Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.09.2020 o 10:24, Silny15 napisał:

Witam mam problem z modułem komfortu potrzebuje rozpiskę kabli które od czego są proszę o szybka odpowiedz 

Jaki rocznik ? (Podaj numer modułu najlepiej).
 

Też mam problem, jest tu jeszcze ktoś chętny do pomocy czy umiera to forum śmiercią naturalną? 

 

Po podłączeniu modułu komfortu (1C0959799A - na trzy wtyczki). Na fis wyswietla otwarte drzwi (informacja po kolei, że każde są otwarte), świeci się także lampka w bagażniku (inne przełączone na OFF, więc nie świecą). 

Pilot działa połowicznie, tylko otwiera, klikając zamknij na pilocie nic się nie dzieje...
Przytrzymując otwarcie tylnej klapy na pilocie otwiera drzwi...

Sprawdzane na innym module komfortu oraz na innym pilocie, rezultaty te same.

Kodowanie prawidłowe 00066. 

Co mu się dzieje? Dodam, że auto w Polsce już kilka lat, a poprzednio jeździł jako radiowóz u Niemców.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim aucie zamontowany ten modul komfortu? 

Od kiedy takie rzeczy się dzieją?

Był montowany jakiś dodatkowy domykacz szyb czy centralka zamykania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem w swoim pasku. Pacjent to passat b5fl 2001r 2.3v5 azx. Do tej pory mogłem domykać szyby za pomocą kluczyka po przekręceniu wkładki oraz pilotem. Moduł komfortu to 1C0959799b. Problem pojawił się po diagnostyce auta w jednym z warsztatów, podłączali interfejs vas5054 tyle na nim pisało. Od tamtej pory nie działa domykanie szyb. W programie motordiag domykanie szyb aktywne, nie pomaga dezaktywacja i ponowna aktywacja. Dodam, ze oprócz tej funkcji w aucie wszystko działa i nie ma zadnych problemów, moduł suchy i nigdy nie był zalany. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Dodam ze po podmianie na moduł kolegi wszystko śmiga. 

Ewentualnie proszę o odpowiedź. Jaka jest różnica miedzy modułem 1c0959799b, a 1c0959799f.?

Jest sporo tańszy w zakupie od wersji z "b" na końcu .

Edytowane przez pawelziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Chce dołożyć do swojej octavii 99r 1.6 elektryczne szyby, centralny zamek i elektryczne lusterka

 

Samochód nie ma tego wyposażenia fabrycznie i nie wiem jaki moduł wybrać z jedna czy dwiema wtyczkami,do licznika idą niby 2 kable can ale nie wiem czy jest pełna obsługa.

Dlatego chce dołożyć moduł 1j0 a nie 1c0, nie chce mieć tez sterowania pilotem ponieważ chce do tego dołożyć niefabryczny sterownik zamka.

Zależy mi na szybach elektrycznych przód i tył oraz lusterkach elektrycznych.

 

Wiem ze muszę dokupić moduł ale nie wiem jaki chce najprostszy na szyby i zamki , podnośniki szyb, zamki bo wiązki już mam.

Proszę o pomoc co i jak z góry dziękuje pozdrawiam

 

Z tego co znalazłem odpowiedni dla mnie będzie moduł 1j0959799q obsługuje szyby tylko nie wiem czy 4 sztuki i zamki bez pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebował bym do b5 fl numer modułu komfortu ale bez alarmu musze się pozbyć swojego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,walczę już 3 dzień z moim paskiem fl kupiłem go nie dawno stal 2 lata pod chmurką.

Brakowało całego mechanizmu szyby kierowcy , zakupiłem na lokalnym złomie cały mechanizm z silniczkiem i blacha po podłączeniu okazało się że  nie dziala podświetlenie panelu szyb , ani lusterek tak samo nie działają WGL lusterka ani szyby z panelu , działa jedynie szyba kierowcy z tego panelu ale to kilka chwil potem nie dziala muszę zdjąć kleme i znów działa. Klapa , wlew działają natomiast z centralnego zamyka wszystko prócz drzwi kierowcy ale z panela w środku je zamknę i tylko te ,szyby każda również ale z własnego przycisku przy drzwiach. Dodam że na 1/2 fis wykrywa otwarcie drzwi wszystkich prócz kierowcy ale lampka się świeci w nich ta od dołu drzwi górnej nie mogę sprawdzić bo jest urwany cypek do przestawiania funkcji po otwarciu.

Panel sterujący czyscilem , całą wiazka z drzwi przedzwonilem,  modul komfortu wysuszony poprawione luty , wiazka również cała , komunikacji nie było zauważyłem że brakowało f14 bezpiecznika dołożyłem pojawiły się prądy na kostce większej w komforcie i jeden plus na mniejsze mam 2 kostkowy o nr 1c0959799b.

Kończą mi się pomysły nie chce w ciemno wymieniać połowy auta.

Czy modul sterownika szyb który jest przy silniczku może być przyczyną bo kupiłem od passata ale nie wiem czy był z polifta czy  nie  i może jest nie dopasowany ?? Mój chyba powinien po can sterować ale jak to sprawdzić czy mam odpowiedni do mojego auta ...?

Czy od razu szukać modułu komfortu drugiego?  

Prosił bym również o podeslanie schematu komfortu żeby dokładnie sprawdzić czy mam wszystkie napięcia na forum wszystko nie aktualne linki. 

Pomocy chłopaki bo już tracę nadzieję a w okolicy nie ma elektryka dobrego...

Mazowieckie i łódzkie chętnie dojadę do kogoś ogarniętego który pomoże proszę pisać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kowal123a napisał:

Czy modul sterownika szyb który jest przy silniczku może być przyczyną bo kupiłem od passata ale nie wiem czy był z polifta czy  nie  i może jest nie dopasowany ??

Tak.Musi być 1C0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, riccardoa napisał:

Tak.Musi być 1C0.

Ktoś podpowie gdzie ten napis ma się znajdować?

 

Byłem u kolegi ma identyczny moduł komfortu po przełożeniu modułu oraz silniczku szyby również nic się nie dzieje jakieś pomysły jest bez zmian.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kowal123a napisał:

Byłem u kolegi ma identyczny moduł komfortu po przełożeniu modułu oraz silniczku szyby również nic się nie dzieje jakieś pomysły jest bez zmian.. ?

Mechanizm który zakupiłeś jest z przedlifta i to jest problemem.Przełóż od niego cały kpmpletny mechanizm i powinno zagadać z twoim modułem komfortu.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale byłem u znajomego co ma lift na części,  przelozylismy sam modul elektryczny z drzwi od mechanizmu również bez zmian choć nie jestem pewny czy był sprawny. Nie ma znaczenia żaden numer wystarczy że będzie z lifta? Bo ciężko z oznaczeniami nie wiem gdzie ich szukać.

Przy okazji pomierzylem wszystkie napięcia i całą wiazke z drzwi przedzwonilem jest w porządku przerwana nie jest , natomiast mikrostyk w zamku kierowcy na pewno nie działa bo nie widzi otwarcia drzwi i lampka się nie zapala. 

Podaje napięcia i kolory kabli z komfortu może ktoś kto ma schemat mi sprawdzi czy jest wszystko okej.

Dużą kostka 

Pin6 - 4V  około. Pomarańczowo brązowy 

Pin 7 -12v brązowo czarny 

Pin9 -skacze coś na około 1v1 Pomarańczowo fioletowy 

Pin 10-12v brązowo czarny 

Pin 20 - 12v czerwono czarny 

Pin 21 - 12v niebiesko szary 

Pin 22- 12v czerwono niebieski 

Mała kostka 

Pin 13- 12v czerwono czarny 

Mierzone na podłączonym komforcie bez zapłonu.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kowal123a napisał:

Nie ma znaczenia żaden numer wystarczy że będzie z lifta?

Jeśli masz pewność,że jest z lifta, nie anglika i sprawny to powinien działać.

4 godziny temu, Kowal123a napisał:

Byłem u kolegi ma identyczny moduł komfortu po przełożeniu modułu oraz silniczku szyby również nic się nie dzieje jakieś pomysły jest bez zmian

Przekładałeś sam silniczek,czy łącznie z całą wiązką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewności nie mam że sprawny,  przelozylismy na szybko tylko elektronikę którą się wysuwa z silniczka wiazka była moja , ale wiazka jest sprawna całą przed chwilą kabel po kabelku przedzwonilem miernikiem od drzwi do kostek przy nogach.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to możliwe że w modulach o takich samych numerach 1c0959799b w 1 jest alarm a 2 nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modul w drzwiach wymieniony na sprawny od lifta,  wszystko wróciło do normy..po godzinie znów to samo ktoś ma jakiś pomysł bo ja już tracę cierpliwość z tym autem bardzo proszę o poradę wskazówkę.

Dla potomnych wszystko wróciło do normy jedna że wsuwek w kostce w nogach od wiązki drzwi była luźna nie łączyło po podgieciu blaszek wszystko gra.

Edytowane przez Kowal123a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam nastepujacy problem.

Miałem otworzone kostki kabli przy nogach i chyba niechcacy kopnalem. Nie zamyka mi sie auto z pilota, ale otwiera sie z pilota oraz po otwarciu auta i jego bezczynnosci po 15 sekundach auto sie zamyka.

Czy wiadomo, który z kabelków mogłem uszkodzić?

 

Wcześniej nie otwierały mi sie drzwi przednie pasażera, jednak po tym uszkodzeniu otwierają się.

 

Dzien wczesniej naprawialem czerwono-czarne kabelki od modulu komfortu, ponieważ nie mialem oświetlenia wewnatrz auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest uszkodzony mikrostyk w drzwiach to się auto za raz samo zamknie po otworzeniu. Do podobnego uszkodzenia doprowadziłeś tym kopnięciem, więc nie masz wyjścia jak prześledzić który przewód uszkodziłeś lub może poprostu trzeba docisnąć kostkę. 

Trzeba tam wsadzić łapy i poprawić co się przestawiło od buta, a jak wszystko jest ok to dalej będziemy myśleć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, StreamHD napisał:

Jak jest uszkodzony mikrostyk w drzwiach to się auto za raz samo zamknie po otworzeniu. Do podobnego uszkodzenia doprowadziłeś tym kopnięciem, więc nie masz wyjścia jak prześledzić który przewód uszkodziłeś lub może poprostu trzeba docisnąć kostkę. 

Trzeba tam wsadzić łapy i poprawić co się przestawiło od buta, a jak wszystko jest ok to dalej będziemy myśleć. 

Czy wiesz, ktory to może być przewod?

Bede szukał na oślep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz nad skrzynką jest miejsce skąd wychodzi wiązka drzwi, więc może widać w które kostki wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

Nie miałem pewności gdzie się udzielić z moim problemem ale chyba zamiast zakładać nowy temat to pytania zadawac tutaj.

Mianowicie posiadam passata B5 rocznik 2003 z silnikiem 1.8 T w benzynie, wersja chyba jakaś prestiżowa bo beżowa skóra, ladowareczka do starej nokii i telefon stacjonarny. Samochód prawdopodobnie ściągany z Niemiec masę lat temu. 

Problem mam taki że samochód ma jakichś system bezpieczeństwa który ma za zadanie odciąć jakoś prąd żeby nie szło potencjalnemu złodziejowi ukraść auto. Guzik znajduje się pod kierownicą z lewej strony, po za tym są jeszcze jakieś czujniki parkowania. Problem polega na tym że niby odcinam prąd, na drugi dzień wsiadam do auta i muszę dzwonić po sąsiada żeby mi mocy użyczył bo mój już nie ruszy. 

Pytanie jest takie, czy da rady się tego zabezpieczenia pozbyć razem z tym systemem parkowania i najlepiej też sam alarm bo on przy braku mocy akumulatora z dziwnego przypadku tez się odpala i nie idzie go wyłączyć.

No i oczywiście czy jeśli taka opcja istnieje to czy warto inwestować bo auto już dużo warte nie jest, mimo że silnik jest w bardzo dobrym stanie i ma przejechane zaledwie 217k km od 2003roku.

Pozdrawiam,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam trochę problemów z elektryką w swoim szrocie.

Nie działa:

Sterowanie szyby prawej od strony kierowcy( tył korba)

Lusterka

Centralny

Licznik gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Co już zrobiłem:

Wymieniłem wszystkie zamki, moduł komfortu, sterowniki w drzwiach, przelutowalem zaśniedziałe kable na łączeniu - pomarańczowo zielone i pomaranvzowo brązowe idące do komfortu, przeczyscilem kostki w obu słupkach.

Vag pokazuje Jak w załączniku

Ewidentnie gdzieś can jest posypane, ale gdzie? Pomysłów już nie mam jak można dojść do tego gdzie może być przerwa czy zwarcie i jak do tego dojść.

 

Licznik pokazuje również błędy z can i brakiem połączenia, bramka can równie brak połączenia z komfortem

 

20210418_134748.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności