Skocz do zawartości
Gość konchio

Stuka w desce i mocno wkurza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość konchio

Witam Wszystkich. Moje autko to B5-ka z 98 roku, 1.8 + sekwencja (125KM). Nie mogę sobie poradzić z pukaniem, które dobiega z deski w okolicy schowka pasażera. Na początku myślałem, że źródłem tych dźwięków jest przednie zawieszenie ale się myliłem. Najczęściej puka gdy skręcam w lewo, czasami gdy jestem mocno rozpędzony i hamuję. Kombinuję sobie, że może coś w mocowaniu elementów deski nie jest dobrzy skręcone. Powiedzcie co o tym myślicie i jak temu zaradzić. Dzięki, pozdro ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowa przypadłość truda do usuniecia. U mnie tak było póki była gwarancja usuneli (było takie trzeczczenie stukanie z okolicy schowka pasażera), , po prostu w tym miejscu rozwarstwie sie deska , na mocowaniu i stad ten dzwiek. Zeby to porzadnie zrobic trzebna wyjać cała deskę , 5 godzin pracy serwisu x 120 zł za godzine to troche wychodzi. Teraz znowu zaczelo trzeszczec, poluzowalem we wlasnym zakresie mocowanie deski od strony pasazera i jest prawie idealnie , raz na jakis czas tylko coś trzasnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bogdan201

Witam. Może będę mógł pomóc. Miałem takie pukanie (pykanie) podczas jazdy na nierównościach i podczas hamowania - kiedy kładłem noge na hamulec to objawiało się jak by coś przeskakiwało w desce w okolicach schowka pasażera. Okazało się że był to zawias drzwi pasażera. Wystarczyło troche WD 40 i po kłopocie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, stuka przy skręcaniu w okolicy nawiewu szyby przedniej ( jakby w środku była wańka-wstańka; klap-klap) Doprowadza mnie to do szału. Muszę spróbować z WD-40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość konchio

Przyczyną tych stuków faktycznie chyba jest zawias drzwi. Potraktowałem go WD-40 ale niestety nie pomogło. Będę dalej coś kombinował. :628:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz znowu zaczelo trzeszczec, poluzowalem we wlasnym zakresie mocowanie deski od strony pasazera i jest prawie idealnie , raz na jakis czas tylko coś trzasnie

 

A co trzeba zrobić, żeby to poluzować (lub dokręcić). Z której strony sie do tego zabrać? :609:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij zaslepkę z boku deski po stronie pasażera i tam zobaczysz taka konkretna śrube to jest mocowanie deski , poluzuj,ja i zobaczysz czy to coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... mam podobny objaw, jak wracałem z wawy kilka dni temu usłyszałem takie terekotanie (trrrrrrrrrrrrrrrrr) dość ciche ale przy wyłączonym radiu słychać je :644: hałas dobiega z okolic prawego koła, nie mam pojęcia co to jest :644: to (trrrrrrr) słychać przy skręcaniu w prawo (przy prędkości około 100km/h i więcej) jak również gdy zawieszenie pracuje na poprecznych fałdach ulicznych (nierównościach) przy prędkości 120km/h i więcej

 

Wie ktoś co jest przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trinity

hehehe mi stukała deska na mocowaniu u podszybia od strony pasażera i skonczyło sie na rozbieraniu (2 dni tak na spokojnie bez pośpiechu) bez tego ani rusz.

ale była jazda. napackaliśmy tam ile wlazło smarow rożnych ale do tej pory nic nie słychac. uff :647:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krucha

Też mam takie pukanie!

Gdzieś w okolicy środka deski, czasami bardziej z prawej...

 

Jak szybko czegoś nie zrobię to się z nerwów zastrzelę.

 

Piszcie co można z tym zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

U mnie tez stuka, szczegolnie na nierownosciach... No i w moim przypadku jest to kabel od zestawu glosnomowiacego :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

JA mialem koszmarny problem ze swoja deska rozdzielcza. Klekotala TAK jak rozwalone zawieszenie...nie dalo sie jechac spokojnie a mnie nerwica taka brala ze SZOK :kwasny:

 

ALE problem rozwiazalem !!

 

...nie chcialo mi sie wybebeszac deski wiec pokombinowalem inaczej.

 

 

W marketach budowlanych sa karnisze w takich podluznych tubach przezroczystych, o przekroju kwadratu. Tuby te sa zamkniete takimi smiesznymi czarnymi piankami...dosc twardymi. "Pozyczylem" sobie taka jedna czarna pianeczke i pociolem ja na 3 czesci (jak lezy na wiekszej powierzchni linie ciecia sa pionowe).

TE 3 kawalki wcinelem pomiedzu szybe a deske. Sa czarne wiec ich wogole nie widac.

 

Spowodowalo TO ze deska rozdzielcza jest docisnieta przez szybe i nie rusza sie. Pianka jest na tyle elastyczna ze ew. ruchy nadowzia, deski i szyby sa amortyzowane i nic sie nie dzieje. Jezdze juz TAK od pol roku i CISZA :hurra:

 

Jeeeezu bezcenny patent :D:ok::hurra::rotfl::padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, wyprubuje, bo tez mam takie stukanie, jest to drazniace z tego wzgledu, ze nic innego w aucie nie puka tylko ta deska i gdyby nie ona byla by 100% cisza ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krucha

W marketach budowlanych sa karnisze w takich podluznych tubach przezroczystych, o przekroju kwadratu. Tuby te sa zamkniete takimi smiesznymi czarnymi piankami...dosc twardymi.

Kurde nie qmam tylko co to za pianka - rozwiń temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde nie qmam tylko co to za pianka - rozwiń temat...

 

 

CZEGO NIE KUMASZ :zdziwko: chyba prosciej nie da sie opisac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krucha
Kurde nie qmam tylko co to za pianka - rozwiń temat...

 

 

CZEGO NIE KUMASZ :zdziwko: chyba prosciej nie da sie opisac....

 

Specjalnie miły to nie jesteś...

 

Jakoś sobie nie wyobrażam pianki z karnisza, może jestem dziwny. Chodziło mi o to czy jest twarda jak gąbka, czy jak wełna mineralna, czy kawałki były 5x5 czy 20x20, nie ważne.

 

Tak czy innaczej dzieki za pomoc.... :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj..to czy cos jest srednio twarde czy nie to jest SUBIEKTYWNE ODCZUCIE. Musisz sam pojsc do marketu i zobaczyc taki karnisz z taka czarna pianka. Co do Twoich obaw jak to "oblesnie" wyglada...dodam, ze TEGO wogole nie widac. Pianka jest czarna matowa.

...i sie nie wsciekaj TYLKO pisz konkrety co CI wyjasnic :hyhy:

 

JUTRO zrobie fotki w/w pianek i jak to wyglada w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piterek

Witam.

 

Ja wczoraj napchalem miedzy szybe a deske dosc sporo filcu i efekt dobry a w sumie to dwa efekty.Stuki i puki zniknely ale musze wymienic szybe bo zamocno pchalem i teraz kierowca i pasazer ma po czesci swoja szybe bo sie tak troszke na pol podzielila.:(

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po czesci sobie poradzilem z stukajaca deska na nierownosciach.

Odkrecilem sruby mocujace po bokach gorna czesc deski, zaparlem sie o rame drzwi napierajac reka o deske by maxymalnie poszla do przodu i tak dokrecilem po 2 sruby z kazdej strony i jest zdecydowanie lepiej, bo juz tak bardzo nienapie....la :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja zrobilem podobnie jak Jericho. Odkrecilem dwie srubki po bokach, odkrecilem schowek i tapicerke pod kierownica. Wyciagnelem rowniez oslony slupkow by moc dobrze zlapac deske. Wtedy pociagnelem deske do gory i do siebie jednoczesnie wpychajac gabke w miejscu gdzie tapicerka opiera sie o rame. Schowek i tapicerka pod kierownica byla sciagana po to by moc tam wlasnie wepchnąć kawalek gabki. Efekt: nic nie puka... nastapila cisza:) takze nie trzeba sciagac calej deski by wyeliminowac te denerwujace stuki puki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności