Skocz do zawartości
Gość Mar/cin

Antena CB do B5 (max dł:66cm)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mar/cin

Witam.

Wlasnie ulamala mi sie antena od radia co nie ma wiekszego zwiazku a jednak.

Postanowilem ,ze zamontuje na jej miejsce antene do CB .

Szczerze to sie malo znam i stad ten temat.

Co polecacie kluczowym kryterium jest dlugosc maxymalnie 66cm ,o jaknajlepszym zasiegu.

Cena zbytnio nie gra roli (w granicach rozsadku) chce aby to byla naprawde dobra antena.

Łamana ale nie koniecznie ,

montowana na stale (magnesowe odpadają).

Radia co prawda jeszcze nie posiadam ale to nie ma chyba zbytniej roznicy.

Czekam na wsze propozycje .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem radio ma różnicę i to całkiem dużą ;)

co do anteny to ta jest godna polecenia

http://allegro.pl/item185098673_antena_cb_lemm_at_900.html

ma trochę więcej niż 66cm

ale jest to dobra antenka i będziesz zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

66cm to juz bylo z malym zapasem a 90 to juz duzo za duzo.

O to chodzi ,ze to zle wyglada na aucie jak jest dluga.

Widzialem auta z antenami 150- i wiecej i to dla mnie wyglada jak z d.....(nie mam tu zamiaru kogos urazic poprostu mi sie nie podobaja )

Mi wystarczy zasieg w granicy 6-9km nie musze wiedziec co sie dzieje 50 km przede mna.

JAka wogole jest najkrotsza dostepna antena ktorej zasieg bedzie w granicy owych 6-9km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena im dłuższa tym lepsza, krótsze niż 100 cm to w większości zabawki, przy których jak to się mówi "jak Cię widzę to Cię słyszę". Pytając się o drogę mobilka jadącego z przeciwka możesz nie usłyszeć odpowiedzi, pod warunkiem, że Ciebie ktoś usłyszy. Przy CB najważniejsza jest dobra antena, a radyjko może być z innej "półki". Jeżeli nie zależy Ci na zasięgu , choć nie zasięg jest najważniejszy, polecałbym trzy antenki firmy SIRIO , Tajfun, twin car, oraz triflex. Montowane zamiast anteny radiowej a różnią się tym, że pierwsza jest tylko CB druga CB i radiowa , a trzecia ma jeszcze GSM.

http://allegro.pl/item185024585_antena_sirio_twin_car_cb_fm_nowa_faktura.html

http://allegro.pl/item185327870_u_artursss_nowa_antena_sirio_tajfun_27.html

http://allegro.pl/item185331196_u_artursss_antena_sirio_triflex_cb_fm_gsm_hit.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

Jacek wlasnie cos w tym stylu.

Trzecia z gsm odpada nie jest mi potrzebny.

 

Cos chyba linki sie CI pomylily

Antena w pierwszym linku jest za 85pln i jest do CB i FM natomiast ta z drugiego linku jest tylko do CB a cena to 149pln .Nie powinno byc cenowo odrotnie.

Wlasciwie to by mi pasowala antena Sirio tajfun ale czy ona aby napewno nie jest rowniesz do FM?JAKI bedzie zasieg tej anteny?

 

Odnosnie anteny z pierwszego linku nie ma mozliwosci aby antena do fal FM i CB byla jako jednosc?Nie chce miec choinki na dachu chyba ,ze sie nie da to juz trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzialem auta z antenami 150- i wiecej i to dla mnie wyglada jak z d.....(nie mam tu zamiaru kogos urazic poprostu mi sie nie podobaja )

 

No tak kwestia gustu ale ja bym radził nic co ma poniżej 100 cm nie zakładać bo to mija się z celem i będziesz niezadowolony.

Najpierw poczytaj tutaj http://www.cb-radio.pl/phpBB/

Ja mam taką jak tu http://www.president.com.pl/index.php?s=oferta:anteny&ps=1&model=newalaska z tym że moja jest na podstawie magnesowej wadą jest że gdybym chciał ją władować do dziury po UKF w dachu to nie ma możliwości postawienia jej do pionu ale gdybym miał na stałe montować w moim Passacie antenę pewnie wybrałbym taką http://www.president.com.pl/index.php?s=oferta:anteny&ps=2&model=ohio lub http://www.president.com.pl/index.php?s=oferta:anteny&ps=1&model=indiana ta będzie najbardziej dyskretna bo złodzieje nie bardzo kojarzą takie coś z CB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasięg na takich antenkach to max 5km, a jeżeli chcesz mieć tylko jedną antenkę na dachu to tylko triflex, lub antena do CB na dachu a do radia wewnętrzna na szybie.

Jeśli chodzi o antenkę CB przejrzyj ofertę Sirio http://www.sirioantenne.it/antennecat.php?idc=1008171255&idg=1008171169

coś wybierzesz. President ma fajne anteny, ale drogie :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi wystarczy zasieg w granicy 6-9km

Taki zasieg jest osiagalny przy naszych warunkach drogowych przez anteny o długości >150cm. Ja mam bata 1.5m na dachu i zeby byl czysty odbior to musze wyregulowac radio i zasieg jest max 4-5km Niestety nie ma cudów, ponizej metra to bedzie

"jak Cię widzę to Cię słyszę"
a rzadko sa spotykane przypadki kiedy mozna porozmawiac na odleglosci 8-10km (porozmawiac czyli mowic i slyszec a nie domyslac sie co powiedzial kolega bo strasznie szumialo) i to przy antenach okolo 1.5m. Przypadki sa, ale rzeczywistosc jest inna. Pozostawiam wybór Tobie :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość refrizerater

Panowie..

pierdoły za przeroszeniem gadacie

długosc- oki - wiekszy zasieg

ale ja mam antenke do CB ok 30-35cm - sciagam do max 8 km.

sprawdzone w trasie

wiec wyglada to tak , że jednak firma robi dużża roznice w tym przypadku - nie zawsze tansza i dłuższa antena bedzie lepsza

 

a tak swoją drogą - ja korzystam tylko po to, by uniknąć "miśka" z "suszarką" - ta odległość zasięgu w zupełności wystarcza

 

a co do łaczenia jej z radiem w aucie?

szczerze mowiac nie słyszałem aby ktos tak kiedys miał zrobione i nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rbles

Antena min. 100 cm.

Jak czytam wypowiedzi o antenach 30cm to mi się słabo robi. Przez takich jak wy robi się zamieszanie na drodze. Pytacie się po 100 razy o jedną rzecz bo nie potraficie usłyszeć odpowiedzi. Jreżeli decydujesz sie na zamontowanie CB w aucie to niestety ale estetyke trzeba odłożyc na bok. Nie można miec wszystkiego. Ja używam CB od 5 lat i do mojego starego samochodu (honda) najlepiej zestroiła się antena Hustlera. Teraz sprawdzam ją dopiero w Passacie.

 

KURZYN - masz absolutną racje !

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość refrizerater

do tej pory wystarszyło mi 1 pytanie..... - masz racje ze czesto ludki kupia takie cudo made in taiwan za 15zł i mysla ze bedzie ok...

 

no ale to wina nie długosci ale sprawnosci anteny

tak jak w zyciu:)

hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak czytam wypowiedzi o antenach 30cm to mi się słabo robi. Przez takich jak wy robi się zamieszanie na drodze. Pytacie się po 100 razy o jedną rzecz bo nie potraficie usłyszeć odpowiedzi. Jreżeli decydujesz sie na zamontowanie CB w aucie to niestety ale estetyke trzeba odłożyc na bok.

 

 

I właśnie o to chodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy.nie chce zakładac nowego tematu dlatego pytam tu...moze ktos pomoże.mam radio alan 109 i do tego zestrojona antenke midland ml-145.wszystko dziala ok i jestem z niej zadowolony ale....znudziło mnie ciągłe odkrecanie i zdejmowanie jej przed wjazdem do garażu i zakładanie po wyjechaniu.dodatkowo już kilka razy zapomniałem tego zrobic i conieco sie powyginała,stąd moje pytanie brzmi:jakaą antenke najlepiej do 50 cm założyć na passata b5 kombi? wolałbym aby to była magnesówka bo nie widzę siebie z wiertarką przy aucie a rozwiązania typu TAJFUN lub TWIN CAR raczej nie sa polecane....co proponujecie? dodam że nie jestem jakims wariatem na punkcie cb i nie zależy mi aby słyszec wszystko w promieniu 10 km (tak jest z moją ml-ką-zbietra dużo szumów).antenka ma tylko spelniac role antymiśka i nic wiecej....wszelkie sugestie mile widziane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zobacz sobie na anteny helikalne typu Sirio T3 27 lub Pirata ;-)Zbierają mało szumu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i te anteny co kolega Piotr4 poleca, czyli Sirio T3 27- ja również polecam taka samą ,jest baaaardzo dobrą anteną i dobrze pracuje na magnesie jak i ,można ją zamontować w miejsce anteny FMowej ,jest to antena rozwarta więc do tego podłączyć spliter antenowy i mieć radio FM i CB z jednej anteny i to wszystko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam T3-27. Jedyny króciak, który sie u mnie uchował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności