Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

polecił Delphi. bo idą czy tam szły na pierwszy montaż

 

A skąd on ma niby tą wiedzę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy montaż szedł Lemforder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd. dlatego napisałem tutaj żeby dowiedzieć się czegoś więcej bo nie wiem co o tym sadzić i myślę ze pomożecie. Niby lemforder jest bardzo dobry ale tez zdarzają się przypadki stuków po 10 czy 15tys. km.

Edytowane przez kkrriiss007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby lemforder jest bardzo dobry ale tez zdarzają się przypadki stuków po 10 czy 15tys. km

ale to tylko przy lemforderze za 1000 zł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w A4 wymieniłem kompletny przód na SRL, zrobiłem 30 tyś i wahacze dalej jak nowe, zależy jak ktoś jeździ i po jakich drogach. Ja po dziurach jeździłem wolno i wolałem dołożyć 5km i jechać równej niż dziurawej. Starszy w paszczaku na górę QAP i po 10 tyś są ok, a niektórzy straszyli że po 5 tyś całkowicie się rozpadną. Kwestia poprawnego montażu i umiejętności jazdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to tylko przy lemforderze za 1000 zł:)

 

To chyba efekt placebo bo ostatnio znajomy założył ori LMA sugerując się że szło to na pierwszy montaż i przejeździł tylko 20 tyś. Zestaw był na 100% oryginalny...może i są lepiej wykonane ale czy na tyle lepiej żeby płacić za nie tak chore pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem Lema u chłopaków ze szczecina i co będzie to będzie. Mam nadzieje ze będę zadowolony i długo na nim pojeżdżę. ale prawdą jest że jak szanujesz tak masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 10 miesiacach użytkowania kayaby stwierdzam że to dobre wahacze, zrobiłem około 40tyś km i wszystko pracuje jak nowe, żadnych luzów itp. Za wahacze dałem 670zł, jeździłem po drogach różnej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po sprowadzeniu Passata z DE w październiku 2010r. (wg licznika i VINu 165kkm) wymieniłem prawy górny przedni wahacz (był to TRW), miesiąc później lewy tylni górny (stary delphi), a po zimie w 2011r oba banany (LM oryginały z 2000r.). Wszystkie nowe wahacze założyłem LM z dobrego źródła, pozostałe wahacze, to też LM i z tego co udało mi się odczytać, to są to oryginały z tego auta. Jakiś miesiąc temu wymieniłem obie końcówki drążków kierowniczych - stare miały znaczek VW, najprawdopodobniej też z 2000r. Przy okazji zrobiłem kontrolę wahaczy i nie noszą żadnych śladów zużycia. Do teraz przejechałem 35kkm i uważam, iż na podstawie swoich doświadczeń z Passatami b5/fl, Lemforder to jedyny słuszny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to obecnie ja także mogę poświadczyć ze Lem ze sprawdzonego zródła np. ze Szczecina to jedyny słuszny wybór

Oczywiście obowiązkowo dokręcane w naturalnej pozycji auta.

- obecnie przelatane na nich mam dokładnie 56kkm po trójmiejskich "dziurach" i zero stukania i śladów zużycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie . Posiadam gwintowane zawieszenie u siebie i mam wytłuczone wahacze. I teraz pytanie .Jaka będzie żywotność wahaczy nowych przy zawieszeniu gwintowanym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA osobiscie polecam Decermana, założone ponad 30 kompletów. Słabym punktem zestawu sa tylko koncówki bo wytrzymuja rok czasu, reszta jest high quality. Kolego Zaki załóż sobie taki zestaw u mnie 5 samochodów smiga na gwincie i zero oznak zużycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to obecnie ja także mogę poświadczyć ze Lem ze sprawdzonego zródła np. ze Szczecina to jedyny słuszny wybór

Oczywiście obowiązkowo dokręcane w naturalnej pozycji auta.

- obecnie przelatane na nich mam dokładnie 56kkm po trójmiejskich "dziurach" i zero stukania i śladów zużycia.

no i tu się zgodzę z tobą bo pewnie połowa z was skręcała auto na lewarku i dla tego zawiecha po 10tyś poleciała.

do b5 tylko lem nic innego,zmieniałem koledze zawias na lem i ma nalatane obecnie 90tyś na tym zestawie i zero stuków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak :D ... Wszystko jest dobre tylko przypadłością naszego Polskiego rynku jest to że pod nazwą lemforder może równie dobrze kryć się MS to samo tylko logo inne ,przykre ale prawdziwe , u siebie w poprzednim B5 miałem MS-y za które dałem tylko 550zł wiem zaraz ktoś napisze g...no ,szajs itp , tyle że na tym badziewiu przejechałem 15k i była cisza , z drugiej strony dla tych co wiedzą i mają możliwości wymienić sobie samemu to po co wydawać 1500zł ... Oczywiście decyzja to indywidualna sprawa każdy zakłada na co go stać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Brodnica

witam jestem tu nowy w listopadzie kupiłem paska uszkodzonego (rozbity przód kielichy troszkę się wciągnęły) i moje pytanie czy wiecie jakie ma być pochylenie koła i zbieżność i druga sprawa w sklepach oferuja mi zawieszenie kamoka albo fortune line ale z tego co tu piszecie to każdy oferuje ms ale nigdy o tym nie słyszałem

 

---------- Dodano o 23:51 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:49 ----------

 

i druga sprawa jakiej firmy wybrać w "mądrych" pieniążkach za długo jeżdził nie bede może rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jestem tu nowy w listopadzie kupiłem paska uszkodzonego (rozbity przód kielichy troszkę się wciągnęły) i moje pytanie czy wiecie jakie ma być pochylenie koła i zbieżność i druga sprawa w sklepach oferuja mi zawieszenie kamoka albo fortune line ale z tego co tu piszecie to każdy oferuje ms ale nigdy o tym nie słyszałem

 

---------- Dodano o 23:51 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:49 ----------

 

i druga sprawa jakiej firmy wybrać w "mądrych" pieniążkach za długo jeżdził nie bede może rok

 

Bież MS. Na alledrogo są kompletne zestawy za 500-600 zł. Tobie na pewno wytrzymają i przyszły nabywca jeszcze się pobuja na nich chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość madry

Uważam że wybór lemfordera jest dobry delphi nie polecam po drugie czytając tutaj że lm szły na pierwszy montaż być może tylko że te które ty kupisz nie są z pierwszego montażu tylko od pana Jasia ze sklepu motoryzacyjnego a to jest już rynek wtórny i jakość inna wiem bo pracuję w motoryzacji co innego robimy na pierwszy montaż a co innego na wtórny osobiści założyłem Ruvila i nie narzekam

Patrząc że jesteś z Łodzi zgłoś sie do firmy Auto-Mark na Kolumny chłopaki ci dobiorą co będziesz chciał

Po drugie jakbyś już miał mieć lmy z pierwszego montażu powinny mieć zeszlifowane numery seryjne w innym przypadku ktoś ci ściemnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajnie mam pytanie bo mam felgi 18 i kupie oponki 215/40/18 albo 215/35/18 do tego mam dystanse tył 20mm i przód 17mm jak będzie to wyglądac na seryjnym zawieszeniu i sprężynach sportowych MTS-Technik jak będzie sie jeżdzić czy lepiej kupić komplet zawieszenia sportowego MTS-Technik jeżdzę w trasy bo czytałem, że gwintu MTS-Technik nie polecają na trasy i w zime, chyba ze polecicie jakieś inne firmy zawieszania sportowego? Poradźci co wybrać nie znam sie za bardzo i nie wiem co mam wybrać.

Z góry dziękuje za pomoc:)

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MTS-Technik jak będzie sie jeżdzić czy lepiej kupić

 

Mam ten gwint, jeżdżę półtora roku, a jakieś drugie tyle jeździł poprzedni właściciel. Amorki wciąż trzymają sprawność.

Ja 70% trasy latam po obwodnicy i na takiej drodze jeździ się super, bo auto się ładnie trzyma, łyka zakręty, jest bardzo pewne. A felgi mam ori 15-tki.

 

Tylko niestety ten zawias jest po prostu twardy. Czuć dziury to raz, a dwa, że jak amorki są twarde to nie pochłaniają sił i dostaje po tyłku zawieszenie. Mi już tłuką poduszki i pewnie zaczną pukać tanie wahacze. I trzeba oczywiście uważać na krawężniki, to jest zmora, chociaż autko jest tylko lekko obniżone.

 

Myślę, że argumentem jest przyzwoita cena zestawu. I chyba tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki Phil a miał ktoś te zawieszenia sportowego MTS-Technik albo inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności