Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem z moim passatem że nie działa centralny z pilota ani z kluczyka, otwierajac od strony pasażera otworzą się wszystkie drzwi oprócz kierowcy, od strony kierowcy natomiast odwrotnie.

Wydaje mi się że wina jest w module ponieważ styki są prześniedziałe.

Mam moduł komfortu o numerach 3B0 959 798 ZM midi 007 756-00

Wyposażenie:

Centralny zamek

Szyberdach

dwie elektryczne szyby

 

mam takie pytanie czy orientuje się ktoś jaki inny moduł może podejść w miejsce tego ?

Ponieważ przeszukując internet nie moge dostać takiego modułu, natomiast o innych numerach jest pełno.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam paska 2002 w kombi, przod szyby elektryczne tyl na korbe, tylna klapa otwierana z pilota. Nie dziala mi otwieranie radiowe z klucza scyzoryk 3 przyciski. Czy ma ktos takiego paska z okolic berlina zeby ew na chwile podmienic ten modul i sprawdzic czy to jego wina? kablae itp. wszystko mam.

 

pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam paska 2001 kombi, walczę z autem już od paru dni wywala mi błąd 1331 moduł sterujący drzwi kierowcy j366 magistrala can brak sygnału.

Sprawdziłem wszystkie połączenia cała wiązkę podmieniłem moduł komfortu i dalej nic, centralny zamek zamyka wszystkie drzwi oraz bagażnik, oprócz kierowcy, mikro styki sprawdzone. Nie działa panel sterowania szybami, elektryczne lusterka i blokada zamka. Jedynie co dział w tych drzwiach to wlew palia i oświetlenie. Może padł moduł silnika szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

autko naprawione, problemem znikł po wymianie sterownika szyby, wszystko wróciło normy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc od zakupu auta nie działał centralny zamek z pilota, z kluczyka działał wszystko oprócz tylnych lewych drzwi, w tych drzwiach nie działa el. szyba jak i podświetlenie. Oświetlenie w bagażniku jak działało to dyskoteka... teraz przestały działać tylne prawe drzwi nie działa centralny jak i szyba, czasem z klucza otwiera też tylko drzwi kierowcy a rygiel od pasażera podnosi się i opada. Moduł jest suchy normalnie wygląda jak nowy, kable od modułu (wiązka) wygląda normalnie. moje pytanie brzmi czy to aby na pewno wina modułu i czy jest ktoś z Warszawy lub okolic co ma pojęcie i mógł by zerknąć zajrzeć naprawić? oczywiście odpłatnie.byłem u elektryka w Świnoujściu to stwierdził, że nic nie stwierdził rozłożył ręce. Nie mam siły do paszczaka :mmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc od zakupu auta nie działał centralny zamek z pilota
Centralny zamek nie składa się tylko z modułu komfortu....

W jego skład wchodzą zamki, okablowanie, sterowniki w drzwiach.

Brak reakcji zamka, brak podświetlenia, niedziałająca szyba to oznaka braku zasilania sterownika w drzwiach. Do sprawdzenia stan przewodów pod gumową przelotką nadwozie-drzwi.

Cofający się rygiel, źle działający zamek w danych drzwiach to usterka zamka - do przelutowania punkty lutownicze na jego płytce z mikrostykami(poczytaj o nich, spore info na Forum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie mam moduł komfortu 3B0 959 799 czy to jest zamiennik 1J0959799Q wygląda tak samo jedna wtyczka.

Generalnie chodzi o to że ucieka mi prąd na zamkniętym aucie pobór w granicach 0.3 A już po tym jak moduł się rozłączy.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt.2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jak w temacie mam moduł komfortu 3B0 959 799 czy to jest zamiennik 1J0959799Q wygląda tak samo jedna wtyczka.

Generalnie chodzi o to że ucieka mi prąd na zamkniętym aucie pobór w granicach 0.3 A już po tym jak moduł się rozłączy.

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2318417.html poczytaj ten temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wychodzi na to ,że to jest to samo tak jak przypuszczałem tylko piny mogą być inaczej wyprowadzone, szukać więc z wtyczką.

Tak to zrozumiałem.

 

 

W/g ETKI do twojego auta podchodzą 3B0 959 799 B

i 3B0 959 796 L jeśli posiadasz centralny uruchamiany falami radiowymi nówka kosztuje ok 1200 zł

Podany przez ciebie moduł raczej nie podejdzie.

Do limuzyny 3B0 959 799 A

i 3B0 959 796 K z centralnym uruchamianym falami radiowymi.

Ale podejrzewam że w module z limuzyny nie będą działały wycieraczki na tylnej klapie.

Podany przez ciebie moduł z Golfa chyba nie będzie współpracował z Passatem

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-61220.html poczytaj jesze tu , bo wyciolem watek z tego forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-61220.html poczytaj jesze tu , bo wyciolem watek z tego forum ;)

To już czytałem , u mnie nie ma na końcu żadnej litery , a kupno identycznego za 200zł bo taki znalazłem w celu tylko sprawdzenia to w ostateczności.A 1J to 25zł z wysyłką to można zaryzykować.

Edytowane przez cichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-61220.html poczytaj jesze tu , bo wyciolem watek z tego forum ;)

To już czytałem , u mnie nie ma na końcu żadnej litery , a kupno identycznego za 200zł bo taki znalazłem w celu tylko sprawdzenia to w ostateczności.A 1J to 25zł z wysyłką to można zaryzykować.

 

mozna by ,albo zadzwon do serwisu moze cos podpowiedza .. a jak bys dal ,odul do jakiegos magika zeby sprawdzil ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jak w temacie mam moduł komfortu 3B0 959 799 czy to jest zamiennik 1J0959799Q wygląda tak samo jedna wtyczka.

Generalnie chodzi o to że ucieka mi prąd na zamkniętym aucie pobór w granicach 0.3 A już po tym jak moduł się rozłączy.

 

Mam podobny problem, z tym, ze mam inny modul komfortu, ale rowniez pobiera 0.3A.

U mnie modul co prawda plywal delikatnie w wodzie, ale po oczyszczeniu wyglada na czysty, bez zadnych smug itd.

Obecnie zostalem zmuszony do wyciagniecia bezpiecznika (bodajze 14) i pobor pradu spadl do okolic 0.1A

 

 

Daj znac czy wymiana modulu pomogla u ciebie, bo ja mysle, ze to gdzies przez kable ucieka ten prad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też mam problem. Nie wiem dokładnie czy z modułem. Posiadam moduł 3B0 959 799. Nie dzialaja mi szyby, centralny. Od 2 dni nie otwiera się również szyberdach i lampki we wnętrzu świeciły ciemno a moduł wydawał dziwne dźwięki. Kupiłem więc używany moduł 1J0 959 799 i szyberdach chodzi bez problemu, oświetlenie działa. Ale nadal nie działają mi szyby i zamek. Nie wiecie co może być przyczyną? Już nie mam siły i głowy co może być nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdziles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Podłacze się pod ten temat. Posiadam moduł komfortu 3B0 959 796. Czy ten moduł posiada zamykanie i otwieranie centralnego z pilota w kluczyku bo cos mi on nie działa. Dodam ze gdy zamykam centralny kluczykiem to wszystko działa tylko czasami są problemy z zamknięciem się tylnych prawych drzwi.Po podłączeniu komputera wyskakuje błąd-Moduł komfortu w trybie awaryjnym. Nie wiem czy czasem przez to właśnie centralny z pilona nie działa albo może ten moduł nie ma obsługi fal radiowych. Co o tym sądzicie? Z góry dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bezpieczniki sprawdziles?

 

Tak sprawdziłem. Wszystkie OK. A może wina leży po stronie przyciskow do opuszczania szyb? Dodam tylko ze u pasażera i lewych tylnich nie posiadam przyciskow. Taki już kupiłem. nie wiem czy ma to cos do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli zmieniałem moduł komfortu z 3B0 959 799 na 1J0 959 799 trzeba go przeprogramować lub zmieniać siłowniki do szyb? Proszę pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pomoże w mojej sprawie bo widzę że chętnych brak. Może zna ktoś kogoś z trójmiasta co ogarnia takie przypadki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłacze się pod ten temat. Posiadam moduł komfortu 3B0 959 796. Czy ten moduł posiada zamykanie i otwieranie centralnego z pilota w kluczyku

Posiada.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nie wiem czy czasem przez to właśnie centralny z pilona nie działa

Raczej stawiałbym,na to że pilot ze starości już nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności