Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Gystlikkk87 napisał:

Mozecie mnie nakierowac w jaki sposob vcdsem ustawic otwieranie/zamykanie wszystkich drzwi za jednym kliknieciem ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat 2004 rok, kombi, modul z koncowka 799B.

Panowie, moja historia jest taka: jakiś czas temu zapchal mi się odpływ pod aku, woda wlala się do środka i stala kilka dni w okolicy modułu komfortu. Wode wylalem, wszystko w miare wysuszylem. Gniazdo w module i kable koło wtyczki były przegnite wiex moduł wymieniłem na taki o tym samym numerze, kable poprawiłem.

Problem polega na tym ze nie dziala mi otwieranie klapy bagaznika z pilota, z przycisku w drzwiach ani przy otwartym aucie, jedynie przez otwarcie kluczykiem. Przed problemami z modułem wszystko było ok. Wkladka w klapie ustawiona w odpowiedniej pozycji. Dziala oświetlenie bagaznika po otwarciu klapy oraz wyświetla się to na FISie.

Jakieś pomysły? Pewnie rozwiązanie jest proste ale dużo już czytałem i nie mogę sobie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby same się otwierają, zamki cyklicznie się otwierają jest to sygnalizowanie mignięciem kierunkowskazów, miga podświetlenie  wnętrza, przestawia się samoczynnie lusterko zewnętrzne. Odłączyłem wszystkie kable w drzwiach kierowcy i pasażera. Wyciągnąłem moduł komfortu który wygląda jak nowy, brak zimnych lutów. Nie wiem co mogę jeszcze sprawdzić hmmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś błędy w module komfortu? To wygląda tak jakby jakieś kable po drodze były uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noc mnie zastał, nic nie znalazłem, czy bez modułu mogę spokojnie jechać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby nie będą działały i centralny, oprócz tego chyba nie ma problemu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, jadę więc i jutro skoro świt dalszy ciąg poszukiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się z wypiętym modułem i wszystko działa jak powinno tzn. nic nie wariuje. 

Czy ktoś ma może rozpiskę jakie obwody są pod konkretną wtyczką w module bo chcę próbować  wpinać tylko jedną i obserwować.

Czy jest sens rozcinania tej zalakowanej gumowej osłony wiązki wchodzącej do skrzynki od modułu w celu sprawdzenia izolacji kabli?

Moduł ma transceiver czy po podmianie na inny będę musiał kodować klucze aby działało otwieranie z przycisku?

20180127_090728.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Wyświetlił mi się błąd "1362 Przełącznik bagażnika F124 zwarcie do masy błąd sporadyczny". Z bagażnikiem mam problem tego typu, że jak tylko delikatnie podniosę tylną klapę, to zatrzaskuje mi się całe auto przy włączonym zapłonie. Sprawdzałem już cały rygiel z mikrostykiem i jest wszystko w porządku. Czy ktoś miał już taki problem i jakoś go rozwiązał?.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2018 o 09:18, BIGjack napisał:

czy po podmianie na inny będę musiał kodować klucze aby działało otwieranie z przycisku?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, res159 napisał:

Podepnę się do tematu. Wyświetlił mi się błąd "1362 Przełącznik bagażnika F124 zwarcie do masy błąd sporadyczny". Z bagażnikiem mam problem tego typu, że jak tylko delikatnie podniosę tylną klapę, to zatrzaskuje mi się całe auto przy włączonym zapłonie. Sprawdzałem już cały rygiel z mikrostykiem i jest wszystko w porządku. Czy ktoś miał już taki problem i jakoś go rozwiązał?.

Pozdrawiam

Najprawdopodobniej zgniły kable w przelotce gumowej i robi zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2018 o 15:57, durki napisał:

Passat 2004 rok, kombi, modul z koncowka 799B.

Panowie, moja historia jest taka: jakiś czas temu zapchal mi się odpływ pod aku, woda wlala się do środka i stala kilka dni w okolicy modułu komfortu. Wode wylalem, wszystko w miare wysuszylem. Gniazdo w module i kable koło wtyczki były przegnite wiex moduł wymieniłem na taki o tym samym numerze, kable poprawiłem.

Problem polega na tym ze nie dziala mi otwieranie klapy bagaznika z pilota, z przycisku w drzwiach ani przy otwartym aucie, jedynie przez otwarcie kluczykiem. Przed problemami z modułem wszystko było ok. Wkladka w klapie ustawiona w odpowiedniej pozycji. Dziala oświetlenie bagaznika po otwarciu klapy oraz wyświetla się to na FISie.

Jakieś pomysły? Pewnie rozwiązanie jest proste ale dużo już czytałem i nie mogę sobie poradzić.

Koledzy, przepraszam ze cytuję sam siebie ale naprawdę nie potrafię znaleźć rozwiązania a żadnego dobrego elektromechanika w pobliżu nie znam :/ Ma ktoś z was jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "durki" , mam podobny problem do Twojego, wcześniej otwierał mi się bagażnik z kluczyka ale przestał a dodatkowo rygluje mi auto po otwarciu klapy. Podepnij auto pod komputer sprawdz błędy. Wyżej kolega mi poradził abym sprawdził kable w izolacji gumowej klapy, może u Ciebie występuje podobny problem a sprawdzić nie zawadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych błędów związanych z centralnym zamkiem, jedynie blad syreny, brak połączenia. Kable w izolacji są ok, sprawdzałem i do tego problem z otwieraniem klapy pojawił się dopiero po wydarzeniach które opisałem, po wymianie modułu etc. Może jest jakiś bezpiecznik lub przekaźnik który mógłby powodować to że klape da sie otworzyć tylko kluczykiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, durki napisał:

Nie ma żadnych błędów związanych z centralnym zamkiem, jedynie blad syreny, brak połączenia. Kable w izolacji są ok, sprawdzałem i do tego problem z otwieraniem klapy pojawił się dopiero po wydarzeniach które opisałem, po wymianie modułu etc. Może jest jakiś bezpiecznik lub przekaźnik który mógłby powodować to że klape da sie otworzyć tylko kluczykiem?

Widocznie moduł komfortu masz z sedana i z tad problem. Bład syreny masz bo moduł współpracował z czunikami pojemnościowymi i miał syrene z własną baterią i dlatego teraz problem. Trzeba przekodować moduł komfortu.

Przeczytaj ten temat jest tam wszystko jak to zrobić.

Edytowane przez rekinek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b5 2000r.

Auto posiada fabryczny alarm. Gdy auto zamyka się z pilota czy to z kluczyka to automatycznie załącza się alarm, wyje syrena, mrugają kierunki, a jak w aucie zostawi się włączoną lampkę sufitową to dodatkowo dyskoteka. Czasami potrafi być wszystko ok, czasami normalnie się zamknie, ale po jakiejś chwili albo czasie się załączy alarm i wyłączy. Czasami jest tak, że ginie oświetlenia wnętrza, ale po dłuższej chwili wraca, wtedy nie ma cyrków z włączającym się alarmem od razu po zamknięciu auta. Gdy alarm się załączy sam to przekaźnik w module komfortu non stop tyka dosyć szybko przy włączonej lampce sufitowej (wtedy jest dyskoteka z oświetlenai), a gdy się wyłączy lampkę, albo się przełączy na drugie położenie to zaczyna wolnej tykać i nie ma efektu stroboskopu.

Moduł komfortu suchy (przeniosłem go pod kolumnę, dodatkowo poprawione luty), wiązka do modułu komfortu zdrowa. Mikrostyki drzwi, klapy oraz maski sprawne, wszystkie drzwi i klapę zamyka. Jedynie jakie błędy w module komfortu to:

01038 - Central Locking Thermal Protection

00953 - Interior Light Time Limit: Unknown Switch Condition

Brak kompletnie pomysłów, czy to moduł komfortu? A może przekaźnik odpowiedzialny za alarm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem w trasę z wypiętym modułem komfortu, podjechałem zatankować i się zdziwiłem jak nie mogłem otworzyć klapki wlewu paliwa :-||

Czy faktycznie jest to powiązane z brakiem modułu czy kolejna rzecz do naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kEru, dodać post na koniec tematu to każdy potrafi, poszukać po numerze błędu usterek już ciężko?

Wszystko nakierowuje na połączenie do panelu lampek, albo sam panel. Może woda się u góry dostała jakoś?

21 godzin temu, BIGjack napisał:

Czy faktycznie jest to powiązane z brakiem modułu czy kolejna rzecz do naprawy?

Odpowiedź może być taka, że jedno i drugie. Zgodnie ze schematem otwieranie klapki wlewu ma powiązanie z zamkiem od klapy bagażnika. Ale równolegle. Więc jak klapa działa a to nie, to znaczy że ten siłowniczek też może leżeć u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapa nie działa bez modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam u siebie w passacie 99r 1.8 moduł o końcówce R. 2 przednie szyby elektryczne, brak pilota. Chciałem zmienić moduł żeby mieć pilota, ori alarm i tylne szyby w prądzie. Czy moduł z końcówką AH będzie odpowiedni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności