Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro zakładałes wahacze tych trzech firm to zapewne komplety, na wszystkich trzech łącznie to powineneś przejechac ze 300tys. cos ściemniasz:lol

 

Ja 1,5 rku temu założyłem komplet MS i obecnie 39tys przejechane i zero luzów stuków etc. Wszystko w jak najlepszym porządku a nie jeżdżę po równych drogach więc mogę polecić

 

Jak ktoś pisał juz, to zalezy od wielu czynników:) Chyba skuszę się na MS i ocenie sam;p

Na jakich kołach jezdzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A u tego użytkownika ktoś się może zaopatrywał w części ?

 

http://allegro.pl/wahacze-wahacz-a4-a6-passat-b5-superb-lemforder-oe-i3690553539.html

 

W skali roku robię stosunkowo dużo kilometrów ( w tym roku 24 tys.), więc raczej wolę wydać więcej pieniędzy, ale mieć porządne części.

 

Tylko jaka jest pewność, że to rzeczywiści oryginalne Lemfordery ?

 

Chcę zrobić od razu kompletne przednie zawieszenie. Możecie mi powiedzieć co tam jeszcze przychodzi na przód, oprócz takiego zestawu wahaczy oraz amortyzatorów ? Ewentualnie jakie amortyzatory polecacie ?

 

Będę wdzięczny za każda odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

Paweł.

 

Witam.

Ja brałem LEMY w ubiegłym roku u tego sprzedawcy na Alledrogo:

http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=334850

Wiele rzeczy u niego brałem i mogę gwarantować że jest solidny a produkty oryginalne.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś pisał juz, to zalezy od wielu czynników:) Chyba skuszę się na MS i ocenie sam;p

Na jakich kołach jezdzisz?

 

15, ale codziennie 40km po gównianej drodze do pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15, ale codziennie 40km po gównianej drodze do pracy

 

No rozumiem, u mnie drogi też nie są najlepsze:) ale przy 17"-18" może byc całkiem innaczej:) ale okaze sie;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No rozumiem, u mnie drogi też nie są najlepsze:) ale przy 17"-18" może byc całkiem innaczej:) ale okaze sie;p

 

u mnie zima 15 lato przez 2 lata 16 cali i rok 17 cali po też gównianych drgach MS wytrzymał prawie 50 tyś więc ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie zima 15 lato przez 2 lata 16 cali i rok 17 cali po też gównianych drgach MS wytrzymał prawie 50 tyś więc ok

 

Mysle ze do konca listopada ogarne:) i po zimie napisze czy cos sie dzieje;p a potem w sezonie na 17 badz 18:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro zakładałes wahacze tych trzech firm to zapewne komplety, na wszystkich trzech łącznie to powineneś przejechac ze 300tys. cos ściemniasz:lol

 

Nie zakładałem własnie kompletów tylko 2 górne z prawej TRW, 2 górne z lewej LMO a ostatnio już prawie cały komplet MS bez górnych z lewej, dolne były tylko tylne wybite ale i przednie też zmieniłem, zrobiłem 11 tkm i juz hałasuje prawa góra.

Dlatego upieram się że MS w porównaniu do LMO I TRW to chłam...

A paskiem łącznie zrobiłem 71 tkm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Ja brałem LEMY w ubiegłym roku u tego sprzedawcy na Alledrogo:

http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=334850

Wiele rzeczy u niego brałem i mogę gwarantować że jest solidny a produkty oryginalne.

Pozdro.

 

Dzięki, ale z tego co widzę to aktualnie na stanie nie posiada cały zestawów wahaczy...

 

Kurczę i teraz mam lekki dylemat czy rzeczywiście warto wydawać tyle pieniędzy na zakup kompletu Lemfordera czy może zdecydować się na te całe Mastersporty skoro tak zachwalacie... Różnica w cenie jest bowiem ogromna. Prawie 3 razy tańsze są MS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie trzy razy tańsze jeżeli mówisz o tureckich podróbach LMO a prawie cztery jeżeli o prawdziwych

 

---------- Dodano o 18:16 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:07 ----------

 

Nie zakładałem własnie kompletów tylko 2 górne z prawej TRW, 2 górne z lewej LMO a ostatnio już prawie cały komplet MS bez górnych z lewej, dolne były tylko tylne wybite ale i przednie też zmieniłem, zrobiłem 11 tkm i juz hałasuje prawa góra.

Dlatego upieram się że MS w porównaniu do LMO I TRW to chłam...

A paskiem łącznie zrobiłem 71 tkm...

 

i Ty na MS mówisz chłam ? Na górnych TRW zrobiłeś niecałe 60 tyś i wymieniłeś (ciekawe jak długo jeżdziłeś ze stukającymi ) ja prawie 40 tyś tylko MS to koszt 100 zł a TRW to jakieś 260 zł widzisz różnice ? Jak ktoś wymienia sobie sam tak jak ja to koszt żaden a trwa to może 30 minut. Rachunek prosty za cenę Twoich TRW ja zrobiłbym ponad 100 tyś a Ty 60 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i Ty na MS mówisz chłam

 

Sorry Ziewal ale ja powiem że MS to chłam, no nie mogę sobie darować 5500 km i szrot. No sorry. Podam inny przykład, na początku jak tylko kupiłem auto to rozleciał mi się banan od strony pasażera a że byłem pod kreską kupiłem banana firmy Dachsztein czy jakoś tak, wymieniłem go dopiero w tym roku jak robiłem zawieszenie, dodam tylko że rozleciał się po przejechaniu ponad 40.000 km, wybiła się końcówka i sobie stukał. Ja zrozumiał bym jakby padł jeden wahacz ok wada materiału ale po tak niskim przebiegu żeby padły oba górne to przesada, jestem ciekaw ile zrobię na wahaczach Meyle, te mam założone od strony kierowcy. Jak strzelę na nich minimum 30 tyś to dopóki mam to auto innych firm zakładał nie będę. Na końcówkach drążków Meyle mam już zrobione ponad 30 tyś km, pojeździmy zobaczymy. W każdym razie nigdy więcej MS-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Kupiłem kilka produktów od daniellossa z allegro .Lemfordery oryginalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek Lem też pada po paru tysiącach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w swoim pasku wahacze ms założyłem 3 lata temu przy przebiegu 210tys. Pierwszy padł przy przebiegu 280 tys. teraz mam 325tys i posypało się jeszcze kilka. czyli nie jest z nimi tak źle.

zastanawiają mnie wahacze mayle czy ta gwarancja 4 letnia to nie jakaś ściema. ale pewnie i tak założe ms bo niema col ukrywać cena dobra, a z poprzedniego kompletu jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meyle to chińszczyzna w ładnym pudełeczku z hologramem. Banda opłaconych pseudoużytkowników zachwalała je przez miesiące na różnych forach aby wyrobić opinię o marce. Teraz interes się kręci...

 

Miałem ich części w BMW E36. Sworznie wysypały się bardzo szybko - kilka tys. km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawie trzy razy tańsze jeżeli mówisz o tureckich podróbach LMO a prawie cztery jeżeli o prawdziwych

 

Czyli mam rozumieć, że niby te Lemy są tureckimi podróbami i nie ma co się w to pakować ?

 

http://allegro.pl/wahacze-wahacz-a4-a6-passat-b5-superb-lemforder-oe-i3690553539.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to podróby bo ciężko rozpoznać nie miałem podrób nigdy w ręce ale w sklepie taki zestaw na pewno jest dużo droższy, chłopaki z forum sprzedają komplety lema zapytaj ich i kup od nich będziesz bardziej pewny że nie mają podrób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Banda opłaconych pseudoużytkowników zachwalała je przez miesiące na różnych forach aby wyrobić opinię o marce.

 

Nic nie muszę zachwalać i nie jestem też pseudo użytkownikiem do żadnej bandy też nie należę, jeśli chcesz wiedzieć to wahacze Meyle mają inną technologię mocowania sworzni co sam sprawdzałem. Sworzeń Meyle ma większą średnicę przegubu kulowego, ponadto ma zupełnie inny sposób pasowania przegub kulowy a panewka w wahaczu i podejrzewam że tu tkwi cała tajemnica wytrzymałości. Samo powiększenie średnicy przegubu kulowego - tu kłania się fizyka - zmniejsza zużywanie się panewek w przegubie ponieważ siły rozkładają się na większej płaszczyźnie. Dodam tylko że gdy kupowałem zestaw na koło czyli cztery wahacze dostałem pisemną gwarancję, kupowałem to od przedstawiciela a nie przez allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mówię o Tobie. Opinie pseudoużytkowników (osób, które w rzeczywistości nie używają części meyle) pojawiały się kilka lat temu na forach różnych marek, m.in. na bmw. Wtedy ta firma wchodziła na rynek.

 

Nie wiem gdzie tkwi tajemnica wytrzymałości tych części, gdyż ja tej cechy w ogóle nie zauważyłem. Może są jakieś szczególne przypadki zastosowań, gdzie meyle ma przewagę. Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam spory luz na tej tuleji przy tylnych kołach. passat 2001 r 4 motion

 

DSC_0706 (Custom).jpg

 

z tego co wyszperałem w necie to jest chyba element 8E0-505-279-J wg VW,

mógłby ktoś to mi potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić komplet wahaczy ale będę wymieniał tylko te które będą miały luzy, nie opłaca się kupować pojedynczo. Do tej pory wymieniałem po jednym i wydałem już w sumie więcej niż kosztuje cały komplet, a wymieniłem tylko dolne proste, prawybanan, jeden górny i końcówki drążków. Banan mam DELPHI (nie polecam bo gumowa tuleja po poł roku ruszała się na wszystkie strony), dolne proste SRL i tu na razie nie powiem na ich temat nic złego, górny założyłem MS ale siedzi krótko i na razie nic się z nim nie dzieje. Teraz mam znowu gdzieś stuki, ale zanim zacznę sprawdzać który tym razem się posypał chce mieć już cały komplet żeby od razu go wymienić. Po przeczytaniu opinii skłaniam się ku MS ale słyszałem też dobre słowa o SRL, może ktoś ma większe doświadczenie z zawieszeniem SRLine? Dodam że nie zamierzam wydawać ponad 1000zł na komplet firmowego zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności