Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum dlatego proszę o wyrozumiałość. Jestem szczęśliwym posiadaczem passata b5 z silnikiem 110 koni (AFN). Chciałbym abyście mi pomogli w rozwiązaniu mojego problemu a mianowicie chodzi o to, że podświetlenie moich zegarów jest a w sumie było niebieskie bo przzestało świecić. Na początku tylko czasami był brak podświetlenia obrotomierza a czasami świecił normalnie ale to rzadko a czasami było tak, że był podświetlony tylko częściowo. Teraz podświetlenie zgasło i są podświetlone tylko wskazówki, małe wyświetlacze od przebiegu i zegarka oraz wskaźniki od temperatury i paliwa (od paliwa czasami mryyga). Czy to może być wina zalanego modułu komfortu czy zaśniedziałych kabli??? Nie działają mi również podgrzewane fotele (maty 100% sprawne), oraz tempomat. A dzisiaj zauważyłem jeszcze że jak zamkne samochód pilotem z centralnego to słychać w bagażniku tą syrene (alarm oryginalny) ale wcześniej gdy klikałem po raz kolejny to syrena po raz kolejny dawała sygnał a teraz tego sygnału nie ma oraz zauważyłem że przy tym drugim kliknięciu na zamykanie otwierają się tylne prawe drzwi, kontrolka przy ryglu mrygnie tylko raz a później nic. Podczas zamykania samochodu centralnym zamkiem również nie ma sygnału kierunkowskazami. Czy to wszystko może mieć związek z modułem komfortu? Bardzo proszę o pomoc i mam nadzieje że wszystko w miare normalnie i sensownie przedstawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem nowy na forum dlatego proszę o wyrozumiałość. Jestem szczęśliwym posiadaczem passata b5 z silnikiem 110 koni (AFN). Chciałbym abyście mi pomogli w rozwiązaniu mojego problemu a mianowicie chodzi o to, że podświetlenie moich zegarów jest a w sumie było niebieskie bo przzestało świecić. Na początku tylko czasami był brak podświetlenia obrotomierza a czasami świecił normalnie ale to rzadko a czasami było tak, że był podświetlony tylko częściowo. Teraz podświetlenie zgasło i są podświetlone tylko wskazówki, małe wyświetlacze od przebiegu i zegarka oraz wskaźniki od temperatury i paliwa (od paliwa czasami mryyga). Czy to może być wina zalanego modułu komfortu czy zaśniedziałych kabli??? Nie działają mi również podgrzewane fotele (maty 100% sprawne), oraz tempomat. A dzisiaj zauważyłem jeszcze że jak zamkne samochód pilotem z centralnego to słychać w bagażniku tą syrene (alarm oryginalny) ale wcześniej gdy klikałem po raz kolejny to syrena po raz kolejny dawała sygnał a teraz tego sygnału nie ma oraz zauważyłem że przy tym drugim kliknięciu na zamykanie otwierają się tylne prawe drzwi, kontrolka przy ryglu mrygnie tylko raz a później nic. Podczas zamykania samochodu centralnym zamkiem również nie ma sygnału kierunkowskazami. Czy to wszystko może mieć związek z modułem komfortu? Bardzo proszę o pomoc i mam nadzieje że wszystko w miare normalnie i sensownie przedstawiłem.

 

Co do podświetlenia zegarów to problem tkwi w czymś innym ponieważ nie jest sterowane modułem, co do reszty trudno powiedzieć,miernik, lutownica i dużo cierpliwości powinno rozwiązać problem,jeśli masz trochę pojęcia i nie boisz się widoku kabli pozwijanych jak spagetti ;-) powinieneś poradzić sobie :-) dużo lektury na forum bo tu wszystko jest prawie opisane,problemy rozwiązuj pokolei i tak samo sUkaj na forum pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabli się nie boje, wiem że troche ich tam jest ale wierze w siebie, więc powinienem dac rade. Tylko właśnie chciałem się dowiedziec czy to może byc związane z tym modułem komfortu lub zaśniedziałymi kamblami. Zapomniałem jeszcze dodac że jak odpale samochód to wskazówka od obrotomierza skacze i dopiero po czasie wskakują obroty oraz dopiero wtedy pokazuje mi stan paliwa, podobnie jest jak zgasze samochód lub jak na wyłączonym zapłonie włącze lub wyłącze światła pozycyjne to wskazówka również skacze i dopiero po chwili przestaje czym to może byc spowodowane? Może to byc od tych zaśniedziałych kabli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z z drzwiami pasażera, gdy zamykam auto to zamykają się wszystkie drzwi, a pasażera się otwierają tzn. rygiel idzie w dół ( zamknięte) po chwili idzie do góry - drzwi otwarte. Musze otwierać szybę naciskać palcem rygielek i wtedy już zostaje w pozycji zamkniętej, przekręcam kluczyk i dociągam szyby. Drugie pytanie szyby podnoszą się tylko z kluczyka tj jak zamykam drzwi czekam chwilkę aż szyby się dociągną, podobno kiedyś działały szyby z pilota jak dłużej się przyciskało guzik zamykania czy otwierania(wtedy szyby się opuszczały). Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo moduł komfortu głupieje...u mnie tak właśnie było mimo że było suchutko i czyściutko a najlepiej podmienić od kogoś podobny moduł i sprawdzić czy tak też się będzie działo na innym module.

Tylko że u mnie drzwi kierowcy tak głupiały i właśnie nie potrzebnie rozbierałem zamek i przelutowywałem a teraz szwankuje mi krańcówka,jestem pewien że to sam sobie zawdzięczam:P

Edytowane przez waldi2807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli muszę rozebrać drzwi i wykręcić zamek - tam zimnych lutów szukać? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli muszę rozebrać drzwi i wykręcić zamek - tam zimnych lutów szukać? ?

 

Dokładnie , u mnie było to samo jednak okazało się że podpalona były ścieżki w zamku ,polutowanie kabelkami pomogło w 100% Co do modułu komfortu to nie wiem jak w nowszych modelach ale w 97r. Centralny nie współdziała z nim nawet po odpieciu modułu centralny działa poprawnie z kluczyka.

Edytowane przez maciares83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pienta

Wiam ,

Jestem noowy i nie wiem gdzie szukać :(

 

Mam problem bo szukałem modułu komfortu i okazało sie że nei ma go pod nogami kierowcy ani pasażeraq, gdzie może on się znajdować, jkieś pomyśły :|(?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiam ,

Jestem noowy i nie wiem gdzie szukać :(

 

Mam problem bo szukałem modułu komfortu i okazało sie że nei ma go pod nogami kierowcy ani pasażeraq, gdzie może on się znajdować, jkieś pomyśły :|(?

jestes pierwszym włascicielem w polsce czy którymś z kolei ,jeśli to drugie to prawdopodobne że poprzednie własciciel miał problemy z wilgocia w module i mógł go wrzucić gdzies pod deske rozdzielcza.A masz pod dywanikami kostki do wpięcia modólu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiam ,

Jestem noowy i nie wiem gdzie szukać :(

 

Mam problem bo szukałem modułu komfortu i okazało sie że nei ma go pod nogami kierowcy ani pasażeraq, gdzie może on się znajdować, jkieś pomyśły :|(?

W tym roczniku mogło go nie być,w początkowych modelach był sterownik centralnego zamka w drzwiach kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem tutaj nowy i nie moge sobie poradzic z moim passatem, czytalem tutaj duzo ale nie znalazlem rozwiazania na moj problem, a mianowicie nie do konca dziala mi zamek centralny tzn pilot raz zadziala za pierwszym razem a raz nie znaczy zawsze podczas zamykania zapala sie kontrolka w drzwiach i alarm sie uzbraja i migaja kierunki podczas wciskania przyciskow na pilocie, podczas gdy nie dziala zamykanie i otwieranie z pilota nie dziala takze wlacznik w drzwiach. problem po jakiejs minucie zmudnego przyciskania gozikow na pilocie wszystko zaczyna dzialac wszystkie drzwi i klapa wraz z wlacznikiem do zamykania na panelu w drzwiach. zeby sie zepsolo wystarczy wlazyc kluczyk do stacyjki i przekrecic do wlaczonego zaplonu nastepnie znow cala ta centralka nie dziala. jedyne co na stale nie dzxiala to wlacznik w drzwiach do otwierania klapy, brak jakiejkolwiek reakcji. sprawdzalem juz przewody w module komfortu pod wykladzina i tam wszystko jest jak z fabryki, zero korozji i jakiejkolwielk wody w zadnym miejscu. po sprawdzeniu vagiem jest jeden nieznany blad 1038 w module komfortu. dodam ze cale oswietlenie kabiny i drzwi dziala jak i cztery szyby tez dzialaja. prosze o pomoc bo nie wiem w jakim kierunku isc zeby naprawic to ustrojstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. jestem tutaj nowy i nie moge sobie poradzic z moim passatem, czytalem tutaj duzo ale nie znalazlem rozwiazania na moj problem, a mianowicie nie do konca dziala mi zamek centralny tzn pilot raz zadziala za pierwszym razem a raz nie znaczy zawsze podczas zamykania zapala sie kontrolka w drzwiach i alarm sie uzbraja i migaja kierunki podczas wciskania przyciskow na pilocie, podczas gdy nie dziala zamykanie i otwieranie z pilota nie dziala takze wlacznik w drzwiach. problem po jakiejs minucie zmudnego przyciskania gozikow na pilocie wszystko zaczyna dzialac wszystkie drzwi i klapa wraz z wlacznikiem do zamykania na panelu w drzwiach. zeby sie zepsolo wystarczy wlazyc kluczyk do stacyjki i przekrecic do wlaczonego zaplonu nastepnie znow cala ta centralka nie dziala. jedyne co na stale nie dzxiala to wlacznik w drzwiach do otwierania klapy, brak jakiejkolwiek reakcji. sprawdzalem juz przewody w module komfortu pod wykladzina i tam wszystko jest jak z fabryki, zero korozji i jakiejkolwielk wody w zadnym miejscu. po sprawdzeniu vagiem jest jeden nieznany blad 1038 w module komfortu. dodam ze cale oswietlenie kabiny i drzwi dziala jak i cztery szyby tez dzialaja. prosze o pomoc bo nie wiem w jakim kierunku isc zeby naprawic to ustrojstwo

01038 termiczna ochrona centralnego zamka a tu masz jak możesz to naprawić http://wiki.ross-tech.com/index.php/01038 skorzystaj w Possible Solutions z 3 opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tej strony kolego MLODY24WP co mi podales to jezeli dobrze zrozumialem to sprawdzic okablowanie tylko wlasnie gdzie zaczac, dzis juz mialem rozebrane kable i sprawdzone pod bezpiecznikami az do modulu, jak pisalem to naprawde wyglada jak nowe wszystko zadnej wiosny w kablach tam nie mam. ta oslona zamka cecntralnego (blad 1038)napewno bedzie spowodowana okablowaniem? teraz nie wiem dokladnie gdzie zaczac i czy we wszystkich zamkach moze byc gdzies problem, czy drzwi kierowcy moga to wszytko powodowac. z gory dziekuje za pomoc w moim problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po otwarciu drzwi nie zapala się oświetlenie wewnątrz oraz pod drzwiami nie zapalają się lampki.

I standardowo jak widzę na tym forum - po zamknięciu od wewnątrz tylne lewe drzwi odryglowują się.

Panowie, gdzie szukać przyczyny? moduł komfortu czy lutowanie zamków ?

Wszystko poza tym działa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

ja dzisiaj stoczyłem walkę z moim paskiem, nie otwierały się żadne szyby i nie działał centralny zamek gdy zajrzałem do modułu to pływał, więc wysuszyłem i schowałem w suchym miejscu pod deską, niestety to też nic nie dało, okazało się że do żadnych drzwi nie dociera prąd o odpowiednim natężeniu było około 2v. postanowiłem my zaserwować odpowiednią dawkę prądu, z pod deski przez bezpieczniki podałem do każdych drzwi kabelek z +12v do samych drzwi, te końce co były od strony instalacji zaizolowałem i zostawiłem w spokoju w efekcie wszystkie szyby działają że aż miło.

Niestety pozostał problem zamka centralnego, w drzwiach słychać pykanie, ale nic nie dzieje się. co mogę jeszcze zrobić, czy może to być wina samych zamków?

passat 97r. tdi 110KM

 

z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Po otwarciu drzwi nie zapala się oświetlenie wewnątrz oraz pod drzwiami nie zapalają się lampki.

I standardowo jak widzę na tym forum - po zamknięciu od wewnątrz tylne lewe drzwi odryglowują się.

Panowie, gdzie szukać przyczyny? moduł komfortu czy lutowanie zamków ?

Wszystko poza tym działa..

Masz 28 stron i wszystkie odpowiedzi na twoje pytanie w tym temacie, zachęcam do lektury kolego !

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Cześć wszystkim,

ja dzisiaj stoczyłem walkę z moim paskiem, nie otwierały się żadne szyby i nie działał centralny zamek gdy zajrzałem do modułu to pływał, więc wysuszyłem i schowałem w suchym miejscu pod deską, niestety to też nic nie dało, okazało się że do żadnych drzwi nie dociera prąd o odpowiednim natężeniu było około 2v. postanowiłem my zaserwować odpowiednią dawkę prądu, z pod deski przez bezpieczniki podałem do każdych drzwi kabelek z +12v do samych drzwi, te końce co były od strony instalacji zaizolowałem i zostawiłem w spokoju w efekcie wszystkie szyby działają że aż miło.

Niestety pozostał problem zamka centralnego, w drzwiach słychać pykanie, ale nic nie dzieje się. co mogę jeszcze zrobić, czy może to być wina samych zamków?

passat 97r. tdi 110KM

 

z góry dzięki i pozdrawiam

Czyli rozumie ze podpiełeś je na ostro pomijąc modó komfortu ?

Co do centralnego pierwsze sprawdź zamki to najczęstsza usterka.Pózniej można szukać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale jak sprawdzić zamki?

 

ma ktoś może schemat tej kostki co idzie do zamka w drzwiach?

 

który to + bo sterowanie jest - więc + powinien być stale na którymś kabelku, tylko którym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakichś 2tyg nie świeciła mi tylna lewa lampa,( ta żarówka co ma drogowe i stop) stop już świecił, sprawdziłem ale to nie żarówka, a od wczoraj już nie chodzą mi kierunkowskazy, gasną mi przednie światła, zostają tylko postojowe, to dmuchawa raz dmucha raz nie, co to się dzieje? jakiś bezpiecznik czy coś innego? gdzie zajrzeć w pierwszej kolejności ? Passat b5 1.6 1997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i mam problem z oświetleniem wewnętrznym.Po otwarciu drzwi zapalają się wszystkie lampki z wyjątkiem lampki w podsufitce w kufrze(kombi).A przy otwarciu samej tylnej klapy po jakimś czasie cent.zamek zamyka się.Czy może to być wina zamka?czy jest to coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności