Skocz do zawartości
witek_rz

Coś brzęczy pod maską

Rekomendowane odpowiedzi

1,8benzyna z 90roku

Zauwazyłem to w czasie większych mrozów. Przy temperaturze -10^ i niższej po kilku minutach pracy silnika z pod maski wudobywa się dość głosne brzęczenie. Dzwięk w rodzaju ...... wypracowanej oski na łozysku ślizgowym. Może ktoś wie co do może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze świerszcz? żartuje.....pasek alternatore, zmarniety jest i swiszczy a moze masz to samo co mi sie przytrafilo??? Padla mi pompa wspomagania, najpierw wyla a potem padlo wspomaganie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

To brzeczenie jest jak by z lekka metaliczne????U mnie tak to wlasnie slychac...albo lozysko-lozyska w alternatorze,ewentualnie pompa od chlodzenia zaczyna siadac!!!!kuczlaw, dobrze zartujesz :D ten odglos mozna nazwac..swierszczeniem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość QSU

u mnie jest to samo :628: mysle podobnie że to łozysko alternatorka :640:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek

tez tak mam. mam paska z 94. napewno jeździsz na mineralnym oleju?? rano gdy masz -10C wtedy jest gęsty olej i zanim on się rozprowadzi to słychać popychacze taki metaliczny odgłos. (tak mi mówił znajomy mechanik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to pompa klimatyzacji, jeżeli masz klime. Ja mam tak samo u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy kiedy brzęczy to zgaś go i ściągnij paski (klinowe tylko).Potem odpal i słuchaj. Tylko jak ciepły to nie pal go długo bo sie zagotuje. Max 2 min. Jeżeli nie ucichnie to może to być rolka napinająca paska rozrządu. Powinno się dawać nową przy zmianie paska. A jak nie to jeszcze łożysko od sprzęgła albo na wałku w skrzyni, jeżeli zmienia głos podczas naciskania sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

ja bym stawiał na paski klinowe, może juz poprostu nadszedł ich kres.

 

 

:612: :628: :628:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passka kupiłem w jesieni. Pasek rozżądu, rolkę napinacza, i pasek klinowy wymieniłem. Klimy ani wspomaania nie mam. Wg moich podejrzeń to brzęczenie występuje w momencie włączenia się wentylatora chłodnicy. Jednak po kilku minutach (a może po minucie) to ustaje i jest wszystko w pożądku. Na ciepłym silniku to zjawisko (nawet w czasie dużego mrozu) nie wystepuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw
Pasek rozżądu, rolkę napinacza, i pasek klinowy wymieniłem

to zmienia postać rzeczy.to brzeczenie to pewnie zastałe łożysko wentylatora,miałem tak kiedyś zima w golfie.Zima wentylator żadziej sie włacza i jeszcze do tego atmosfera i inna chemia czyli sól wilgoćitd,itp i dlatego tak może sie dziać.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności