Skocz do zawartości
Gość waljo

Trzęsie przy małych obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość waljo

Problem polega na tym, że przy wolnych obrotach siedząc w samochodzie czuć rytmiczne trzęsienie, po do daniu gazu ustaje (powyżej 1000 obr). Dodam, że silnik pracuje równo obroty nie "falują" sprawdziłem kopułkę, palec przerywacza i przewody wszystko OK. Co zatem jest "grane".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu masz do wymiany poduszki zawieszenia silnika i skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vonglass

czy w trakcie jazdy szarpie? jak ruszasz, zmieniasz biegi - czyli kiedy puszczasz pedal gazu? a gdy dodasz gazu to przestaje? jesli tak to podejzewam regulator wolnych obrotow!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki że się dołączę do tematu - ale jak to jest z tymi obrotami- ja u siebie mam na ssaniu 1100 obrotów a jak się nagrzeje to spada do 1000 - czy tak jest dobrze czy nie???

Wymieniłem świece i przewody bo nie zapalał po deszczu i teraz pali na dotyk nawet w wilgoci i zimnie ale te obroty mnie zastanawiają - zaznaczam że przed wymianą świec i przewodów też były takie same obroty.

A poza tym coś jest nie tak bo jak ruszam bez gazu delikatnie to czuć takie szarpanie jak dodam gaz i ruszam to wtedy to szarpanie nie występuję lub sporadycznie.

Kiedyś można było nim ruszyć bez gazu i nic nie szarpało - to samo jest na wstecznym jak tak na pół sprzęgle cofam to takie lekkie szarpanie. Nie wiem czy to od silnika czy od napędu - może się coś poluzowało??? - co to może być nakierujcie mnie na możliwości to posprawdzam.

 

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zllew

waljo sprawdz poduszki pod silnikiem. Ja mam przednia do wymiany i tak mi sie wlasnie dzieje. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również stawiam na poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W benzynowych silnikach w B3 i B4 takie objawy daje nieszczelny układ podciśnienia, najbardziej widoczne na nagrzanym silniku. Najłatwiej to sprawdzić odpinając kolejno wężyki przy kolektorze łącznie z serwem i zatykanie ich. Jeśli telepanie ustanie to nieszczelność jest w tym układzie i szukamy dalej po wężykach. Jeśli to nie pomoże to prawdopodobnie nieszczelna jest podstawka wtrysku/gaźnika. Można ją sprawdzić psikając plakiem pod wtrysk jeśli obroty wzrosną to jest do wymiany.

 

U mnie w 1.8 ADZ była nieszczelna zaślepka na wężu serwa oraz pęknięty wężyk w układzie obiegu zamkniętego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu...dziś rano po odpaleniu kilka sekund ładnie chodził, po chwili chodził jakby na 3 gary i trzęsło autem a po kolejnych kilku sekundach zgasł i więcej nie dał się odpalić. Zacznaczam ze do tego momentu auto ładnie pracowało i nie było oznak ze coś jest nie tak....co to może być mniej więcej?

Edit1: Po podłaczeniu kompa wyskoczyły takie błędy 17769 i 17772 czyli chyba cewki na cylindrze 3 i 4

Edit2: podmieniłem cewki z cylindrami 1 i  2 , błedy nie wyskakują ale dalej jest jak było....czyli ****. Czy dalej iść tropem by wymienić cewki?

 

Edytowane przez Kmicik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie ten dział - z opisu masz B5, a to dział B4.

Po drugie świece wymieniane kiedykolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 28.08.2020 o 12:14, radekrp90 napisał:

Po pierwsze nie ten dział - z opisu masz B5, a to dział B4.

Po drugie świece wymieniane kiedykolwiek?

Ojej....szukałem poprzez wyszukiwarkę i nie zwróciłem uwagi ze to dział B4 sorry. Świece był wymieniane na NGK wszystkie 4 chyba z 2 lata temu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności