Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Firma zawieszenia to DECKERMAN

Edytowane przez kosmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Firma zawieszenia to DECKERMAN

 

 

Dziadostwo. Końcówki i 4 wahacze nie wytrzymały nawet 10tyś. Zareklamowałem i dostałem zwrot, ale nie ma sensu montować. Lepiej kup coś lepszego. Ja się przerzuciłem na Lemfordera i zero problemów. Fakt, że wydatek dużo większy ale na kilka lat masz spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Firma zawieszenia to DECKERMAN

 

Nie polecają go mechanicy... zdecydowanie w tej cenie kupic MS:) narazie smigam i nie narzekam;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Firma zawieszenia to DECKERMAN

 

Na allegro kupisz taniej więc kolega (o ile można go tak nazwać) nie popisał się raz, że drożej niż w sieci a dwa to polecił Ci jedno z największych gówien. Kup MS będzie najlepiej jak nie chcesz wywalić prawie 2 tys na LMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie wahacze to się zakłada jak ktoś chce tanio zrobić przed sprzedażą:P chcoiaż miałem klienta z takim pkomysłem i zaczęly pukać zanim sprzedał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co powiedzie o firmie Ruville ?? tez mi się szykuje wymiana przedniego zawieszenia i nie chciałbym jakiś wynalazków tylko coś w miarę dobrego a ktoś polecał mi ta firmę. wiem ze lem jest najlepszy ale niestety cena tez wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie komplet ruville. Aktualnie mam przejechane 15tys po drogach średniej klasy.

 

Chwilę po montażu zerwały mi się tuleje met-gum w górnych wahaczach, bo mechanik przykręcił je na podniesionym aucie. Potem na własny koszt meches wstawił mi tulejki lemfordera. Od tamtego czasu wahacze spisują się bdb.

 

Rocznie robię 35tys km więc będę raportować na bieżąco jakiekolwiek zmiany stanu wahaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 tyś km. temu wymieniałem wahacze MS całą lewą strone góra i dół bez drążków (oryginał).Miałem jeszcze wszystkie oryginalne Lemforder z 98 roku.mam 325 tyś km.I jak dotąd nic nie stuka nie puka.Moim zdaniem jak za tą cenę Master Sporty są ok.Miałem w reku Dachsteiny widac ze kiepski odlew tego nie warto wógóle zakładac.Mój znajomy wymienil tej firmy wszystkie wahacze i 10 tys km zaczeło pukac wszystko.Trzeba zwracać uwage jak mechanik montuje nam zawieszenie bo są magicy nie mało "co czołgi naprawiali" którzy skręcaja zawieszenie na sztywno na podnośniku....

 

---------- Dodano o 20:14 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:11 ----------

 

Dodam,że u mnie 4 wahacze fabryczne oryginalne miały mocno wybite końcówki natomiast tuleje gumowe były jeszcze w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze powie coś na temat Ruvilla ? albo polecicie coś innego w cenie tak do 1200zl ?

Edytowane przez kkrriiss007
pomylka w cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś jeszcze powie coś na temat Ruvilla ? albo polecicie coś innego w cenie tak do 1200zl ?

 

Nie warto. Kosztują więcej niż MS a dłużej nie wytrzymają. Generalnie ja preferuje dwie szkoły; tania na MS oraz droga na TRW lub LM.

Reszta, hm nie wiem czy warto inwestować w coś pośredniego, zazwyczaj pada w podobnym czasie a kosztuje więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś jeszcze powie coś na temat Ruvilla ? albo polecicie coś innego w cenie tak do 1200zl ?

 

1200 za Rouvilla? :hmm Ja kupowałem na Allegro za 930 zł w komplecie razem z końcówkami drążków i drążkami. Końcówki drążków i drążki - popchnąłem dalej - taniej niż inne takie same na Allegro a i tak mi się zwróciło i miałem Rouville-a w cenie MSa :D

Zrobiłem około 20 tkm, sprzedałem i nowy właściciel nie narzeka na zawiechę :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o Ruvilla za 1200zl tylko coś innego do tej ceny. ale tak czytam to forum i czytam i chyba jednak dołożę trochę kasy i kupie lemfordera. tylko problem pojawia się gdy chodzi o oryginalny zestaw. Myślicie ze ten jest ok ? http://allegro.pl/wahacze-lemforder-audi-a4-b5-a6-passat-b5-komplet-i3765705295.html . sklep jest stosunkowo blisko mnie i cena nie za wysoka moim zdaniem przeglądając allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś jeszcze powie coś na temat Ruvilla ? albo polecicie coś innego w cenie tak do 1200zl ?

 

Kolego co do Ruville to nie miałem tego akurat ale czytalem duzo o zaiweszeniu w passatach i nawet w tym temacie jak by przekalkowac cały i przeczytac to nie maja az tak dobrej opini w wahaczach tym bardziej u passata ta firma bardziej kojarzy mi sie z pompami wody itp i w tym temacie owszem polecana bardzo... Pisze to z tego co wyczytałem ogolnie o zawieszeniu i tej firmie co Cie interesuje osobiscie nie załozyl bym tego za ta cene :)

 

Mnie tez czeka wymiana zawieszenia i amorków i co do wachaczy to raczej bede stawiał na MS chodzi o cene a rocznie nie robie az tak duzo km wiec powinny styknac ;) oczywiscie pozytywnya opinia z forum to mnie skłania do zakupu, wiadomo sa i tacy tutaj co kupili i narzekaja ja nie twierdze ze u mnie bedzie to wieki trzymało ale niech wytrzyma 20-30 tys i bedzie ok ;) a jak bylo by mnie stac to oczywiscie kupił bym Lemfordera bez gadania chociaz czytajac forum i niektórzy tez na lemy narzekaja ze szybko wybije pochodza tylko troszke dłuzej niz MS ale to kwestia juz niewaidoma dlaczego tak sie dzieje... Moze podróby moze akurat taka trefna partia byc ... nie waidomo ... Wiec wszystko to jest niewiadoma chociaz sie kupi firme dobra a ile pochodzi nie wiadomo....

 

 

Słyszalem jeszcze od znajomego ze ta firma jest podobno dobra zakładali jezdzili na tym w Audi i podobno bez problemowo i cena bardzo dobra ogolnie chwalil ta firme ale bys musiła sobie koelgo poczytac o niej i poszuakc informacji. Firma waahczy to Wertteile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za propozycje ale już chyba podziękuje bo mnie głowa od tego czytania boli:) zdecydowałem się na lemfordera tylko ktoś mógłby zerknąć czy to oryginał? bo pisać to sobie każdy może na aukcjach a tu na pewno ktoś się na tym zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt po zdjęciach nie powie Ci czy to oryginał chcesz ori Lema w dziale usługi komercyjne masz sprzedawców z tego co wiem to chłopaki ze Szczecina mają ori w dobrej cenie są to starzy forumowicze pytaj ich będziesz miał pewność że to nie podróby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega Ziewal napisał chłopaki ze szczecina maja oryginalne i masz najwieksza pewnosc a nie na allegro a u nic na pewno solidnie to załatwisz, ja u nich brałem komplet rozrzadu plus paski inne i pompa wody wszystko oryginalne takich firm jak chcialem i nie narzekam do dzisiaj chodzi wszystko ok zero lipy :)

 

Tutaj masz link kolego i kontakt do kolegi z forum ze Szczecina:

http://forum.vw-passat.pl/threads/68364-Promocja-na-oleje-Motul-filtry-UFI-napinacze-INA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Nie radzę kupować zamienników ,chyba że auto jest na sprzedaż lub tez na 6 miesięcy no może do roku , potem wymiana ponownie.

Co z tego że ma się gwarancje i wymienią na nowe jak za wymianę w serwisie trzeba będzie zapłacić drugi raz

Teraz od 2,5 roku mam Lema i nie ma problemu

 

Pozdrawiam

Edytowane przez remixm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu że jest na forum ktoś taki jak Ty bo normalnie wszyscy co by kupili zamienniki byliby mocno w plecy. Alleluja i do przodu dziękujemy Ci Panie za takiego forumowicza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem paska z uwalonym zawieszeniem

Wymieniłem lewą górę na Ruville oraz końcówki drążków Ruville, pojeżdżę i napiszę opinię.

 

Nie zamierzam wymieniać kompletu dla mnie to niepotrzebny wydatek, samochód robię sam i zmiana wachaczy dla przeciętnego kowalskiego nie powinna sprawić problemów a po kolejnych wymianach kowalski zrobi to z zamkniętymi oczami w 15min, trzeba trochę chęci i wyposażyć się w odpowiednie klucze.

Co do m-ki na jakie wymieniamy, każdy wymienia na to na co go stać osobiście przy zakupach kieruje się w życiu jedną zasadą, kupuję wszystko ze środkowej półki ponieważ uważam że najdroższe jak np. Lemki płaci się za jakość i markę, najtańsze to wiadomo dziadostwo natomiast zawsze trzeba szukać kompromisu pomiędzy jakością a ceną, nie chce płacić za markę, płacę tylko za jakość.

Oczywiście jeżeli umiejętności pozwalają i masz zaprzyjaźnionego mechanika który klepnie ci kwita świadczącego o fachowej wymianie kupuj MS jak się sypną zakładasz chwilowo stary wachacz i wysyłasz na gwarancję i latasz po 14 dniach znów na nowym MS po gwarancji.

Wszystko jest kwestią zasobności portfela i my forumowicze nie oczekujmy, że każdy posiadacz passata ma na koncie kwotę pozwalającą na zakup oryginalnych części. Po za tym w życiu są rzeczy ważne i ważniejsze i niestety samochód często ląduje na miejscu tych drugich.

Pozdrawiam.

Edytowane przez tskiper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie niby zdecydowałem się na zakup wahaczy lemfordera ale dzisiaj kuzyn mechanik namieszał mi trochę i polecił Delphi. bo idą czy tam szły na pierwszy montaż a i można 4 stówki zaoszczędzić. co o tym myślicie? miał ktoś dłuższa przygodę z ta firma wahaczy? bo zdania są trochę podzielone czytając forum o tej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności