Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stembus

Panowie ja również potrzebowałbym schemacik komfortu 1JO 959 799 H, a mianowicie chodzi mi o rozmieszczenie pinów w kosce, jak również schemat przewodów w słupku pod bezpiecznikami. Po wymontowaniu siedzenia i dywanów okazało się że kupiłem auto po zalaniu i połowa przewodów jest pognita [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz dobrze bezpiecznik.ja tez tak mialem.bezpiecznik niby dobry,kable tez ok.myslalem ze modul trzeba wymienic.a tu ktoregos dnia zaczela mi sie palic non stop kontrolka od swiec i znikly stopy.......sprawdzilem bezpiecznik i chyba styki albo kabelki byly luzne bo ruszylem i EUREKA :))) wszystko dziala z powrotemktos tam wczesniej wepchal centralke od alarmu i nie stykalo.najlepiej wymien bezpiecznik nawet jesli wyglada na dobry.powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w zasadzie jestem pewien, ale prosiłbym o dedykowane potwierdzenie. Rano nie działały przednie szyby (tylko przednie są elektryczne), szyberdach i lampka oświetlenia wnętrza. Wariował też centralny (otwierany z kluczyka, nie z pilota). Generalnie problem jest z tylnymi drzwiami i klapą bagażnika (sedan). Raz się otwierają, raz nie, czasami tylko jedne drzwi. Dodatkowo przed chwilą zauważyłem, że nie działa mi przycisk zamykania drzwi od wewnątrz (umieszczony na drzwiach kierowcy). Generalnie cyrk na kółkach, wszystko wariuje w różnych kombinacjach. Moduł?

 

Dodam, że miałem problem z wodą w samochodzie i dywanik pod fotelem jest mokry.

 

Aha, i jeszcze jedno pytanie. Czy można jeździć w wyjętym modułem? Oczywiście godząc się z niedziałającą częścią elektryki.

Edytowane przez kaber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z passatem, otóż po otwarciu drzwi raz się śweci lampka w drzwiach i na podsufitce, a raz nie - zależy chyba od humoru auta bo jak dostałem się do modułu komfortu to suchutko idealnie i wyglądał jak nowy, ale nie o to tu chodzi... sprawa jest tego typu ze jak go zamykam z alarmu (fabrycznie zakładany getronic - włochy) czy też z kluczyka to lampka w podsufitce szybko mruga jak w dyskotece i włącza się alarm, a w module komfortu słychać pykanie przekaźnika... podłączyłem go do VAG-a i wyskoczyły oto takie błędy:

 

Address 46 -------------------------------------------------------

Controller: 1J0 959 799 Q

Component: 38 Zentral-SG Komf. 0001

Coding: 04097

Shop #: WSC 05311

6 Faults Found:

00928 - Locking Module for Central Locking: Front Driver Side (F220)

27-00 - Implausible Signal

01358 - Internal Central Locking Switch: Driver Side (E150)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

00912 - Window Regulator Switch: Front Left (E40)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

00913 - Window Regulator Switch: Front Right Driver (E81)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

00930 - Locking Module for Central Locking: Rear Left (F222)

27-00 - Implausible Signal

00931 - Locking Module for Central Locking: Rear Right (F223)

27-00 - Implausible Signal

 

 

po skasowaniu błędów, błędy szyb nie wróciły, szyby zawsze pracowały normalnie, ale błędy zamków tak... i co dziwne jak go zamykam ze środka przyciskiem to zamyka mi tylko przednie drzwi a bardzo rzadko tylne...

 

macie pomysł co to może być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wypiąłem całkowicie moduł komfortu i przejrzałem cale gniazdo i wtyczki i wszystko jak nowe... zdemontowałem alarm i dalej to samo... jutro chyba zacznę szukać przyczyny w zamkach... 3dzwi działa i lampka się zapala a tylko jedne nie... i może to one tak mi na złość robią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o szybką diagnozę nie jestem pewien czy to aby na pewno moduł komfortu wole zapytać zanim zacznę rozgrzebywać wykładzine.

1. Nie działa centralny z pilota( z kluczyka otwiera się bez broblemu)

2. Czy ten wyświetlacz na licznku który pokazuje przebieg i przejechane kilometry oraz ten z zegarem po zgaszeniu silnika i zamknięciu samochodu powinien zgasnąć? u mnie pokazuje przebieg i zegar cały czas.

3. Od czasu do czasu bardzo rzadko oświetlenie kabiny lekko mrugnie tak jakby był spadek napięcia ale na prawde bardzo rzadko.

 

Reszta działa tj.

szyby,otwieranie klapy(nie z pilota),podświetlenie przycisków od szyb lusterek,wlewu.

 

A jeżeli to nie jest moduł to proszę o jakieś naprowadzenie czego szukać.

 

B5FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Proszę o szybką diagnozę...

 

1. Sprawdź baterie w pilocie, ewentualnie czy nie jest rozkodowany.

2. Licznik nie gaśnie. Kilometry, godzina itp wyświetlają się cały czas.

3. Pomierz napięcie, czy coś nie pobiera Ci więcej prądu niż powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki czyli mam sobotkę wolną :)

 

a co do pilota baterie są ok dioda się świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki czyli mam sobotkę wolną :)

 

a co do pilota baterie są ok dioda się świeci.

 

Czyli może jest tylko rozkodowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z oświetleniem wnętrza :( Po otwarciu auta lub drzwi (mikrostyki w zamkach sprawne) nie włącza się oświetlenie. Lampki na dole drzwi świecą po otwarciu drzwi. Przeleciałem wszystko vagiem i błędów nie ma. W czym może być problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem z oświetleniem wnętrza :( Po otwarciu auta lub drzwi (mikrostyki w zamkach sprawne) nie włącza się oświetlenie. Lampki na dole drzwi świecą po otwarciu drzwi. Przeleciałem wszystko vagiem i błędów nie ma. W czym może być problem ?

 

A lampka wnętrza w ogóle jest sprawna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawna, da się ją ręcznie włączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem z oświetleniem wnętrza Po otwarciu auta lub drzwi (mikrostyki w zamkach sprawne) nie włącza się oświetlenie. Lampki na dole drzwi świecą po otwarciu drzwi. Przeleciałem wszystko vagiem i błędów nie ma. W czym może być problem ?
http://forum.vw-passat.pl/threads/9768-modul-komfortu?p=1489801&viewfull=1#post1489801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzys20km

witam jestem tu nowy :) ale miałem ten sam kłopot z szybami i lusterkami i jak sie okazało pognite były kable od modułu komfortu dzis zostały polutowane zabespieczone przed wilgocią naładowałem duzo folji zeby sie nic takiego nie powturzyło i działa jak nówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem dzisiaj moduł i wszystko suche a kabelki wyglądają jak nowe.Gdzie teraz szukać problemu ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma problem z tym błędem 01330 - Central Control Module for Central Convenience (J393) chciał zmienić żarówki w kontroli centralnej i zaczął ściągać i wszystko pogasło... przód i tył, schowek i lampki w drzwiach, centralny z pilota i opuszczanie szyb nie działa, jaki może być problem ? bezpiecznik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ramzey6

Witam, jak w temacie. Szyba kierowcy działała skokami a teraz całkiem przestała i nawet włączniki się nie świecą. Klapa (sedan, dopiero po czytaniu posta sprawdziłem) też nie zamyka się z centralnego. Moduł wygląda na suchy a jutro po pracy sprawdzę kable. Pytanie odnośnie cienkiego brązowego kabelka który chyba jest jakimś minusem bo jest jakby przykręcony do podłogi. Bo jest sparciały i przecięty a na pierwszy rzut oka nie widzę jego drugiego końca. Przy okazji przy tablicy bezpieczników znalazłem jakiś mały włącznik który nie mam pojęcia od czego może być. Jutro zrobię mu zdjęcie to może ktoś domyśli się jego przeznaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij moduł, wysusz co będzie mokre, instalację też i sprawdź, gdzie ten przewód się urwał. Najlepszą opcją jest przeprowadzka modułu pod listwę przekaźników, ja tak zrobiłem i mam spokój. Oczywiście bez tej dużej obudowy, a wiązka akurat tam pasuje idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to u mnie też problem tkwi w module komfortu. Dziś, podczas wiosennych porządków, "zawiesił" mi się samochód. Najpierw, samo zgasło oświetlenie wnętrza. Niby nic dziwnego - po jakimś czasie samo gaśnie mimo otwartych drzwi. Ale po zamknięciu drzwi wyświetlacz pokazywał, że drzwi otwarte są nadal. Bagarznik przestał się otwierać, szyby przestały reagować na przyciski sterowania, przycisk centralnego zamka zamyka tylko przednie drzwi, oświetlenie wnętrza się nie włącza, zamki nie reagują na pilota a co gorsze nie otwiera się wlew paliwa a w baku opary...

Czy to sprawka modułu? Dodam, że dywanik suchy jak pieprz.

Może ktoś przy okazji podpowie jak otworzyć klapkę wlewu paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł do wyjęcia, albo sam modulik albo przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności