Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.12.2017 o 15:25, puszkin333 napisał:

Zobacz wyzej dodane przeze mnie zdj. Ten jeden kabel w moim przypadku odpowiadal za szyby lusterka i światlo w srodku. Sprawdz kable. Mnie po drugich ogledzinach kabli w tym miejscu udalo sie zlokalizowac przerwany kabel. pozdrawiam :mikolaj:

Dzięki za podpowiedź. Powiedz mi jeszcze czemu masz tam połączone ze sobą 3 kable? ominąłeś w ten sposób moduł komfotu? Czy one oryginalnie były połączone w ten sposób?

Czy ten kabel może mieć swój indywidualny bezpiecznik w skrzynce? jeżeli tak to pod jakim może być nr?

Edytowane przez kamillos88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, kamillos88 napisał:

Powiedz mi jeszcze czemu masz tam połączone ze sobą 3 kable? ominąłeś w ten sposób moduł komfotu? Czy one oryginalnie były połączone w ten sposób?

Bo w tym miejscu urwal sie i musialem dodac kawalek kabla bo nie starczalo. Oryginalnie wychodzi jeden kabel z komfortu a pozniej rozgalezia sie w dwa. Mnie akurat urwal sie wlasnie na tym rozgalezieniu

 

19 godzin temu, kamillos88 napisał:

Czy ten kabel może mieć swój indywidualny bezpiecznik w skrzynce?

Nie mam pojecia

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moduł komfortu działa ok , tylko gdy zamknę samochód , to po 5 min moduł wlącza wszystkie kierunki i cały czas świecą aż padnie aku , pomaga jedynie odpięcie modułu bo światła gasną ,,,,,,,,,w czym problem ? moduł padł ?

 otworzyłem moduł , poprawiłem luty , ale nic nie dało 

następnie z nerwów powyginałem troszkę płytkę modułu i po podłączeniu na razie jest ok 

czy mogło być gdzieś zwarcie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jacek311986 napisał:

Panowie moduł komfortu działa ok , tylko gdy zamknę samochód , to po 5 min moduł wlącza wszystkie kierunki i cały czas świecą aż padnie aku , pomaga jedynie odpięcie modułu bo światła gasną ,,,,,,,,,w czym problem ? moduł padł ?

 otworzyłem moduł , poprawiłem luty , ale nic nie dało 

następnie z nerwów powyginałem troszkę płytkę modułu i po podłączeniu na razie jest ok 

czy mogło być gdzieś zwarcie ?

 

Ja bym obstawial na oryginalny alarm. Jakis czujnik padniety i sie wlacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, jacek311986 napisał:

Panowie moduł komfortu działa ok , tylko gdy zamknę samochód , to po 5 min moduł wlącza wszystkie kierunki i cały czas świecą aż padnie aku , pomaga jedynie odpięcie modułu bo światła gasną ,,,,,,,,,w czym problem ? moduł padł ?

 otworzyłem moduł , poprawiłem luty , ale nic nie dało 

następnie z nerwów powyginałem troszkę płytkę modułu i po podłączeniu na razie jest ok 

czy mogło być gdzieś zwarcie ?

 

Wymień przekaźnik w module komfortu i powinno być po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2017 o 09:22, rekinek7 napisał:

Wymień przekaźnik w module komfortu i powinno być po kłopocie.

a mógłbyś mi powiedzieć który to ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jacek311986 napisał:

a mógłbyś mi powiedzieć który to ?

 

Pierwszy z lewej V23072

HT61W.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik kosztuje grosze a czasami są problemy z nimi jak każdy element się zużywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mogę go prze lutować z drugiego modułu ? 

ale czy przekaźnik nie zawieszał by się przy zamykaniu drzwi tylko po np 10 min ?

 

Dnia 16.12.2017 o 02:23, puszkin333 napisał:

Ja bym obstawial na oryginalny alarm. Jakis czujnik padniety i sie wlacza

mam założony nie org centralkę 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2017 o 20:39, jacek311986 napisał:

mam założony nie org centralkę 

 

W takim razie zacznij od odpięcia jej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnej różnicy gdy ją odepnę , panowie a za co odpowiada ten przekaźnik na module komfortu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 

Dzisiaj samochód doprowadził mnie do szału. Otóż przy kupnie nie było podswietlenia sufitu więc kopiąc doczytałem się, że jest to wina modułu komfortu. Po jakimś czasie przednie drzwi od pasażera zatrzasnely się i nie idzie ich otworzyć z żadnej strony. Dalej nasuwal się moduł komfortu lub sprężyna w zamku ponieważ centralny otwiera drzwi ale zamek nie puszcza. Dzisiaj zrobił to samo z drzwiami od kierowcy. No i wyczytałem, że jest to możliwa wina modułu lub jakichś mikrostykow? Kwestia tego jak to sprawdzić, i od czego są to objawy i jak sprawić,  żeby drzwi łaskawie mi się otworzyły. 

Moduł komfortu jest pod siedzeniem kierowcy, to wiem. Ale o jakich mikrostykach mowa i gdzie ich szukać. 

Samochód potrzebny jest na już a dostać się można tylko przez tylne siedzenia. 

Ktoś jest w stanie pomóc? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sajmooon napisał:

Witajcie. 

Dzisiaj samochód doprowadził mnie do szału. Otóż przy kupnie nie było podswietlenia sufitu więc kopiąc doczytałem się, że jest to wina modułu komfortu. Po jakimś czasie przednie drzwi od pasażera zatrzasnely się i nie idzie ich otworzyć z żadnej strony. Dalej nasuwal się moduł komfortu lub sprężyna w zamku ponieważ centralny otwiera drzwi ale zamek nie puszcza. Dzisiaj zrobił to samo z drzwiami od kierowcy. No i wyczytałem, że jest to możliwa wina modułu lub jakichś mikrostykow? Kwestia tego jak to sprawdzić, i od czego są to objawy i jak sprawić,  żeby drzwi łaskawie mi się otworzyły. 

Moduł komfortu jest pod siedzeniem kierowcy, to wiem. Ale o jakich mikrostykach mowa i gdzie ich szukać. 

Samochód potrzebny jest na już a dostać się można tylko przez tylne siedzenia. 

Ktoś jest w stanie pomóc? 

Mikrostyki w zamku kierowcy, temat poruszany milion razy. Powstają zimne luty na łączeniu mikrostyków i płytki drukowanej. Albo eksploatują się te mikrostyki. To są takie małe przełączniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z elektroniką w drzwiach kierowcy (Passat 1,9 B5 FL 2000r) - nie działają szyby, lusterka, centralny, podświetlenia. Pozostałe drzwi działają prawidłowo. Mierzyłem napięcie na tych grubych kablach dochodzących do modułu na silniku szyb i jest prawidłowe, a dodatkowo jak przekręcę dłużej kluczyk w stacyjce to mogę w ten sposób opuszczać i podnosić szyby.

Rok temu miałem taki objaw i wtedy „sprawcą” były popękane przewody w gumowej harmonijce w drzwiach. Tym razem nie mogę znaleźć przyczyny. Kable sprawdzone (zdemontowałem je nawet i poświęciłem pół soboty na przeizolowanie praktycznie całej wiązki, sprawdziłem również przewody do modułu komfortu i sam komfort (wszystko wygląda prawidłowo). Popryskałem też złącza preparatem do styków. Dodatkowo mam cały czas pobór prądu rzędu 0,3A, a to powoduje przy dłuższym nieużywaniu samochodu (wystarczy 4-5 dni) rozładowywanie akumulatora prawie do zera. Nie mam w okolicy żadnego elektryka, ale mam znajomego mechanika, który też poświęcił dniówkę na sprawdzenie i poległ…

Stwierdził, że według niego uszkodzony jest moduł przy silniku podnoszenia szyby i tu mam problem, bo on podjechał na jakiś szrot i przywiózł jakieś 2 moduły, ale one nie działały w moim passacie (stwierdził, że musi być dokładnie taki model jak mam włożony i inne mogą nie działać prawidłowo). Mój ma takie oznaczenie:

9776-101430-203   

F005 S0 0047 08116 

HW2.3 SW2.7 i on twierdzi, że muszę znaleźć model dokładnie z tymi ostatnimi oznaczeniami…

Czy ktoś może mi doradzić, gdzie znaleźć taki moduł? (na allegro nie znalazłem), a może będzie pasował jakiś inny?

A może jakieś inne pomysły co mogło paść, albo co sprawdzić.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2017 o 22:33, Mat3usz08 napisał:

Jeżeli robiłeś w drzwiach kierowcy to czy dopiołeś kostkę od silniczka wycieraczek?

Robilem tylne prawe drzwi zablokowal sie zamek przez jakis kamyk w mechanizmie i przez co przeskoczyl na blokade rodzicielska ale juz dziala zamek normalnie. A centralka jak zapinala po naprawie normalnie tak teraz kicha. Nawet w trakcie jazdy radio wylacza sie i miga.. Czyzby gdzies woda?? 

 

Witam ,jako ze swieta juz sie koncza postanawiam napisac troche o tym problemie wiec zaczne od tego ze zostalo to naprawione a wada okazaly sie utlenione przewody za magistrala z bezpiecznikami.

Musialem rozpiac oslonke wykrecic cala skrzynke z bezpiecznikami u mnie. Byl to torx t25 pod bezpiecznikiem 38 mialem utlenione kable przez co nie laczylo prawie wcale po wlutowaniu nowych kabli i zaizolowanych koszulka termokurczliwa dziala ale na wszelki wielki wypiolem tez moduł  komfortu poprawilem luty styki sciezki sprawdzone wydawalo sie byc ok wiec zabezpieczylem puszke materialem hydrofobowym i zlozylem w calosc. Teraz dziala wszystko jak nalezy zostal juz tylko jeden maly mankament a mianowicie swiatlo drogowe raz jest raz go nie ma ale to juz historia na inny temat 

Skala trudnosci zadania od 1 do 5 

4

Czas od 1do 5

4 ciezkie dojscie do wszystkiego... I samo sprawdzanie tez monotonne

By jerzalke,

Wydzielone z innego tematu - odpowiedź na wiele pytań zadanych tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, problem z modułem komfortu wrócił jak bumerang z podwojoną siłą. Opisywałem problem na stronie 47 i wyszło, że silniczek od strony kierowcy j386 był wadliwy, przy module komfortu chore połączenia zostały wymienione bądź naprawione.

Dzień wcześniej wszystko działało, na drugi dzień otwieram auto i widzę, że podświetlenie wnętrza nie działa, szyby i lusterka nie reagują (podświetlenie jest), brak podświetlenia szyby pasażera, tylne drzwi zamknięte na amen nawet nie można otworzyć, bagażnik nie rygluje tylko mechanicznie z kluczyka. Bezpiecznik nr 14 i 38 sprawdzony, vag nie komunikuje się z modułem komfortu, gdzie szukać dalej? Wyczytałem, że jakiś dodatkowy bezpiecznik jest pod nogami kierowcy za przekaźnikami, ale tam u mnie nic takiego nie znalazłem. Czyżby problem z samym modułem czy znowu gdzieś jest problem z wiązka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.01.2018 o 20:11, kEru napisał:

czy znowu gdzieś jest problem z wiązka? 

Najprawdopodobniej tak. Na załamaniu wiązki pod wykładziną, tam trzeba zacząć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu przyczyna znaleziona: czerwono biały przewód był pęknięty i korozja zrobiła swoje, pęknięty był przed modułem komfortu w gumowej przelotce w masie uszczelniającej. Moduł profilaktycznie przeniosłem pod kolumnę kierownicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko jest ok, ale wkurza mnie jedna rzecz.

 

Przy jednym kliknięciu otwierają mi sie tylko drzwi kierowcy, po dwukrotnym kliknieciu otwiera sie wszystko ( dodatkowo po jakimś czasie sam zamyka sie bagażnik ).

Mozecie mnie nakierowac w jaki sposob vcdsem ustawic otwieranie/zamykanie wszystkich drzwi za jednym kliknieciem ?

Ulatwi mi to zycie ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności