Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.02.2018 o 12:45, Pavellos napisał:

Witam, mam u siebie w passacie 99r 1.8 moduł o końcówce R. 2 przednie szyby elektryczne, brak pilota. Chciałem zmienić moduł żeby mieć pilota, ori alarm i tylne szyby w prądzie. Czy moduł z końcówką AH będzie odpowiedni?

AH z tego co wiadomo pasuje wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2018 o 20:58, kEru napisał:

Passat b5 2000r.

Auto posiada fabryczny alarm. Gdy auto zamyka się z pilota czy to z kluczyka to automatycznie załącza się alarm, wyje syrena, mrugają kierunki, a jak w aucie zostawi się włączoną lampkę sufitową to dodatkowo dyskoteka. Czasami potrafi być wszystko ok, czasami normalnie się zamknie, ale po jakiejś chwili albo czasie się załączy alarm i wyłączy. Czasami jest tak, że ginie oświetlenia wnętrza, ale po dłuższej chwili wraca, wtedy nie ma cyrków z włączającym się alarmem od razu po zamknięciu auta. Gdy alarm się załączy sam to przekaźnik w module komfortu non stop tyka dosyć szybko przy włączonej lampce sufitowej (wtedy jest dyskoteka z oświetlenai), a gdy się wyłączy lampkę, albo się przełączy na drugie położenie to zaczyna wolnej tykać i nie ma efektu stroboskopu.

Moduł komfortu suchy (przeniosłem go pod kolumnę, dodatkowo poprawione luty), wiązka do modułu komfortu zdrowa. Mikrostyki drzwi, klapy oraz maski sprawne, wszystkie drzwi i klapę zamyka. Jedynie jakie błędy w module komfortu to:

01038 - Central Locking Thermal Protection

00953 - Interior Light Time Limit: Unknown Switch Condition

Brak kompletnie pomysłów, czy to moduł komfortu? A może przekaźnik odpowiedzialny za alarm?

Sprawdziłem na vagu  zamki drzwi, mikrostyki i według vaga wszystko jest sprawne... podmieniłem moduł komfortu (z 4 sztuki z końcówką AH- taki jaki jest w aucie) i nadal ten sam cyrk. Ale jest podejrzenie z tylnymi lewymi drzwiami bo czasami potrafiły się zatrzasnąć na amen, a po jakimś czasie wszystko wracało do normy (o tym nie wiedziałem) i co ciekawe gdy zamknę auto i tylne lewe drzwi są otwarte i się je zamknie to mrugną raz kierunkowskazy i nic się nie dzieje, a gdy się tak samo zrobi z prawymi przednimi lub tylnymi drzwiami, klapą bagażnika to po zamknięciu alarm się włącza od razu. Zamek kupiony i tak się zmieni, zobaczymy czy to będzie powód usterki, jak nie to reszta zamków zostanie rozebrana i sprawdzę wszystkie mikrostyki i luty poprawie..

Lampka sufitowa sprawdzona podmieniona na sprawną - bez zmian.

 

Usterka znaleziona - zgnity mikrostyk zamka lewy tył. Był sprawny lecz nie miał dobrego kontaktui wzbudzał alarm jak luzem się go ruszało. Dodatkowo zamek mechanicznie się uszkodził, więc do wymiany cały kompletny zamek. Tym razem znowu sukces. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.03.2018 o 15:09, kEru napisał:

Usterka znaleziona - zgnity mikrostyk zamka lewy tył. Był sprawny lecz nie miał dobrego kontaktui wzbudzał alarm jak luzem się go ruszało. Dodatkowo zamek mechanicznie się uszkodził, więc do wymiany cały kompletny zamek. Tym razem znowu sukces. :)

No cały temat jest przecież o tym, ale wiadomo lepiej zapytać i zapętlić dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej to usunąć temat, bo nikomu i tak się nie przyda. Proponuje meliskę na odstresowanie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Chciałbym sie dowiedzieć czy przepalona wiązka o ktorej mowa w passcie CC znajduje sie tam gdzie w passacie b5 ? tj na dole przy progu kierowcy ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jak wjadę w dziurę to się zapala oświetlenie wnętrza pojazdu, a częściej jest tak ze go po prostu nie ma, gdzie problem ? Szyby działają, centralny tez, prąd w zapalniczce rowniez. Wiec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, marekafn napisał:

Raz jak wjadę w dziurę to się zapala oświetlenie wnętrza pojazdu, a częściej jest tak ze go po prostu nie ma, gdzie problem ? Szyby działają, centralny tez, prąd w zapalniczce rowniez. Wiec ?

Przeczytaj ten temat w nim znajdziesz odpowiedź. Było o tym już kilka razy!

Edytowane przez rekinek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam znalazłem wiązkę rozchodzącą się tuż przed siedzeniem kierowcy. Po pierwsze nie znalazłem tam żadnej upalonej wiązki oraz żadnych przewodów czerwono czarnych które rozchodzą się do jednego przewodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, wielgo13 napisał:

witam znalazłem wiązkę rozchodzącą się tuż przed siedzeniem kierowcy. Po pierwsze nie znalazłem tam żadnej upalonej wiązki oraz żadnych przewodów czerwono czarnych które rozchodzą się do jednego przewodu

Ten temat jest dla Passata B5/B5FL.

https://forum.vw-passat.pl/forum/16-passat-b6-b7-3c-i-cc/ tutaj szukaj pomocy do CC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z passatem. Dopiero co go kupiłem jako drugie auto. Mianowicie nie posiadam kontrolki od otwarcia drzwi... nie mam Fis ale z tego co wiem kontrolka występowała tak? Obojętnie jakie drzwi otworze nie mam światełka, nie mam też brzęczyka jak zostawie zapalone światła. Rozumiem , że mikrostyki w drzwiach.. Dziś zrobiłem regeneracje mikrostyków w tylnych prawych drzwiach i w sumie to samo. Dodatkowo nie posiadam podświetlenia tablicy rej - żarówki sprawne. Szyby się otwierają lusterka również. Vag pokazał , że problem z siłownikami we wszytkich drzwiach. Dodatkowo nie mogę zamknąć na klucz klapy bagażnika kombi. Otwieram elegancko przyciskami ale nie zamyka się zarówno z centralnego jak i z kluczyka. Na siłownik jak podałem prąd rusza się. Moduł komfortu suchy bez jakichkolwiek wad. Jak zamknę od środka przyciskiem drzwi to zamykają sie przednie tylne tylko rygle wchodzą do połowy. Kontrolka przy ryglu kierowcy nie świeci się... Proszę o pomoc...

 

 

Odnalazłem prawdopodobny problem. Dużo kabli było zgnitych poucinałem i przylutowałem. Problem mam z tymi 8 kablami. Wygląda na to ,że były zmostkowane. Tylko czy wszystko razem? Od ściany grodziowej idą 3 kable 2 grube 1 cieńki. Od modułu jeden gruby, zaś w stronę tyłu auta 4 cieńkie. Czy mam zmostkować z obojętnie jakim grubym te 4 cieńkie? Gruby z grubym . Co z jednym cieńkim? Pozdrawiam

20180426_113304.jpg

20180426_113316.jpg

20180426_113331.jpg

 

Cześć. Polutowałem wszystko i centralny ruszył ale z kluczyka. Ze środka nie zamyka no ale już kit z tym. Problem polega na tym , że nieraz zamyka a nie raz nie prawych tylnych drzwi. Tam też rozbierałem i nie zaczepiłem małej sprężynki od zamka od rygla drzwi. Myślę , że to nie jest powodem? Dodatkowo cały czas nie zamyka mi tylnej klapy zarówno z kluczyka jak i z centralnego. Jak otworzę tylną klapę zapala się lampa. W lewych przednich oraz w prawych tylnych (te co czyściłem) jak otworzę zapalają się lampki. W pozostałych domyślam się , że trzeba wyczyścić styki ale ja już to odpuszczam. Chciałbym tylko aby ten zamek prawych tylnych zawsze się zamykał. Również ta tylna klapa. Na krótko działa siłownik tylnej klapy...

Edytowane przez artiwie15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni mam problem  i nie wiem gdzie jeszcze mogę szukać przyczyny usterki ..

jak zamykam drzwi kierowcy to otwiera mi sie wlew paliwa , nie włacza sie oswietlenie .\

drzwi kierowcy - przy zamykaniu szyby czasem sama szyba idzie do dołu  mimo iż trzymam zamykanie .

nie działa otwieranie tylnej klapy z kluczyka a działało .

drzwi kierowcy i pasażera + drzwi za kierowca  otwarcie nie powoduje sygnalizacji otwarcia  na desce  poprawnie działaja tylko drzwi tylne prawe.

nie moge właczyc blokady otwierania szyb w tylnich drzwiach

 

wykonałem już czynnosci :--

- sprawdzenie wiazek w drzwiach , przejscia + wyczyszczenie

- sprawdzenie modułu komportu - przelutowanie  wszystkich styków na  płytce . sucho  sprawdzenie pinów w wtyczkach i wiązki.

- sprawdziłem wiazki od modułu komfortu  jest ok.

prosze o info gdzie co i jak mogę zalukac bo utknołem w temacie  z góry dziękuje  za info.

 

 

 

Edytowane przez metysss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze zamki posprawdzaj we wskazanych drzwiach. Brak sygnalizacji otwartych drzwi, brak światełka przy otwartych drzwiach, problem z centraknym zamkie-to najczęściej kwestia uszkodzonych krańcówek/zimnych lutów w zamkach.

Ten model tak ma. Temat rzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krawcol82 napisał:

No to jeszcze zamki posprawdzaj we wskazanych drzwiach. Brak sygnalizacji otwartych drzwi, brak światełka przy otwartych drzwiach, problem z centraknym zamkie-to najczęściej kwestia uszkodzonych krańcówek/zimnych lutów w zamkach.

Ten model tak ma. Temat rzeka.

Dziwi mnie to że to się praktycznie stało z dnia na dzień . .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób jeszcze skan vcdsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy nie wiem czy to wina modulu czy czegos innego.

Chodzi mi o podswietlenie które znajduje sie pod kazdymi drzwiami. Drzwi od strony kierowcy swiecą, drzwi przednie pasazera  raz swiecą raz nie, tylne drzwi od prawej strony swiecą, ale od lewej strony wogole. Gdzie szukac przyczyny. Powiem ze oswietlenie wnetrza jak i domykanie szyb i szyberdachu dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem Passata b5 98 rok 98 tdi afn. Moduł komfortu 1J0 959 799 F. W komplecie dostałem zwykły kluczyk i kluczyk scyzoryk( pilot)do otwierania auta radiowo. Scyzoryk nie otwiera, probowałem dodać i zaprogramowac ale nie reaguje( dioda na pilocie swieci). Czy ten moduł komfortu obsluguje takowe otwieranie ? Czy po zamknięciu drzwi z klucza powinny migac diody przy ryglach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie...

 

Mam problem z modułem komfortu...od początku jak zakupiłem passata po podłączeniu do komputera wyskakiwał błąd "moduł komfortu w trybie awaryjnym błąd nr 1329

Ostatnio jednego dnia przestała działać jedna tylnia szyba...na drugi przestały działać już wszystkie...bezpieczniki w środku są ok...pomyślałem że to moduł dalej się sypie..

Wymieniłem moduł  jednak szyby dalej nie działają...sprawdziłem nowy już moduł vagiem i jest to samo :

błąd  1329    Magistrala danych funkcji komfort w trybie awaryjnym, brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Mam taki moduł 3BO 959 796 i taki też kupiłem

Trzeba go jakoś teraz kodować na nowo ? bo wyczytałem że nowy moduł zapamiętuje błędy ze starego...może w tym jest problem?

Pomóżcie proszę...nakierujcie gdzie szukać itp

Z góry bardzo dziękuję

 

Edytowane przez marcin_pesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że kasujesz ten błąd i mimo kasowania dalej go wywala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

hmmm...widzę że tu wszyscy rzucają się aż do pomocy...tyle tu ludzi...większość miała styczność z takim problemem na pewno...tylko ciężko jest napisać, podpowiedzieć...wiedziałem że tak będzie jeżeli tutaj napisze o moim problemie, że nikt nie odpowie, dlatego specjalnie założyłem osobny temat i wtedy chociaż Frankoo napisał...a dziś mój temat został dołączony tu...i....zero odpowiedzi, reakcji nic... dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności