Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z modółem komfortu. Zakupiłem Passata jakiś czas temu i zaczeła się ostatnio sypać elektryka. Pierwsze co to sprawdziłem moduł i okazało się że jakiś tak zwany "drut" podłoczył nie ten moduł co trzeba i to z nie pasująca jedną wtyczką... I mam kłopot bo nie wiem jaki moduł mam zakupić.. PASSAT B5 1.8 Sedan Vin pojazdu WVWZZZ3BZWE258456 

Kod wyposażenia A8S

Dziękuję z góry za Pomoc :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Mam mały ale drażniący problem nie świeci mi lampka pod drzwiami pasażera przód.

1. Napięcie w kostce jest (sterowanie odbywa się masą) - po złączeniu z masą żarówka się świeci.

2. Krańcówka w zamku ok - po otwarciu drzwi pasażera zapalają się światła wewnątrz, alert na FIS i dodatkowo świeci się lampka progowa kierowcy.

3. odkręciłem czujnik krańcowy który jest na słupku A i łączy masę- kabel od niego biegnie po progu i łączy się z czujnikiem drzwi pasażera tył prawy.

Czy tak to ma wyglądać oryginalnie czy było coś grzebane?. Dodam tylko że tylne prawe podświetlenie drzwi zaczyna działać zaraz po pociągnięciu klamki tych drzwi.

Nie znam historii auta bo niedawno zakupione. 

Bezpieczniki ok. Moduł komfortu jeszcze nie dotarłem do niego- ale wszystko inne działa. VagCom nie widzi błędów.

Mam zamiar podać masę na żarówkę bezpośrednio z krańcówki w słupku A - najszybsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam prozbę do Konrada ( rekinka7) by odezwał sie na pryw, [email protected]

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takie pytanie kupiłem nowy moduł komfortu i chciałem zakodować kluczyk lecz posiadam tylko jeden kluczyk. Czy da się zakodować pilot centralnego zamka z jednym kluczykiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się.Trzeba kupić jakiś nieoryginalny sterownik centralnego z  pilotami w zestawie i załozyć taki.

Edytowane przez pas77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, jano 13422 napisał:

Czy da się zakodować pilot centralnego zamka z jednym kluczykiem ?

Oczywiście.

15 godzin temu, pas77 napisał:

Nie da się.

Przestań wprowadzać użytkowników w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, to może wyprowadzisz mnie i kolegę z błędu- jakim cudem tego dokonać mając jeden klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, pas77 napisał:

wyprowadzisz mnie i kolegę z błędu

Jakiego kolegę? Z tego co czytam to w błędzie jesteś tylko ty ...

No więc wyobraź sobie że można:

1. zdemontować wkładkę zamka i użyć śrubokrętu do procedury manualnej

2. dorobić sam grot i jak wyżej

Można też ogarnąć wszystko vcds-em

@jano 13422 skąd jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,mam taki problem:

nie działa mi zamykanie z centralnego zamka w vw passat b5 FL,czy zamiana na inny moduł może pomóc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało tego na obecnym module kluczyk nie jest widoczny,a kluczyk jest sprawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie jest jak zwykle problem z tylnymi prawymi drzwiami. Moduł komfortu jest sprawdzony wszystko jest okej natomiast w przelotce do prawych tylnych drzwi jest kabelek brązowy na którym fragmencie jest żyły na wierzchu. Nie jest przełamany. Został porządnie zaizolowany niestety drzwi się nadal nie otwierają. Czyżby czeka mnie ściąganie boczka przy zamkniętych drzwiach?jak sądzicie koledzy chyba problem jest w drzwiach w zamku. Mam dwójkę dzieci i coraz ciężej mi żyć bez tych tylnych drzwi proszę o pomoc gdzie dalej szukać.mogę jeszcze dodać że podłoga gdzie jest moduł komfortu jest jak fabrycznie nowa grama wody tam nigdy nie było.No chyba że zaizolowanie kabla naprawiło problem z tym że trzeba najpierw usunać błędy że stwierdzić?

IMG_20200503_172931.jpg

IMG_20200504_140959.jpg

Edytowane przez Karolka85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, nie chcąc zaśmiecać forum kolejnym tematem,  zapytam tutaj, mianowicie: jak sprawdzić jakiego rodzaju mam wyświetlacz FIS? Czytam na forum, że jest cały lub 1/2. Mój problem polega na tym, że odkąd kupiłem passata, nie wiedziałem w ogóle że to jest wyświetlacz, bo on w ogóle nie działa. Chciałbym go naprawić/wymienić, ale nie wiem od czego zacząć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam,że w ogóle nie masz wyświetlacza.Najlepiej wrzuć foto licznika,albo odczytaj numer.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupio się przyznać ale wcześniej nie zwróciłem uwagi na kontrolki które zapalają się na górnej części zaraz po przekręceniu kluczyka na pozycję 1, ale świecą się tylko przez chwilkę. No i dziwi mnie fakt, że mam działający tempomat, ale nie ma od niego żadnej kontrolki, a druga sprawa, że kiedyś miałem rezerwę, tzn wskazówka była na czerwonym polu i nadal żadna kontrolka się nie zaświeciła. 

5D743A24-4824-4876-825A-07D728077F52.jpeg

255276EB-4706-43D7-9A66-833D26CD0681.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie mam kontrolki tempomatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, jestem zielony w temacie, nie działaja szyby mi z przodu i dowiedziałem się ,ze moduł komfortu nalezy wymienic w mojej wersji ten moduł jest w tym elemencie wraz z silniczkiem ze zdjęcia (wyciagniety z lewych drzwi przednich) "modul_silnik", ten moduł wyciągnąłem z zaznaczonej części na czerwono i wygląda tak jak na zdjęciu "modul".
Czy ktoś mi podpowie czy musze cały ten zestaw z silniczkiem wymienic czy gdzies można kupić ten wyciągniety element? Bo google mi nic nie znajduje takiego.
Dziekuje za pomoc!
 

modul_silnik.jpg

modul.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dołączę do tematu

Miałem problem z centralnym zamkiem - po nacisnieciu przycisku na pilocie otwierał tylko drzwi kierowcy. żeby otworzyc pozostałe i  bagaznik musialem nacisnac w sumie 3 do 5 razy. poszperałem na tym forum znalazlem sugestie ze to wina kluczyka wziąłem zapasowy i wszystko dziala jak nalezy. Po zakupie i wymianie baterii dopiszę czy to wina rozkodowania kluczyka czy słabej baterii - miernik pokazuje 2.99V

 

Bateria wymieniona nowa 3.28V. Ten sam problem. To była wina ustawień komputera - chyba sam się przestawił z Auto Open na Single Door albo podczas serwisu zresetowali ustawienia.

pozdrawiam 

Edytowane przez tomunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z modułem komfortu potrzebuje rozpiskę kabli które od czego są proszę o szybka odpowiedz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności