otwarciu nie otworzyly sie drzwi tylne prawe. Ani od wewnątrz ani od zewnątrz nie da sie ich otworzyc, czy macie jakis pomysl co z tym zrobic, czy takie uderzanie w drzwi pod klamka ma jakis sens w tym przypadku? przerabialem juz zamek przedni i nieszczesne ciegno bowdena ale wtedy moglem otworzyc od srodka a teraz ani tak ani tak. obie klamki jakby luźniej chodzą. centralny otwiera drzwi bo slychac. co mam zrobic?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ze wzgledu na pogode prubowal podgrzac farelka drzwi w okolicy zamka bo byc moze zamarzl

a jak masz garaz ogrzewany to ... niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiam właśnie swój zamek w drzwiach z tyłu.

Dokupiłem drugi zamek ze szrotu. I teraz okazuje się, że silniczek w moim ma rezystancję na stykach ok. 200 ohm a w ten w drugim 10 razy mniej (20 ohm). Oba silniki o dziwo kręcą!

Panowie, ma ktoś taki zamek na wierzchu i mógłby zmierzyć, która wartość jest prawidłowa?

Do pomiaru nie trzeba rozbierać zamka - dwa styki przy 'prostokątnej' krawędzi gniazda.

Edytowane przez sidorowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zablokowały mi sie drzwi kierowcy, rygiel w ogole nie reaguje na otwieranie/zamykanie, chciałbym wykluczyć usterkę elektryczna i podać 12v celem testów, możecie mi powiedzieć która kostka, który kolor kabli odpowiada za zamek kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że gdy otwieram z pilota drzwi to otwierają się tylko od kierowcy i od pasażera oraz bagażnik, a tylne są zamknięte. Próbując otworzyć je od środka muszę parę razy wciskać ten guzik i klamką otwierać, żeby załapało w końcu - w czym może tkwić problem nie otwierania się drzwi z pilota jak i reagowania za którymś razem z klamki dopiero ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się.

Dziś passat zwariował.

Zamknął prawe przednie drzwi i umarł centralny.

Nie rusza wg rygla.

Do tego z zewnątrz nic A wewnątrz chodzi góra-dół Ale nie otwiera..

Co robić?

Pukanie nie pomaga...

Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 18:43, Gość ka napisał:

Facet przy mnie otwierał zablokowane drzwi delikatnie, z wyczuciem uderzając pieścią w drzwi pod klamką i równocześnie otwierając klamką. Otworzył, chociaż nie otwierała też klamka z wewnątrz. Metoda podobno b.skuteczna, choć wymaga pewnie wprawy/wyczucia. Ale co Ci szkodzi spróbować? Pzdr!

A czy tył prawy też tak można otworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności