Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

ja nadal mam problem z brzęczykiem, milczy jak głupi, moduł suchy, kable ok, na kompie błąd zamka kierowcy i tylnego prawego- sporadyczny, oświetlenie progu i wnętrza raz działa raz nie, test wyjść licznika - pozycja gong - brak sygnału(cisza).

czy to oznacza ze spalony jest głośnik w zegarach??? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzych3u

Hej jako, że jestem nowy na forum proszę o wyrozumiałość ;) Kupiłem ostatnio B5 jednak dostałem do niego tylko jeden kluczyk bez pilota. I tu moje pytanie czy moduł komforu w każdym z passatów posiada obsługę pilota do otwierania centralnego zamka i czy nie będę miał problemów z zakupem takiego pilota oraz zestrojeniem? Nie wiem do końca jak to sprawdzić. Wiem, że na forum jest na to pytanie odpowiedz, ale siedze już ponad 3h i nie udało mi się przebrnąć przez gąszcz tych postów, a wiem że dla was jest to chwilka na objaśnienie tego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak można zaprogramować 2 kluczyk na forum napewno jest jak to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej jako, że jestem nowy na forum proszę o wyrozumiałość
Będę wyrozumiały
Kupiłem ostatnio B5 jednak dostałem do niego tylko jeden kluczyk bez pilota. I tu moje pytanie czy moduł komforu w każdym z passatów posiada obsługę pilota do otwierania centralnego zamka i czy nie będę miał problemów z zakupem takiego pilota oraz zestrojeniem? Nie wiem do końca jak to sprawdzić. Wiem, że na forum jest na to pytanie odpowiedz, ale siedze już ponad 3h i nie udało mi się przebrnąć przez gąszcz tych postów
Bo nie trzeba siedzieć 3h tylko parę minut.
a wiem że dla was jest to chwilka na objaśnienie tego
Dobra więc po raz pierwszy i ostatni tobie objaśniam; na górnej belce jak przesuniesz sobie rolką myszki jest napis "szukaj", wciskasz go i w wolnym polu wpisujesz np. w tym przypadku "programowanie kluczyka" I wciskasz "idź" po chwili masz już kupę tematów ciebie interesujących np pierwszy z brzegu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1543&highlight=programowanie+kluczyka Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema dopiero kupiłem paska, pierwszy raz vw w rodzinie. Powiedzcie mi jak dostać się do tego modułu? Optycznie wiem w którym to miejscu ale co najpierw zdemontować żeby zaczepów nie pourywać? listwy podnóżek itp. Jakaś instrukcja dla laika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema dopiero kupiłem paska, pierwszy raz vw w rodzinie. Powiedzcie mi jak dostać się do tego modułu? Optycznie wiem w którym to miejscu ale co najpierw zdemontować żeby zaczepów nie pourywać? listwy podnóżek itp. Jakaś instrukcja dla laika
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=32430&highlight=modu%B3+demonta%BF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę odkopię temat

przypuszczam że mam problem z modułem ale chciałem to potwierdzić

objawy:

1.centralny nie działa w tylnych lewych drzwiach

2.nie świecą lampki oświetlenia wnętrza

3.przestał działać alarm

4.z panela kierowcy nie mogę otworzyć tylnego lewego okna-okno śmiga z przycisku na drzwiach

Myślicie że padł moduł,kable czy co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślicie że padł moduł,kable czy co??
kabelki w progu lub słupku kierowcy i pasażera (za kierowcą) sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trochę odkopię temat

przypuszczam że mam problem z modułem ale chciałem to potwierdzić

objawy:

1.centralny nie działa w tylnych lewych drzwiach

2.nie świecą lampki oświetlenia wnętrza

3.przestał działać alarm

4.z panela kierowcy nie mogę otworzyć tylnego lewego okna-okno śmiga z przycisku na drzwiach

Myślicie że padł moduł,kable czy co??

Zajrzyj w miejsce zaznaczone na zdjęciu-połaczenie czerwono-czarnych przewodów http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/512-oświetlenie-wnętrza-w-B5/page12?p=918914&viewfull=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podniosłem wykładzinę,poodwijałem taśmę i wszystko wygląda OKi

jak się dobrać do kabli w słupku??

dla mnie jest zastanawiające że w tym samym czasie przestał działać central,alarm sie nie załączą i ta szyba...(problem tylko z lewymi tylnymi drzwiami)

mogę jeszcze raz wszystko przekopać tylko podpowiedzcie na które kable patrzeć bo trochę tam tego jest...

Edytowane przez _pączek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

lampy oświetlenia wnętrza świecą się cały czas. Gdy otworzę drzwi gasną natychmiast, gdy ponownie zamknę świecą się cały czas, trzeba wyłączyć ręcznie. Nie działa centralny zamek z pilota, tylko z kluczyka. Zamykając kluczykiem klapę bagażnika nie zamyka drzwi.

Czy to też może być wina modułu komfortu i przewodów do niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD=colspan: 2]Witam Panowie

 

Mi autko zwariowało doszczętnie rok temu zimą miałem ten sam problem a teraz pojawił się mały przymrozek i znowu raz jest dobrze a raz źle. Moduł jest dobry bo podłączyłem inny i te same problemy... Skapnąłem się natomiast, że na kablu brązowo-niebieskim napięcie waha się od 3 do 11 jak z autem nic się nie dzieje to jest cały czas 11. Także moje pytanie brzmi: w którą stronę szukać problemu czy wina jest gdzieś na innym kablu który w chodzi do modułu czy lecieć tym kablem do końca i sprawdzić dokładnie gdzie idzie.

 

Dzięki[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem dzisiaj w tych kablach i znalazłem "masakrę" bodajże był to kabel pomarańczowo- niebieski i pomarańczowo-zielony... w każdym bądź razie z pięciu kabli przechodziły w jeden... odizolowałem tam tą śmieszną szmacianą izolację a tam zielono! także tnę te kable i łącznie musiałem uciąć około 30 cm bo wszystko czarne było... jutro będę lutował to wszystko razem i mam nadzieję, że będzie oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dzis z sekundy na sekunde dzialalo wszystko i przestalo ! ! ! tzn nie ma oswietlenia kabiny nie dziala centralny zamek szyby przednie <bo tylko one sa w elektryce> tez nie dzialaja. czy to moze byc ten modul komfortu??

 

bo o uszy obilo mi sie dzis ze niby w drzwiach kierowcy jak mamy silownik ze to silownik sterujacy i ze to on moze padl i nie zarzadza przez to. prosze o porady i upewnienie. nie rozbieralej jeszcze tego dopiiero bede sie bral. jakies nowe uwagi mile widziane .

 

pierwszy trop modul komfortu co jeszcze ? ? ? hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom

Bezpiecznik nr 14, mały, czerwony (taki powinien być) w skrzynce bezpieczników po lewej stronie, widocznej po otwarciu drzwi kierowcy. Pewnie się spalił. Jeśli tak, to wymień na sprawny i wtedy podłącz VAG'a. Jeśli znów się spali, to prawdopodobnie masz zwarcie pod podłogą. Ale nie sądzę by aż takie zwarcie mogło być, żeby bezpiecznik non stop paliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuje najpierw od poprawienia Swoich BŁĘDÓW.Napisałeś dwa posty,jeden po drugim a w nich pełno "byków" o braku znaków interpunkcyjnych(wiesz-kropki,przecinki) nie wspomnę.Chcesz być traktowany poważnie-traktuj też tak innych.Sorry Chłopie -kaplica.

 

A co ty polonista? chłopak o pomoc prosi skoro odpisałeś to widać mądra bestia z ciebie :kijemgo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ty polonista? chłopak o pomoc prosi skoro odpisałeś to widać mądra bestia z ciebie
Niezły z Ciebie archeolog....

Jaki jest cel i sens Twojej opini o mojej wypowiedzi z 28-09-2010 ? I co ma znaczyć ta emotka na końcu ?

To Twój dopiero drugi post na Forum i próbujesz "drzeć koty" .Ładnie chłopie zaczynasz...

Przypominam za Regulaminem tu obowiązującym:

b) obowiązującym językiem jest język polski i taki prosimy stosować. Dotyczy to zarówno formy stylistycznej wiadomości, jak również gramatyki i interpunkcji

Za co można najszybciej wejść w konflikt z moderatorem:

4.6 Wywoływanie sprzeczek na forum, prowokacja

4.7 Straszliwe kaleczenie języka polskiego

 

Przepraszam za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niezły z Ciebie archeolog....

Jaki jest cel i sens Twojej opini o mojej wypowiedzi z 28-09-2010 ? I co ma znaczyć ta emotka na końcu ?

To Twój dopiero drugi post na Forum i próbujesz "drzeć koty" .Ładnie chłopie zaczynasz...

Przypominam za Regulaminem tu obowiązującym:

b) obowiązującym językiem jest język polski i taki prosimy stosować. Dotyczy to zarówno formy stylistycznej wiadomości, jak również gramatyki i interpunkcji

Za co można najszybciej wejść w konflikt z moderatorem:

4.6 Wywoływanie sprzeczek na forum, prowokacja

4.7 Straszliwe kaleczenie języka polskiego

 

Przepraszam za OT.

 

Nie mam zamiaru się sprzeczać kolego ale każdy czytał regulamin śledzę forum od siedmiu lat bo mam czasem problemy z paskiem i kiedy pytam ja czy nawet ktoś inny to znaczy chcę pomocy zresztą bez ses powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Też mam problem z modułem komfortu.

Mianowicie kiedy ruszyłem włącznikiem podświetlania przy lusterku wstecznym to zgasło wszystko - światła w kabinie, lusterka, szyby itd.

miałem już kiedyś podobną sytuacje i elektromechanik mi to naprawił.

Niestety nie wiem w którym miejscu dokładnie grzebał. Macie jakieś doświadczenie w takiej usterce gdzie dokładnie szukać uszkodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie ma może ktoś z Was schemat modułu o symbolu 1C0 959 799 B? Interesuje mnie wyprowadzenie wszystkich pinów z tego modułu. Powód: szukam błędu dotyczącego zamykania drzwi poprzez kluczyk. Problem był poruszany http://forum.vw-passat.pl/threads/114829-Modul-komfortu Już uporałem się już zamkami drzwi. Problem sygnalizacji zamykania drzwi pozostał. Moduł wysuszony. Przewody "odśniedziowane". Pozdrawiam...

Edytowane przez Sachemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności