Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś ma doświadczenie z tymi wahaczami z motostacja pl?

 

http://www.motostacja.com/p/2566/35594/lemforder-wahacze-gorne-komplet-vw-passat-b5-b5fl-a4-8d2-b5-audi-katalog-osobowy.html

http://allegro.pl/show_item.php?item=6263177798

 

czy to będą oryginały?

 

pozdr.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety ale muszę potwierdzić :(

 

ale to znaczy ze praktycznie wszyscy na allegro sprzedaje podróbki???

jest kilkanaście aukcji (17) w granicach 500 zł za 4 szt, a tylko kilka (4 ) za 540-570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za tanio jak na ori... Lemförder

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

czy ja wiem..to tylko górne.. one nie są duze.. co innego dół, dużo większe zatem wiecej materiału do wykonania i cena dołu bedzie wieksza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem, ja wiem po ile kupują Polscy dystrybutorzy lemfordera,wszyscy pracują na tym samym cenniku i nasza firma także i cena raczej nie do zrobienia(z aukcji)

Chyba że ktoś zyskuje tylko skonto i to jego cały zarobek.

Pozdrówki.

Marcin

Policzyłem i np nasze minimum to 540zł zakładając euro 4,3 i aktualną cennikową cenę tych lemforderów plus dość małą marżę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie napiszę że większość części kupuje w sklepie z linków powyżej, raz że mam do nich niedaleko, a dwa że ceny mają niższe niż w innych sklepach, i yaka cena wahaczy mnie nie dziwi u nich przy takim obrocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a co możecie polecić na przód jeśli chodzi o kompletny zestaw wahaczy ?

I jakiej wielkości są to kwoty ?

Będę wymieniał w przyszłym tygodniu amortyzatory i tak się zastanawiam czy by od razu wahaczy nie wymienić ponieważ diagnosta na przeglądzie stwierdził, że prawy przedni (chyba u góry) ma mały luz.

Druga sprawa. Wymieniać od razu cały kpl. na przodzie czy też tylko 1-2 szt. ?

Edytowane przez aggressive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, masz 66 stron ponad 1300 odpowiedzi.....zapraszam do lektury, na pewno coś wybierzesz:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zauważyłem, ale jakoś nie widzę odpowiedzi na wszystkie pytania które zadałem powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj tylko co trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, a co możecie polecić na przód jeśli chodzi o kompletny zestaw wahaczy ?

I jakiej wielkości są to kwoty ?

Będę wymieniał w przyszłym tygodniu amortyzatory i tak się zastanawiam czy by od razu wahaczy nie wymienić ponieważ diagnosta na przeglądzie stwierdził, że prawy przedni (chyba u góry) ma mały luz.

Druga sprawa. Wymieniać od razu cały kpl. na przodzie czy też tylko 1-2 szt. ?

 

Jak już chcesz kupić jakiś element zawieszenia to polecam Ruville i Lemforder, a z amortyzatorów to Sachs i Bilstein no i jak kolega wyżej piszę, wymień to co trzeba, po co tyle płacić jak coś jest dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to właśnie mi chodziło.

Amortyzatory już wybrałem wcześniej. Zastanawiałem się tylko nad tymi wahaczami.

Firmy polecane orientacyjnie przeczytałem na forum tylko nie wiedziałem ile tego wymieniać.

Swoją drogą chodziły opinie, że jak jedno wstawię nowe to te stare się szybciej zużyja i po niedługim czasie będę wymieniał komplet, stąd moje pytanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i o to właśnie mi chodziło.

Amortyzatory już wybrałem wcześniej. Zastanawiałem się tylko nad tymi wahaczami.

Firmy polecane orientacyjnie przeczytałem na forum tylko nie wiedziałem ile tego wymieniać.

Swoją drogą chodziły opinie, że jak jedno wstawię nowe to te stare się szybciej zużyja i po niedługim czasie będę wymieniał komplet, stąd moje pytanie :-)

 

Szybciej Ci się zużyje reszta zawieszenia jak będziesz bagatelizował już zużyte części, poszedł wahacz dolny to wymień i nie czekaj, bo pójdzie za nim reszta zawieszenia, nie odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na Master sportach, dziś wymieniony cały komplet i amory sachs.

Poprzednio też miałem cały komplet MS, jeździłem 27 miesięcy przebieg ok 60-70 tyś.

Drogi stare dziurawe jak ma mazurach, mieszkam na wsi i do dobrej drogi mam 6km (droga stara jak ja prawie kamyczki zalane smołą).

Naprawa dziur na drodze wyglądała tak, że zalali dziurą smołą potem zasypali drobnymi kamieniami i gościu to udeptywał.

 

Myślę że MS to dobry kompromis między cena/jakość.

Testowałem też te najtańsze komplety po ok 400zł tego nie polecam, szkoda pieniędzy i zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy,

wahacze górne od strony kierowcy to :

8E0407505A i 8E0407509A ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety poległem na śrubie od końcówek górnych wahaczy.

Tydzień psikania WD40, pół soboty prania młotkiem i nic, nawet nie drgnęła.

Dzisiaj zrobione u mechanika. Śrubę rozwiercił.

Niestety jeszcze nie dało się ruszyć lewej końcówki drążka kierowniczego.

 

ps

dla kolegów z okolic Łodzi polecam warsztat. (geometria, zawieszenie)

Kołodziejczyk Grzegorz. Bedoń Przykościelny

Brzezińska 45

95-020 Bedoń Przykościelny

Łódzkie

 

 

(42) 213-40-22

Edytowane przez tomtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu, będzie już chyba z pięć lat kupowałem komplet wahaczy Master Sport i do dziś nie mam z nimi problemów. Zamontowałem sam i jeśli dobrze pamiętam to za sam zestaw dałem parę stówek, na pewno w tysiącu się zamknąłem i to mocno (500-700 zł). Także ja osobiście mam z MS dobre doświadczenia. Tylko jedna rzecz- mówię o prawdziwych MS, choćby tych co na stronie http://www.master-sport.de/PL są dostępne, a nie o podróbkach z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze wymienia, cały wahacz od zawsze lamefordery, z uwagi ze przykładam się do zakupu nowego auta:jupi tym razem padlo na SKV GERMANY :) dam opinie jak sie spr. narazie okolo 200km zrobionych na nowym zawieszeniu. zobaczymy co taniocha potrafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze wymienia, cały wahacz od zawsze lamefordery, z uwagi ze przykładam się do zakupu nowego auta:jupi tym razem padlo na SKV GERMANY :) dam opinie jak sie spr. narazie okolo 200km zrobionych na nowym zawieszeniu. zobaczymy co taniocha potrafi

 

Ludzie nauczcie się pisać PO POLSKU!!! Gdzie wy chodziliście do szkoły, to jest jakaś TRAGEDIA!!!:mlotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności