Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie pomoże?

Edytowane przez mshk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto numery jakie są na module komfortu 1C0 959 199 B i wchodzą do niego 2 kostki. Jak go sprawdzić czy jest sprawny? Dodam jak pisałem wyżej wszystkie kable są ok, brak jakichkolwiek oznak wilgoci itp. Nie mogę się z nim w żaden sposób połączyć, komunikat brak komunikacji. Co mogę jeszcze zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć się bezpośrednio do niego linią K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich modułowców:)

 

Mój moduł to 1C0 959 199 B

Passat 2001 Kombi i problem z otwieraniem bagażnika.

Kiedys podczas jazdy usłyszałem iż bagażnik sam się otworzył.

Dojechałem do domu i ku mojemu zdziwieniu okazało się że co kilkanaście sekund bagażnik sam się otwiera, po czym wszystko ustało i od tego momentu nie działa otwieranie bagażnika.Muszę otwierać z kluczyka.

Sprawdziłem mikrostyk w klapie do otwierania i jest ok.

Natomiast problem występuje na kablach doprowadzających do silniczka z cięgnem które otwiera klapę-a mianowicie na przewodach jest zwarcie.

 

Gdy odepnę moduł komfortu,zwarcie znika.

Pytanie-czy ten kabel niebieski i brązowy idą bezpośrednio do modułu?Jeśli tak to jakie piny?

Jak ktoś ma schemacik to chętnie spojrzę na niego [email protected]

Stawiam na uwalony moduł.

Pod dywanikiem było lekko wilgotno,ale przewody są ok,chyba że za mało poświęciłem im uwagi.

Stawiam na moduł.

Jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie z innej beczki - dlaczego po zamknięciu auta z klucza i uzbrojeniu alarmu na module 799AH otwierając go również kluczem dioda w drzwiach nadal miga i włącza się alarm? Czy jedynym warunkiem wyłączenia alarmu jest otwarcie auta pilotem? Zamykając i otwierając pilotem jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich modułowców:)

 

Mój moduł to 1C0 959 199 B

Passat 2001 Kombi i problem z otwieraniem bagażnika.

Kiedys podczas jazdy usłyszałem iż bagażnik sam się otworzył.

Dojechałem do domu i ku mojemu zdziwieniu okazało się że co kilkanaście sekund bagażnik sam się otwiera, po czym wszystko ustało i od tego momentu nie działa otwieranie bagażnika.Muszę otwierać z kluczyka.

Sprawdziłem mikrostyk w klapie do otwierania i jest ok.

Natomiast problem występuje na kablach doprowadzających do silniczka z cięgnem które otwiera klapę-a mianowicie na przewodach jest zwarcie.

 

Gdy odepnę moduł komfortu,zwarcie znika.

Pytanie-czy ten kabel niebieski i brązowy idą bezpośrednio do modułu?Jeśli tak to jakie piny?

Jak ktoś ma schemacik to chętnie spojrzę na niego [email protected]

Stawiam na uwalony moduł.

Pod dywanikiem było lekko wilgotno,ale przewody są ok,chyba że za mało poświęciłem im uwagi.

Stawiam na moduł.

Jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam

 

 

Hmm nikt nic nie jest w stanie doradzić?:blady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No i ja również prawdopodobnie mam problem z modułem. Wczoraj pojawił się problem z otworzeniem drzwi centralny nie działa tzn nie da się zamknąć ani otworzyć drzwi za pomocą centralnego, drzwi od strony kierowcy można otworzyć tylko kluczykiem. Oczywiście pojawił się również problem z oknami nie można ich otworzyć. Co najlepsze jak wyjąłem moduł (cały suchy) odpiąłem jedną wtyczkę (więcej nie było) i ponownie włożyłem okazało się, że centralny zaczyna działać (okna nie), jednak po jakimś czasie znów nie można otworzyć drzwi. Mam pytanie czy waszym zdaniem to walnięty moduł czy może coś innego. Aha sprawdzałem bezpieczniki i wyglądały, że wszystko z nimi jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki sprawdz dokladnie

u mnie kiedys poszedl (nie pamietam dokladnie ktory ale chyba 14) i byl malo widoczny

w tym czasie podlaczalem przekazniki do klapy bagaznika i poszedl bezpiecznik

nie bylo centralnego i szyby sie nie otwieraly ale zamykanie wlacznikiem na drzwiach mozna bylo zamknac auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa dni jeździłem z wyjętym modułem spod podłogi, kilka razy aby zamknąć auto musiałem wyjmować i wkładać wtyczkę z modułu i teraz jest ok szyby można otworzyć i zamknąć całe auto. Nie mam pojęcia co może być bo wczoraj jak centraly działał przez jakiś czas to szyby nadal nie były sprawne, dzisaj wszystko jest ok. Zastanawiam się nad zakupem modułu komfortu, majątku nie kosztuje. Zeby była jeszcze lepsza pogoda tzn żeby nie padało to bym podłogę i listwy rozbebeszył i sprawdził bym kable a tak trochę kicha. Jutro wezmę wymienię bezpiecznik mimo że wydaje się dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze zasniedzialy piny wtyczka-modul

najlepiej jak bys kontakt sprayem psikanal (tylko nie WD czy jakim innym srodkiem tylko sprayem do elektryki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrzyłem do środka i idealnie wyglądają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A błędy jakieś zapisane są w komforcie?

Sterownik centralnego i szyb jest w drzwiach kierowcy przy silniczku do otwierania szyb. Może poszły Ci kable w gumie prowadzącej wiązkę do drzwi i raz stykają (wszystko działa) a raz tylko częściowo (działa centralny a szyby nie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna ciekawostka z uwagi, iż święta niebawem nie miałem czasu aby popatrzeć w aucie i przez dwa dni aby zamknąć drzwi centralnym zamkiem musiałem wyjmować wtyczkę z modułu i było ok taka sama procedura przy zamknięciu drzwi. Jednak trzeciego dnia aż do dzisiaj centralny działa bez zarzutów, wziąłem się za przeglądanie wiązki kabli (poprzednio patrzyłem ale było późno i zimno) i znalazłem jeden kabel (niebiesko-siwy) który jest ułamany widać że śniedź go załatwiła bo był zielony nalot, szukałem gdzie się ukruszył i znalazłem nie jeden kabel ale trzy wszystkie niebiesko-siwe, na jednej końcówce było widać jakąś izolację tylko ciężko określić czy te trzy kable były połączone z tym jednym, czy czegoś brakuje. Dodam, że skrupulatnie przejrzałem całą wiązkę i brak było uszkodzeń innych kabli. Były inne niebiesko-siwe ale wszystko z nimi było ok.

Mam pytanie co wy na to czy łączyć te wszystkie kable razem?

Czy mogą one mieć coś wspólnego z ogrzewaniem lusterek bo przed problemami z centralnym lusterka przestały mi grzać ale problem powstał pod koniec wiosny więc ogrzewanie nie było mi aż tak potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mogą one mieć coś wspólnego z ogrzewaniem lusterek bo przed problemami z centralnym lusterka przestały mi grzać ale problem powstał pod koniec wiosny więc ogrzewanie nie było mi aż tak potrzebne?

Trzeba sprawdzić czy maty nie są spalone i czy dochodzi prąd.

Z kablami nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wszystkie usterki wskazuja na to ze cos sie dzieje z przewodami w miejscu drzwi/nadwozie

tam ida wszystkie przewody,

zasilanie do podgrzewania lusterek idzie do dzojstika regulacji lusterek

jesli pokretlo jest na kropce-lusterka grzeja,jesli na L lub P nie grzeja

 

sprawdz w tym przewodzie co sie ulamal czy to czasami nie masa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany nie działa mi w autku otwieranie zamka bagażnika z pilota, od poprzedniego właściciela dowiedziałem się, że zmieniał moduł komfortu bo komputer coś świrował w upalne dni i co chwile przypominał o niedomkniętej klapie bagażnika;

teraz pytanie - da radę to zakodować w tym nowym module (stary też mam) czy lepiej będzie zamontować stary? tylko wtedy jak wyeliminować problem wariującego czujnika?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wariuje o mikrostyk. Da się zakodować, najlepiej przepisz kod ze starego na nowy i powinno śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki kolego.

A przepisać kod tzn ? Podpiąć się pod auto i zgrać np. VCDS'em?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja zadam pytanie z innej beczki - dlaczego po zamknięciu auta z klucza i uzbrojeniu alarmu na module 799AH otwierając go również kluczem dioda w drzwiach nadal miga i włącza się alarm? Czy jedynym warunkiem wyłączenia alarmu jest otwarcie auta pilotem? Zamykając i otwierając pilotem jest wszystko ok.

 

Spotkałem się z tym kilku autach. Wydaje mi się, że problem tkwi w dokładnych zapisach pamięci komfortu. Zależnie od tego można lub nie uzbrajać i rozbrajać alarm kluczykiem.

Drugą opcją jaka mi przyszła na myśl jest uszkodzony mikrostyk w zamku kierowcy - ten odpowiadający za odczyt położenia kluczyka.

Dwa pytania, czy dioda przestaje migać po włączeniu zapłonu?

Czy nie gaśnie przy dwukrotnym otworzeniu auta kluczykiem?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Pany nie działa mi w autku otwieranie zamka bagażnika z pilota, od poprzedniego właściciela dowiedziałem się, że zmieniał moduł komfortu bo komputer coś świrował w upalne dni i co chwile przypominał o niedomkniętej klapie bagażnika;

teraz pytanie - da radę to zakodować w tym nowym module (stary też mam) czy lepiej będzie zamontować stary? tylko wtedy jak wyeliminować problem wariującego czujnika?

pozdrawiam

Strzelam, że zmiana modułu wyeliminowała problem niedomkniętej klapy, bo nowy moduł nie obsługuje siłownika otwierania klapy, który klapę otwierał przez jakieś zwarcie w instalacji. Nie ma może na nowym module zapisów z jakiego auta pochodzi?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności