Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam pytanie na temat wymiany wahaczy górnych przednich w Passaciku B5 - poczytałem trochę tego tematu o różnych firmach, które polecacie (Lemforder, SWAG) no i potrzebuję, jak wspomniałem wymienić wahacze przednie górne. Mechanik powiedział mi, że z wymianą wyjdzie ok. 800zł, wahacze w cenach od 110 (za gorsze) do 150 (za lepsze) za sztukę. Co sądzicie o tych cenach? Nie mam pojęcia, jakie firmy miał na myśli. Czy szukać w Internecie gdzieś wahaczy i zamawiać samemu? Jeśli tak, to gdzie, na Allegro? I jak dobrać wahacze, żeby były odpowiednie do mojego autka?

PS: jak to jest z tymi wahaczami (nie znam się zbyt na mechanice), ile w sumie jest tych części? 2 czy 4, jeśli mówimy o wahaczach górnych przednich (tak napisano mi na kartce, że to mam do wymiany po przeglądzie :) ) ?

Edytowane przez Dragon2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jebe 800 zł za 4 wahacze z wymianą masakra ja kupowałem MS zapłaciłem 200 zł za wszystkie 4 górne wymieniłem sam może i ty spróbuj to proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jebe 800 zł za 4 wahacze z wymianą masakra ja kupowałem MS zapłaciłem 200 zł za wszystkie 4 górne wymieniłem sam może i ty spróbuj to proste

 

Dokladnie:)

Choc ja za komplet wachaczy 550zł (sam kupowałem) + przegub + wymiana zaplacilem =870zł (550komplet wachaczy + 150zł przegub+170zł robocizna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w końcu za komplet przednich górnych na jedną stronę z FEBI/Delphi weźmie 230zł, za wymianę obu stron i ustawienie geometrii 200 zł. Czyli łącznie 660 za przednie górne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra, w końcu za komplet przednich górnych na jedną stronę z FEBI/Delphi weźmie 230zł, za wymianę obu stron i ustawienie geometrii 200 zł. Czyli łącznie 660 za przednie górne.

 

czyli 1320 zł za komplet z wymiana:) sporo wiecej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wymiany dwa górne po lewej przód + dwa dolne przednie z obu stron, znacie tego sprzedawcę bo cenowo wygląda ok.?

http://allegro.pl/lemforder-wahacze-gorne-wahacz-gorny-audi-a6-a4-i3724338182.html

http://allegro.pl/wahacz-dolny-przedni-audi-a4-a6-vw-passat-b5-febi-i3724418265.html

Pzdr, Majka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak szukasz LMO na allegro to ten gość jest pewny: http://allegro.pl/show_user.php?uid=334850 , gdzieś na forum jest nawet temat o nim. ;)

 

Ale oni widzę te LMO mają takie same - pewnie to samo źródło. A tu mam dodatkowo dolne przednie o 100 tańsze na sztuce (200 do przodu) http://allegro.pl/wahacz-dolny-przed...724418265.html

Czy te dolne Febi dadzą radę? Gdzieś czytałam,że górne częściej padają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale oni widzę te LMO mają takie same - pewnie to samo źródło. A tu mam dodatkowo dolne przednie o 100 tańsze na sztuce (200 do przodu) http://allegro.pl/wahacz-dolny-przed...724418265.html

Czy te dolne Febi dadzą radę? Gdzieś czytałam,że górne częściej padają

 

Koledzy - pomożecie? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum są sprzedawcy zawieszeń napisz i kup od nich jak chcesz LMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy - pomożecie? ;>

Majka ja osobiście jeżeli chodzi o zawias w Pasku to kupuję tylko LMO lub TRW nic innego. Gdybym miał zakładać coś z niższej półki to zamiast Febi wziąłbym MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również wahacze kupuje od użytkownika danielloss i jak narazie wymienione elementy trzymają się dobrze.

W wakacje podczas wymiany sprężyn skontrolowałem stan górnych wahaczy wymienionych jakieś 60 tys km temu i nie stwierdziłem żadnych luzów. Niestety został tam jeden oryginalny którego wymieniłem na Febi, ale to tylko ze względu no to że auto było rozebrane i nie miałem czasu na zakupy przez internet.

Niedawno dopatrzyłem się jednego dolnego wahacza TRW i jak widać wytrzymał pewnie już ze 100 tys km.

 

Jednocześnie odradzam wszystkim firmę QAP miałem końcówki tej firmy które niewytrzymały 10 tys km.

 

Więc LMO zdecydowanie polecam, TRW wydaje się ok, a o FEBI będę mógł się wypowiedzieć po marcowym przeglądzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wahacze do B5 to Febi, sa do bani. MS znacznie dłużej pojeżdzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tak jak kolega wyzej pisze FEBI to dziadostwo zrobilem 3000 km i musze reklamowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Majka ja osobiście jeżeli chodzi o zawias w Pasku to kupuję tylko LMO lub TRW nic innego. Gdybym miał zakładać coś z niższej półki to zamiast Febi wziąłbym MS.

 

A po jakim przebiegu wymieniasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po jakim przebiegu wymieniasz?

Po różnym. Mój jest salonowy od początku po naszych kochanych dziurach i niektóre wahacze 200tys. km nie wytrzymały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie się wczoraj okazało że jest parę części do wymiany w przednim zawieszeniu, więc lepiej wyjdzie jak się kupi kompletne nowe zawieszenie. Kolega ma dojście do tanich nowych części i powiedział że komplet załatwi mi za 500-600zł, oczywiście do tego 2letnia gwarancja. Myśle że to dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby tylko nie załatwił Ci Krafra czy czegoś podobnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie się wczoraj okazało że jest parę części do wymiany w przednim zawieszeniu, więc lepiej wyjdzie jak się kupi kompletne nowe zawieszenie. Kolega ma dojście do tanich nowych części i powiedział że komplet załatwi mi za 500-600zł, oczywiście do tego 2letnia gwarancja. Myśle że to dobra cena.

cena dobra, tylko za co:) dowiedz się co to za firma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie się wczoraj okazało że jest parę części do wymiany w przednim zawieszeniu, więc lepiej wyjdzie jak się kupi kompletne nowe zawieszenie. Kolega ma dojście do tanich nowych części i powiedział że komplet załatwi mi za 500-600zł, oczywiście do tego 2letnia gwarancja. Myśle że to dobra cena.

 

żeby tylko nie załatwił Ci Krafra czy czegoś podobnego

 

cena dobra, tylko za co:) dowiedz się co to za firma

 

 

 

Dokładnie tak jak koledzy piszą, z tego co sie dowiadywałem to wachacze te z niskiej półki to kazdy poleca MS a jak wyzej to oryginał najlepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności