Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, piszę w imieniu brata.

Auto Passat b5 1.9TDI 130km 2001r

szukamy silniczka podnoszenia szyby strona kierowcy sterujący, na chwilę obecną nie działa nic, ani szyby, centralny oświetlenie kabiny. Kilka lat temu mieliśmy podobny problem z tym silniczkiem po wymianie tego modułu problem znikną niestety dopadło nas ponownie.

nr jaki posiadam to

3B4 837 751 LC

niestety nigdzie nie jest dostępny, czy jest może jakiś zamiennik o innym numerze który będzie kompatybilny z wyposażeniem mojego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2018 o 16:32, kabuz1 napisał:

który będzie kompatybilny z wyposażeniem mojego auta.

Wróżek na tym forum nie ma, skąd ktoś ma wiedzieć jakie masz wyposażenie?

Każdy z FLa z Europejczyka podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam taki problem. Od jakiegoś czasu tak samo z siebie się stało. Drzwi nie chcą sie zamknąć z pilota czy z kluczyka. Tzn zamykają się rygle i podnoszą ponownie. Drzwi pasażera nie chcą się otworzyć nawet. Ciągle za linki klamki i nic. Jak by je ktoś skleil. Wyciągnąłem wtyczkę od zamka i nadal nic. Vag pokazuje błędy odnośnie wszystkich drzwi. Czy to wina modułu? Jak mam oznaczenie 1j0 959 799 j to czy literka na końcu jest ważna? Mogę kupić bo ah n czy a  na końcu i przepisać losowanie? Ewentualnie sedan kombi wiadomo kabelek zamienić. Czy to że drzwi się nie zamykają to wina zamka lub zamków w przednich drzwiach czy raczej modułu komfortu?

20180621_150309.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie: składane lusterka przy fabrycznym alarmie: da się kodowaniem, czy walczę zewnętrznymi metodami?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wlutujesz dwa układy scalone w sterowniki szyb to się da, lub sterowniki z szyb obslugujace skladanie lusterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rekinek7 napisał:

Jeśli wlutujesz dwa układy scalone w sterowniki szyb to się da, lub sterowniki z szyb obslugujace skladanie lusterek. 

powiesz coś więcej? Mam składane lusterka. Tylko że składają się jak przekręcę pokrętło regulacji w pozycję składania... a chcę żeby to się robiło razem z drzwiami, jak to się ma w nowszych modelach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa o to Ci chodzi niestety szukałem kiedyś czegoś w tym temacie ale nie znalazłem nic o kodowaniu. Najlepiej by było zrobić "własny" sterownik do tego, np z arduino pro mini. Musiałby odczytać stan gałki jeśli nie zamknięte lusterka to po zamknięciu centralnym trzeba by mase podać na jeden z kabli i się zamykają można by też dodać pomiar z czujnika temp zew. żeby np. poniżej -5 nie składał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy moglby mi ktos wytlumaczyc jak programem Vag.com 311.2 zaprogramowac klucze zeby mi po nacisnieciu guzika zamykaly i otwieraly auto + zamykaly i otwieraly szyby. Dodam ze wymienilem modul komfortu z takim samym numerem jaki mialem. Próbowałem tak jak w różnych instrukcjach jest pokazane na filmikach i wgl ale nie moze mi to zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukasinskita błędy są? Jak kasujesz to wracają? Adaptuj jak nie ma błędów. Jak wyskoczy incorrect key programming - pilot działa ale zła częstotliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki moduł komfortu wsadzić do b5 z 99r z 2 szybami elektrycznymi żeby mieć do niego pilota? Teraz mam ten z końcówką R a kupiłem moduł AH bo chciałem szyby dokładać to został mi pilot z niego i fajnie jakby podpasowal do innego modułu p&p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mój moduł komfortu 1J0 959 799 AH prawdopodobnie szwankuje po zalaniu (zanik napięcia w drzwiach pasażera - brak sterowania szybą/centralnego zamka oraz brak podświetlenia przycisku sterowania szybą jak i problemy/fiksowanie podświetlenia wnętrza całego auta). 

Stąd moje pytanie: Czy jak nabędę inny moduł z końcówką AH to wystarczy tylko podepnąć do wtyczek czy trzeba będzie go adaptować? A jak trzeba adaptować to jak? (mam laptopa, kabel i program). Pochodzenie modułu komfortu (VW Bora) nie jest istotne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2018 o 17:13, riccardoa napisał:

Nie trzeba nic adaptować, podpinasz wtyczki i powinno działać. 

A co z kluczykiem, ustawieniem na 4 el. szyby i innymi dogodnościami? Mimo wymiany na inny (ale z tym samym numerem) moduł wszystko zostaje bez zmian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Frankoo napisał:

A co z kluczykiem,

Kluczyk nie ma nic wspólnego z modułem komfortu,a pilot trzeba zakodować.

 

31 minut temu, Frankoo napisał:

ustawieniem na 4 el. szyby

A co masz 2 szyby w prądzie? Szyby zmienia się kodowaniem.AH występował z reguły z 4 szybami więc prawdopodobnie tak będzie zakodowany.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, riccardoa napisał:

A co masz 2 szyby w prądzie? Szyby zmienia się kodowaniem.AH występował z reguły z 4 szybami więc prawdopodobnie tak będzie zakodowany.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poddaje się, nie mogę znaleźć mojego przypadku i jednak postanowiłem go opisać. (VW b5 1998 1.8t kombi)

Wczoraj zrobiłem w dwóch zamkach krańcówki i lampki podświetlające progi wreszcie działają we wszystkich drzwiach. drzwi bagażnika po otwarciu również uruchamiają światełko nad bagażnikiem i na środku samochodu (które potem gaśnie). Krańcówka maski też została wyczyszczona. 

Niestety po tych zabiegach światła mrugają mi tylko jak otwieram a nie jak zamykam. i dlatego mam parę pytań:

1. czy mikrostyk zamka na kabelkach, odpowiada tylko za informację o zamkniętych drzwiach?

2. czy pozostałe mikrostyki odpowiadają za informację o zaryglowaniu zamków? - implikowało by to tym że w pozostałych zamkach mogą być zimne luty (bo w tych co zrobiłem już ich nie ma) i one nie dają informacji do modułu komfortu że zaryglowało zamek.

3. jak sprawdzić na razie bez rozbierania czy ryglowanie działa? - wsiąść do samochodu zamknąć drzwi z pilota i spróbować się wydostać?

4. moduł komfortu jest such i czysty. ale w okolicach wiązki jest trochę wilgoci. rozumiem ze obligatoryjnie należało by ta instalację przejrzeć?

5. czy skoro naprawiłem krańcówki a nie odłączyłem akumulatora to błąd się nie skasował i alarm nie działa poprawnie? tzn czy po naprawie powinienem skasować błędów i dopiero zacznie działać wszystko poprawnie?

Nie mam jeszcze kupionego vaga (lub jakiegokolwiek innego narzędzia do diagnostyki) wiec muszę to na piechotę rozkminić. 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2018 o 15:41, Frankoo napisał:

Panowie, mój moduł komfortu 1J0 959 799 AH prawdopodobnie szwankuje po zalaniu (zanik napięcia w drzwiach pasażera - brak sterowania szybą/centralnego zamka oraz brak podświetlenia przycisku sterowania szybą jak i problemy/fiksowanie podświetlenia wnętrza całego auta). 

Stąd moje pytanie: Czy jak nabędę inny moduł z końcówką AH to wystarczy tylko podepnąć do wtyczek czy trzeba będzie go adaptować? A jak trzeba adaptować to jak? (mam laptopa, kabel i program). Pochodzenie modułu komfortu (VW Bora) nie jest istotne?

Moduł podmieniony na inny (z Bory) z końcówką AH i problem dalej występuje. Jakieś pomysły? (+) i (-) dochodzą do wtyczki sterownika silniczka szyby - może ten sterownik padł? Pytanie: czy ma on też (ten sterownik silniczka szyby) związek z oświetleniem kabiny oraz nóg po otwarciu drzwi, a także z podświetleniem przycisku sterowania szybą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!

Spotkał się może ktoś już tutaj zgromadzonych na forum z podobnym problemem swojego samochodu, że lewa strona samochodu to jest, lewa żarówka postojowa przód i tył oraz podświetlenie tablicy rejestracyjnej nie świeci? Jeśli włączymy lewy kierunkowskaz wszystkie żarówki świecą jak miło. Prawa strona samochodu działa bez zarzutu.  "Moduł komfortu w trybie awaryjnym". 


Z góry dziękuje za zainteresowanie się tematem i chęć pomocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, BRUNO55 napisał:

Koledzy - mam pytanie i prośbę. Pacjent to Passat B7 2011 r. Sedan bez szyberdachu z alarmem fabrycznym i dozorem wnętrza. Proszę o podanie mi swojego kodowania modułu komfortu bowiem mam mały problem z działaniem alarmu. Bedę wdzięczny.

To jest dział B5,więc wątpię abyś otrzymał odpowiedź dotyczącą twojego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności