Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, mp1991 napisał:

Jeszcze nie wiem. dlatego pytam  musze dopiero coś poszukać . chodziło mi o to czy wg można tak zrobić . Chyba że wiesz na jakie inne nr można wymienić 

Nie wiem co kombinujesz i po co ale ogólnie te z can będą na wymianę z can, a te bez będą bez. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Otóż w samochodzie nie ma wgl podswietlenia wnętrza. Tzn na drzwiach jest ok poza prawym przodem ale tam jest wyjęte wtyczka. Ręczne włączanie podswietlenia nic nie daje. Dzisiaj miałem problem z domknieciem szyby u kierowcy. Zwyczajnie w połowie się zacielo i po kilku próbach poszła dalej. 

Bezpieczniki wszystkie sprawdzone i niby jest dobrze, ale po podpięciu czujnika w Podświetlenie przednie nie ma tam wgl pracy .  Z tego co wiem to typowe objawy dla modułu komfortu. 

Jak myślicie, to będzie rozwiązanie tego problemu? Jeśli tak to czy wystarczy wpisać inny (sprawny) moduł czy trzeba coś przerabiać? 

 

Oczywiście, zapomniałem dodać. Jest to b5 98r.

Edytowane przez Sajmooon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up 

 

Wymontuj moduł komfortu i daj do przelutowania , na zrobienie tak zwane '''zimne luty'' , powinno pomóc , moduł komfortu rzadko się psuje na amen , ale luty są strasznie słabe . 

U mnie było podobnie , raz działało światło raz nie , a że robiłem centralny a on połączony z modułem to chłopaki mi przy okazji poprawiły zimne luty , przelutowały itp i mam spokój działa wszystko ok , ile zapłaciłem nie wiem już bo robilem centralny ale wydaje mi się że zapłaciłem za to 90 zł wraz z demontażem i montażem modułu . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Passat b5 1.6 AHL 98r

Mój problem polega na nie działających lusterkach i podnoszenie/ opuszczanie szyb z panelu kierowcy.Bezpiecznik ok, sprawdziłem moduł komfortu (suchy), naprawiłem uszkodzone przewody w progu kierowcy, sprawdziłem wiązkę od drzwi kierowcy do wtyczek pod skrzynką oraz do modułu, sprawdziłem wiązkę drzwi pasażera i nadal nic. 

Vag jedynie podpowia:  01331 - Door Control Module: Driver Side (J386), 49-00 - No Communications.

Czy to uszkodzony silniczek drzwi kierowcy? Bo tam cała wiązka jest wpięta w niego, a następnie rozchodzi się do panelu szyb, lusterek itp? Czy może moduł komfortu pod nogami kierowcy? 

Podświetlenie przycisków panelu szyb jak i lusterek działa oraz ryglowanie. Brak podświetlenia kratek, schowka pasażera, lampki sufitowe działają, szyba pasażera działa. Gdzie dalej szukać? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2017 o 12:44, kEru napisał:

Witam

Passat b5 1.6 AHL 98r

Mój problem polega na nie działających lusterkach i podnoszenie/ opuszczanie szyb z panelu kierowcy.Bezpiecznik ok, sprawdziłem moduł komfortu (suchy), naprawiłem uszkodzone przewody w progu kierowcy, sprawdziłem wiązkę od drzwi kierowcy do wtyczek pod skrzynką oraz do modułu, sprawdziłem wiązkę drzwi pasażera i nadal nic. 

Vag jedynie podpowia:  01331 - Door Control Module: Driver Side (J386), 49-00 - No Communications.

Czy to uszkodzony silniczek drzwi kierowcy? Bo tam cała wiązka jest wpięta w niego, a następnie rozchodzi się do panelu szyb, lusterek itp? Czy może moduł komfortu pod nogami kierowcy? 

Podświetlenie przycisków panelu szyb jak i lusterek działa oraz ryglowanie. Brak podświetlenia kratek, schowka pasażera, lampki sufitowe działają, szyba pasażera działa. Gdzie dalej szukać? :|

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01331

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na tym forum i nowym posiadaczem passata 97r. 1.6 benzyna. Mój problem polega na tym że sprzedawca od którego kupowałem auto powiedział ze prawdopodobnie uszkodzony jest moduł komfortu przez co nie działają ele szyby lusterka światła w kokpicie itp. Nie do końca jestem pewien co do radia ale radio też nie działa. Nawet po wymianie na inne nowe prosto ze sklepu. Mój moduł to 1J0959799Q wymieniłem na identyczny model. Ktoś ma jakiś pomysł ? Zmierzam wstawić to do jakiegoś mechanika bo jeżeli chodzi o te kabelki żeby coś łączyć jakiś z jakimś to ja się komplet nie na tym nie znam i chyba nie chce nawet próbować żeby jakieś zwarcie zrobić czy coś . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Boombel1989 napisał:

Witam. Jestem nowy na tym forum i nowym posiadaczem passata 97r. 1.6 benzyna. Mój problem polega na tym że sprzedawca od którego kupowałem auto powiedział ze prawdopodobnie uszkodzony jest moduł komfortu przez co nie działają ele szyby lusterka światła w kokpicie itp. Nie do końca jestem pewien co do radia ale radio też nie działa. Nawet po wymianie na inne nowe prosto ze sklepu. Mój moduł to 1J0959799Q wymieniłem na identyczny model. Ktoś ma jakiś pomysł ? Zmierzam wstawić to do jakiegoś mechanika bo jeżeli chodzi o te kabelki żeby coś łączyć jakiś z jakimś to ja się komplet nie na tym nie znam i chyba nie chce nawet próbować żeby jakieś zwarcie zrobić czy coś . 

Bezpieczniki chociaż sprawdź wzorkowo. Wszystkie. Są w desce po lewej, dostęp po otwarciu drzwi.

Sama wymiana modułu to nie wszystko. 

Tak jak byś wymienił głowę a miał przerwany rdzeń kręgowy. 

Dalej zgodnie z planem, tylko oddaj do kogoś mądrego a nie piekarza. I nie mechanik tylko elektryk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, jerzalke napisał:

Bezpieczniki chociaż sprawdź wzorkowo. Wszystkie. Są w desce po lewej, dostęp po otwarciu drzwi.

Sama wymiana modułu to nie wszystko. 

Tak jak byś wymienił głowę a miał przerwany rdzeń kręgowy. 

Dalej zgodnie z planem, tylko oddaj do kogoś mądrego a nie piekarza. I nie mechanik tylko elektryk. 

Hej. Dzięki za odpowiedz. Bezpieczniki wszystkie które odpowiadają za moduł komfortu sprawdzilem. Bodajże były to 6,14, 38. Jedyne podejrzenie jakie mam to ze właśnie gdzieś na kablach pognilo czy przerwany jest. Dziś podjadę do elektryka i jak będzie miał czas to się zobaczy. Mam nadzieje że nie skasuje mnie jak za zboże :/

Edytowane przez Boombel1989
Takie moje spostrzezenie jeszcze. Po podlaczeniu modulu piszczy ta opcja od pozostawionych świateł oczywiscie jak je mam wlaczone. Reszta bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze komus sie przyda :-) problem byl taki (szyby i lusterka) przed odpaleniem auta nie dzialaly a jak odpalilem to po jakims czasie wszystko dzialalo az w pewnym dniu przestaly calkiem dzialac. Pierwsze co to komfort. Mial zimne luty dalem do naprawy, zrobil i.. ****. Wiec sprawdzilem kable i sie okazalo ze kabel ze starosci sie rozlecial. Zrobilem i narazie dziala.

20171123_155138.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2017 o 21:07, puszkin333 napisał:

Moze komus sie przyda :-) problem byl taki (szyby i lusterka) przed odpaleniem auta nie dzialaly a jak odpalilem to po jakims czasie wszystko dzialalo az w pewnym dniu przestaly calkiem dzialac. Pierwsze co to komfort. Mial zimne luty dalem do naprawy, zrobil i.. ****. Wiec sprawdzilem kable i sie okazalo ze kabel ze starosci sie rozlecial. Zrobilem i narazie dziala.

20171123_155138.jpg

Nie zapomnij o lutowaniu tych kabli i dobrym ich zabezpieczeniu, bo skoro wilgoć występuje to problem lada dzień powróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem powódź w moim Pasku tak poważną że stała woda pod dywanikiem w za kierowcą. Przeciek zlokalizowany, uszczelniony i wnętrze osuszone. Przestało mi działać oświetlenie kabiny, opuszczanie/podnoszenie szyb i sterowanie/grzanie lusterek bocznych. Czy za to wszystko odpowiada moduł komfortu? Sprawdziłem bezpieczniki te schowane po lewej stronie deski rozdzielczej (widoczne po otwarciu drzwi kierowcy). W module było parę kropel wody. Czy mógł się uszkodzić bez widocznych śladów zwarcia? (tj. opalenia, okopcenia itp.) Czy jest jakiś bezpiecznik jeden główny który odpowiada za ten moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od modulu sa 2 bezpieczniki w skrzynce bezpiecznikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moduł odpowiada za coś jeszcze czego nie wymieniłem w poście wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze otwieranie z pilota, klapka wlewu paliwa otwieranie tylnej klapy bagaznika w polifcie.

Edytowane przez dartroom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 

Podepne się pod temat z moim problemem mianowicie ostatnio podczas jazdy zaczął wariować mi centralny zamek i oświetlenie w kabinie zaczyna się palić i nie chce zgasnac dopiero po zgaszeniu silnika i włączeniu ponownie zapłonu sytuacja ostatnio coraz bardziej się nasila ktoś ma może jakieś pomysły co może być z tym nie tak ?

Edytowane przez Sonic B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.12.2017 o 23:42, jerzalke napisał:

Nie zapomnij o lutowaniu tych kabli i dobrym ich zabezpieczeniu, bo skoro wilgoć występuje to problem lada dzień powróci.

Tak wiem spokojnie ;) skrecone bylo na chwile tylko zeby sprawdzic czy szyby bd dzialac jak by nie dzialaly to bym szukal dalej. Na wiosne biore sie za sprawdzenie i naprawe w tym miejscu instalacji :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.12.2017 o 13:09, kamillos88 napisał:

Witam. Miałem powódź w moim Pasku tak poważną że stała woda pod dywanikiem w za kierowcą. Przeciek zlokalizowany, uszczelniony i wnętrze osuszone. Przestało mi działać oświetlenie kabiny, opuszczanie/podnoszenie szyb i sterowanie/grzanie lusterek bocznych. Czy za to wszystko odpowiada moduł komfortu? Sprawdziłem bezpieczniki te schowane po lewej stronie deski rozdzielczej (widoczne po otwarciu drzwi kierowcy). W module było parę kropel wody. Czy mógł się uszkodzić bez widocznych śladów zwarcia? (tj. opalenia, okopcenia itp.) Czy jest jakiś bezpiecznik jeden główny który odpowiada za ten moduł?

Zobacz wyzej dodane przeze mnie zdj. Ten jeden kabel w moim przypadku odpowiadal za szyby lusterka i światlo w srodku. Sprawdz kable. Mnie po drugich ogledzinach kabli w tym miejscu udalo sie zlokalizowac przerwany kabel. pozdrawiam :mikolaj:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, puszkin333 napisał:

Tak wiem spokojnie ;) skrecone bylo na chwile tylko zeby sprawdzic czy szyby bd dzialac jak by nie dzialaly to bym szukal dalej. Na wiosne biore sie za sprawdzenie i naprawe w tym miejscu instalacji :cool:

No jeśli nie to skrzynkę wódki musisz postawić. Czekamy na efekty bo temat ciągle w ruchu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie już mi ręce opadają ,

mam paska 97 r , AFN , i gdy zamykam samochód to jest ok , lampki po jakimś czasie gasną ,,,,

ale po jakimś czasie (godz lub dwie) lampki się załączają i świecą się non stop 

codziennie rano aku jest słaby , co może byc? moduł komfortu zmieniony i bez zmian 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności