Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcecie na szybko sprawdzić czy przyczyną problemów z otwieraniem drzwi są przemoknięte i skorodowane kable przy module komfortu to polecam:

wyciągnąć przycisk od otwierania wlewu paliwa. Będą tam cztery przewody(kolorów nie pamiętam), masa, jeden z 12V do podświetlenia klawisza(napięcie pojawia się po włączeniu świateł), drugi z 12V do otwierania drzwi i wlewu(te powinno być cały czas) oraz ostatni na który jest podane 12v jak wciśniemy wyżej wymieniony klawisz.

Teraz trzeba wziąć miernik i zmierzyć napięcie, jak mamy problem z przewodami to napięcie będzie poniżej 12v bądź nawet wcale go nie będzie.

Następnie należy podać napięcie w miejscu gdzie powinno ono być, można użyć tego z zapalniczki, bądź tego z lini zasilającej podświetlenie klawisza.

Teraz sprawdzamy czy drzwi się otwierają. Jeśli tak to zlokalizowaliśmy problem, jest on na łączeniu kabli, najczęściej na zlutowaniu schodzących się kabli z poszczególnych drzwi i wlewu blisko modułu komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest bardzo podobny zaczęło się od tylnej klapy (nie działał siłownik gdy naciskałem guzik w drzwiach dziś to rozebrałem i podałem prąd prosto z aku ale także nic. Zaraz po tej operacji zobaczyłem że nie działa centralny (nie rygluje drzwi) potem zaczął działać i znowu przestał. Szyby się nie otwierają, otwiera się tylko szyba kierowcy. Błędy na VAGu:

1329 Magistrala danych funkcji komfort w trybie awaryjnym

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

1334 Moduł sterujący drzwi prawy tył-J389

magistrala CAN brak sygnału

1333 Moduł sterujący drzwi lewy tył-J388

magistrala CAN brak sygnału

1332 Moduł sterujący drzwi pasażera-J387

magistrala CAN brak sygnału

1331 Moduł sterujący drzwi kierowcy-J386

magistrala CAN brak sygnału

Czy to moduł się pożegnał czy może te styki o których tyle się naczytałem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój problem jest bardzo podobny zaczęło się od tylnej klapy (nie działał siłownik gdy naciskałem guzik w drzwiach dziś to rozebrałem i podałem prąd prosto z aku ale także nic. Zaraz po tej operacji zobaczyłem że nie działa centralny (nie rygluje drzwi) potem zaczął działać i znowu przestał. Szyby się nie otwierają, otwiera się tylko szyba kierowcy. Błędy na VAGu:

1329 Magistrala danych funkcji komfort w trybie awaryjnym

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

1334 Moduł sterujący drzwi prawy tył-J389

magistrala CAN brak sygnału

1333 Moduł sterujący drzwi lewy tył-J388

magistrala CAN brak sygnału

1332 Moduł sterujący drzwi pasażera-J387

magistrala CAN brak sygnału

1331 Moduł sterujący drzwi kierowcy-J386

magistrala CAN brak sygnału

Czy to moduł się pożegnał czy może te styki o których tyle się naczytałem. Pozdrawiam

sprawdź połączenia modułu czy nie ma nalotu i w jakim stanie są przewody potem przewody przy słupku/progu przy nogach kierowcy i zamek kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwierając z pilota rygiel wybija do góry ale juz nie zamknie

tylko w drzwiach kierowcy wiec zamek chyba odpada

Edytowane przez pawelg6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym poradzić się was, ponieważ mam problem z centralnym bo gdy otwieram bądź zamykam drzwi od kierowcy to wtedy nie ma centralnego ale tylko zamyka i otwiera te jedne konkretne drzwi. a na przykład od pasażera jest centralny?? Gdzie mam szukać przyczyny?? Dodam że światełko u dołu drzwi też nie działa oraz przycisk do otwierania wlewu paliwa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
otwierając z pilota rygiel wybija do góry ale juz nie zamknie

tylko w drzwiach kierowcy wiec zamek chyba odpada

w zamku kierowcy zimne luty mikrostyk Robert, to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzon

Przeczytałem wszystkie posty i mam podobny problem, lecz nie jest to do końca to samo. Do rzeczy:

 

Miałem problemy z:

 

- oświetlenie wnętrza

- otwieranie szyb

- lusterka

- centralny zamek (ciągle otwierał)

- brak połączenia przez VAG

- zanikało oświetlenie regulatora lusterek

- włączał się alarm bez powodu

- alarm po włączeniu po kilku sekundach pikał jakby jeszcze raz chciało się go włączyć

- jak się włączy alarm to trzeba go wyłączać kilka razy, po wyłączeniu włącza się ponownie i tak nawet z 7-8 razy.

 

Pod wykładziną faktycznie była woda, zmieniłem przewody, po tej operacji światełka zaczęły działać (prawie) i przestał wariować centralny zamek. Nie włącza się też bez powodu alarm, ale nadal pika po włączeniu i trzeba go kilkakrotnie wyłączać.

 

Dodatkowo po wymianie przewodów wydaje mi się że nadal jest problem ze światełkami, po zapaleniu silnika gasną dopiero po około minucie, a zapalają się już w momencie otwarcia centralnego zamka. Jeszcze zauważyłem problem że jak bez kluczyka wrzucę lewy kierunkowskaz to zapala się tylne światło drogowe od strony kierowcy.

 

Niestety reszta problemów nie zginęła, nawet po wymianie modułu komfortu.

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki odnośnie mojego problemu.

Z góry bardzo dziękuje.

 

Robert

Edytowane przez gryzon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój problem z modułem komfortu jest bardzo podobny do opisywanych wcześniej lecz troszkę inny...najpierw zaczęło się o zablokowanych tylnych prawych drzwi (zablokowane obustronne) następnie problemy z buzerem (raz działał raz nie) wszystko inne działało - zlekceważyłem pierwsze objawy i teraz mam za swoje...w tym tygodniu zamknąłem autko normalnie z pilota i rano ku mojemu zaskoczeniu drzwi od kierowcy nie otworzyły się wraz z zablokowanymi drzwiami przestało działać światełko wewnątrz, następnie drzwi na chwilę się odblokowały światełko zaczęło działać i po kilku godz. powtórka z rozrywki i to mi dało do myślenia, poczytałem trochę i zdiagnozowałem uszkodzony moduł. Na drugi dzień wszystkie drzwi przestały się otwierać po kilku min. klikania alarmem dwoje drzwi zostały otworzone. Zamki mechaniczne w drzwiach kręcą się dookoła.

 

Myślałem, że to przez wilgoć, ale jednak nie - wyciągnęliśmy moduł wszystko jest suchutkie, styki nie zaśniedziałe, itp. kable generalnie wyglądają na ok co prawda dalej są delikatnie wilgotne, ale raczej to nie wina kabli.

Błędy z VAG-a

01329 magistrala danych układu komfortu w trybie awaryjnym

01330 sterownik głównego układu komfortu j39

 

Aktualnie szukam modułu komfortu aby sprawdzić czy po podłączeniu problem zniknie.

Zastanawiają mnie same zamki-dlaczego nie można otworzyć drzwi z kluczyka?

 

Może ktoś miał podobne problemy i wie co może być jeszcze uszkodzone...czy to wszystko przez uszkodzony moduł???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

Moduł komf. okazał się sprawny - wszystkie problemy spowodowane były sparciałymi kablami w wiązce - jakby ktoś miał podobny problem niech od razu sprawdza kable.

 

Pozdrawiam,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim passatem. Jest on bardzo podobny do opisywanych wcześniej. Po pierwsze gaśnie mi podświetlenie climatronica, następnie nie działa podświetlenie przycisków na drzwiach kierowcy i podświetlenie przycisków otwierania szyb na pozostałych drzwiach a co za tym idzie nie można otworzyć szyby pasażera i szyb tylnych z panelu w drzwiach kierowcy ale przyciskiem na każdych drzwiach szyby otwierają się bez problemu. Centralny zamek nie działa z pilota a przyciskiem na drzwiach zamykają się tylko drzwi kierowcy. No i podświetlenie kabiny jak otworze któreś drzwi to miga lub wcale się nie świeci. Sprawdzałem moduł i tapicerka była trochę wilgotna a sam moduł był suchy, wszystko wysuszyłem, kable w wiązce przy module sprawdzałem ale są ok.

Moje auto to passat b5 fl 2001r 1.9TDI 101 km z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałem moduł i tapicerka była trochę wilgotna a sam moduł był suchy, wszystko wysuszyłem, kable w wiązce przy module sprawdzałem ale są ok.

Moje auto to passat b5 fl 2001r 1.9TDI 101 km z góry dzięki i pozdrawiam

Pójdź troche dalej i sprawdź wiązkę przewodów w dalszym jej odcinku(na progu) a zwłaszcza połączenie przewodów czerwony z czarnym paskiem(odwiń tam izolację).

Tu na zdjęciu kolegi Pmuch jest zaznaczone miejsce,któremu powinieneś bacznie się przyjrzeć http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=918914#post918914

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro to sprawdzę dzięki za podpowiedź, :) bo mnie już szlak trafia z tym autem :) napiszę jak wyszło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie sprawdź dalsze kable - u mnie było wszędzie suchutko - a kable po rozcięciu wiązki rozpadły się (poprzedni właściciel też coś tam już grzebał) mechanik mi powiedział, że takie "łatanie" kabli wytrzymuje ok 2lat i potem powtórka z rozrywki, ale przynajmniej wiadomo już co i gdzie szukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiają mnie same zamki-dlaczego nie można otworzyć drzwi z kluczyka?

masz polamane tzw wioselka ktore fizycznie lacza bebenek zamka z zamkiem (elektronika w drzwiach). musisz wyjac bebenek - prosta sprawa - poszukaj na forum - i wymienic te wioselka. radze zrobic to szybko bo rozladowanie aku = duze problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz polamane tzw wioselka ktore fizycznie lacza bebenek zamka z zamkiem (elektronika w drzwiach). musisz wyjac bebenek - prosta sprawa - poszukaj na forum - i wymienic te wioselka. radze zrobic to szybko bo rozladowanie aku = duze problemy

Dzięki - mechanik powiedział, że najprawdopodobniej ktoś próbował mi włamać do auta i stąd to... Czyli można to naprawić bez wymiany wkładek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki - mechanik powiedział, że najprawdopodobniej ktoś próbował mi włamać do auta i stąd to... Czyli można to naprawić bez wymiany wkładek?

jest to mozliwe ale wowczas bebenek bedzie sie krecil bez kluczyka w srodku.

trzeba by bylo rozebrac i zobaczyc ale ja stawiam na wioselko.

w tymtemacie znajdziesz wiecej informacji.

ja by ktos chcial sie wlamac to musial by tez zniszczyc bebenek - masz tak ze mozesz przekrecic bebenek nie wkladajac calego klucza do srodka? jesli tak to zapadki w zamku sa tez do wymiany.

ogolnie nie trzeba wymieniac bebenka - da sie rozebrac i naprawic. troche checi i cierpliwosci i dasz rade sam to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie...problem chyba jak u wszystkich tj szyby się nie otwierają lusterka nie działają światło wewnątrz nie świeci podświetlenie wewnątrz auta to któe służy do opuszczania szyb to każde jedne miga jak jakiś stroboskop no poza tymi od strony kierowcy...dorbałem się do modułu i sprawa wygląda tak kostka delikatnie zaśniedziała dokładnie jeden kabelek...co do modułu to te żabki co z niego wystają pod które się podpina ową kostke to dwa z tych ząbków są dość luźne tj po prostu gibają się na prawo i lewo...rozumiem że to właśnie to jest odpowiedzialne za te wszystkie problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie...problem chyba jak u wszystkich tj szyby się nie otwierają lusterka nie działają światło wewnątrz nie świeci podświetlenie wewnątrz auta to któe służy do opuszczania szyb to każde jedne miga jak jakiś stroboskop no poza tymi od strony kierowcy...dorbałem się do modułu i sprawa wygląda tak kostka delikatnie zaśniedziała dokładnie jeden kabelek...co do modułu to te żabki co z niego wystają pod które się podpina ową kostke to dwa z tych ząbków są dość luźne tj po prostu gibają się na prawo i lewo...rozumiem że to właśnie to jest odpowiedzialne za te wszystkie problemy?
tak to się zwie brak styku :) ale sprawdź jeszcze przewody przy słupku/progu kierowcy są w ori otulinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic nie mów Rafale o tych przewodach bo one się sypią :]

jest tam kilka połączonych ze sobą wspólnie mianowicie 6czerwono czarnych wkręconych do jednego czerwono czarnego który idzie di kostki która wchodzi do modułu kompletnie się posypały zostały same"główki" sprawdziłem sobie że jeden z nich odpowiada za światło w kabinie a reszta tzn następnych pięć to nie wiem pewnie lusterka,szyby może światło pod drzwiami do tego posypał mi się jeszcze taki niebiesko biały który odpowiada za podświetlanie guzików od opuszczania szyb...pewnie coś jeszcze by się znalazło ale już nie chciałem zagłębiać się dokładnie...moduł wymieniłem 150zł dałem ten sam oczywiście i póki co mam spokój z zamkiem centralnym bo wcześniej był problem z zamykaniem drzwi...po przekręceniu zamykały mi się tylko te w których przekręcałem kluczyk...zastanawia mnie tylko odnośnie kabelków czy których z tych czerwonych odpowiada za szyby

http://imageshack.us/photo/my-images/705/93177383.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/88/34535925.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/827/76836100.jpg/

Edytowane przez SadisticPleasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko zlokalizował ktoś z was ten przeciek bo u mnie też czasami czuje wodę pod dywanikiem ale jak byłem na kanale to nie widziałem żadnych dziur w podłodze ,i o dziwo ta woda jest tylko pod dywanikiem kierowcy tam gdzie jest moduł, nigdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności