Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

też używałem raz palnika do wyjęcia tej nieszczęsnej śruby w Audi A6

 

łączniki stabilizatora to chyba norma że wymienia się razem

 

no i raz miałem olbrzymi problem by odkręcić drążki kierownicze, trzeba było dospawać do nich przedłużki żeby poszły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś lubi robić sobie dwa razy robotę i wydawać kase w błoto to kupuje właśnie taki shit...

A później mówią że nowe zawieszenie a już coś puka stuka, jak robić to raz a konkretnie

 

Zgadam się w pełni z WojtasTDI u mnie po kupnie Passata był do wymiany 1 wahacz. Spoko kupiłbym jeden za 250 pln zrobiłbym, a za jakiś czas kolejny by wyskoczył do roboty (przebieg był około 220 tys). Dlatego jak robić to konkretnie więc wymieniłem wszystkie 8 na nówki LEMFÖRDER - uderzyło po kieszeni 2 tys pln ale jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi juz nieźle puka z lewej strony ale jak kupowałem to wiedziałem o tym. Myśle że do wiosny wytrzymam jak nerwicy nie dostanę bo nie lubię jak coś nie działa ;) Musze zacząć obserwować temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ktoś lubi robić sobie dwa razy robotę i wydawać kase w błoto to kupuje właśnie taki shit...

A później mówią że nowe zawieszenie a już coś puka stuka, jak robić to raz a konkretnie

 

Znajomy zakładał krafta i po 3 miechach padły końcówki, wymienił je i mówił, że jeszcze coś tam słychać.

Ja jak wymieniałem 2 górne i końcówki kupiłem Dachsteiny podobno niemieckie i podobno wzmacniane

Edytowane przez mati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz miałem końcówki Dachstain ...... Szajs tak samo jak i ta nazwa

Poprostu z kawałku metalu wytoczone końcówki

A teraz mam Delphi i tam jak i w pozostałych markowych przy gwincie jest dodatkowy amortyzator a nie na sztywno !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się w 100% z Frankoo ja tez wymieniłem na LEMFÖRDER zawias i jestem też bardzo zadowolony. mógłbym jeszcze polecić Mooga też bardzo dobra firma i jakość . A firmy typu febi czy inne to odpuście sobie bo to wielka chała. a co do gwintu to myślę ze MTS-technik vs TA-technix są w dobrych pieniądzach. jeżeli ktoś będzie dbał tak będzie miał. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się w 100% z Frankoo ja tez wymieniłem na LEMFÖRDER zawias i jestem też bardzo zadowolony. mógłbym jeszcze polecić Mooga też bardzo dobra firma i jakość . A firmy typu febi czy inne to odpuście sobie bo to wielka chała. a co do gwintu to myślę ze MTS-technik vs TA-technix są w dobrych pieniądzach. jeżeli ktoś będzie dbał tak będzie miał. :D

 

Albo KW V1-2;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze zgadzam się ze kw jest wiadomo lepsze od mts i technixa ale kosztuje 2 razy tyle jak nie więcej. a miałem styczność z mts i muszę powiedzieć ze naprawdę jest zawieszenie bardzo fajne. tylko trzeba dbac i wiadomo jeździć z głową. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z waszej rozmowy to ja jestem już głupi czy brać to czy nie

 

http://allegro.pl/wahacz-wahacze-audi-a4-a6-passat-b5-master-sport-i3632615415.html

 

już miałem kupować ale postanowiłem tutaj wejść jeszcze raz i sam już nie wiem hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak z waszej rozmowy to ja jestem już głupi czy brać to czy nie

 

http://allegro.pl/wahacz-wahacze-audi-a4-a6-passat-b5-master-sport-i3632615415.html

 

już miałem kupować ale postanowiłem tutaj wejść jeszcze raz i sam już nie wiem hehe

 

Ja tak samo mam:) slyszalem takie i takie opinie na temat tego zestawu;/ Ale to chyba jak z wszystkim:) ile ludzi tyle podpowiedzi;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz przekalkulować na co Cię stać. Nie można wierzyć, że lem zrobi 10x większy przebieg od MS. Ale przebieg 4x jest prawdopodobny.

 

Ja u siebie mam wahacze Ruville. Na samym początku użytkowania pękły wszystkie gumy w górnych wahaczach. Wtedy warsztat na gwaracji wymienił mi same tuleje na lemforder. Do tej pory zrobiłem 10.000km po drogach średnio zniszczonych i żadnych podejrzanych odgłosów nie słychać.

 

Wahacze kosztują 800zł. 4 tuleje Corteco(jakość lemfordera) - 60zł. Jeśli ten zestaw wytrzyma kolejne 10.000 to będę uważać, że zrobiłem lepszy interes biorąc ruville niż master sport.

 

Sporo czytałem o wahaczach ruville na forum audi - narzekają tylko na zerwane gumy w górnych wahaczach. Może więc sworznie są porządne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u tego użytkownika ktoś się może zaopatrywał w części ?

 

http://allegro.pl/wahacze-wahacz-a4-a6-passat-b5-superb-lemforder-oe-i3690553539.html

 

W skali roku robię stosunkowo dużo kilometrów ( w tym roku 24 tys.), więc raczej wolę wydać więcej pieniędzy, ale mieć porządne części.

 

Tylko jaka jest pewność, że to rzeczywiści oryginalne Lemfordery ?

 

Chcę zrobić od razu kompletne przednie zawieszenie. Możecie mi powiedzieć co tam jeszcze przychodzi na przód, oprócz takiego zestawu wahaczy oraz amortyzatorów ? Ewentualnie jakie amortyzatory polecacie ?

 

Będę wdzięczny za każda odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

Paweł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień jeszcze drążki - najlepiej na lem bo przy przekładni nie powinno się zbyt często grzebać.

 

Na forum pisali coś o poduszkach amortyzatorów ale ja takich części nie widziałem osobno.

 

Amory oczywiście sachs. Absolutnie nie kupuj kayaby. Rozważ billsteina jeśli lubisz stukanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to w tym zestawie do którego linka umieściłem powyżej są od razu końcówki kierownicze...

 

Popatrzę w takim razie za tymi Sachsami, skoro polecasz...

 

Dzięki za odpowiedź !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mogę polecić TRW i Lemforder natomiast MS to totalne dziadostwo, szkoda tylko waszej pracy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach to chyba jest jeden wielki los... wiele różnych czynników będzie miało wpływ na to, że jednym wytrzymują tańsze dłużej niż innym te droższe i odwrotnie... zdecyduje się albo na MS lub RUVILLE. Przy okazji dziś mi "wypłynął" prawy przegub to zdecyduje się też na RUVILLE :) tak nawiasem mówiąc rozrząd mam od RUVILLE to chyba już wszystko założę tej firmy heheh :)

 

Pozdrawiam i dzięki za opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Amory oczywiście sachs. Absolutnie nie kupuj kayaby. Rozważ billsteina jeśli lubisz stukanie.

 

Nie przesadzaj bo nie ma co przepłacać ja z przodu mam Kayabe a z tyłu Bilstein i obie firmy sprawują się bardzo dobrze nic mi nie stuka

 

Koledzy ja mogę polecić TRW i Lemforder natomiast MS to totalne dziadostwo, szkoda tylko waszej pracy ...

 

Zakładałeś wszystkie trzy firmy ze taką opinie wyrażasz?

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładałeś wszystkie trzy firmy ze taką opinie wyrażasz?

 

Tak dokładnie zakładałem TRW, LMO i MS.

Dlatego wypowiadam opinie o tych 3 firmach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń opinię ile jakie zawieszenie Ci wytrzymalo bo jak byś przeczytał cały temat to byś wiedział że dużo więcej jest pozytywów o MS niż negatywów a opini o LMO i TRW znacznie mniej i są mniej więcej na równi pozytywne i negatywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakładałeś wszystkie trzy firmy ze taką opinie wyrażasz?

 

Tak dokładnie zakładałem TRW, LMO i MS.

Dlatego wypowiadam opinie o tych 3 firmach

 

Skoro zakładałes wahacze tych trzech firm to zapewne komplety, na wszystkich trzech łącznie to powineneś przejechac ze 300tys. cos ściemniasz:lol

 

Ja 1,5 rku temu założyłem komplet MS i obecnie 39tys przejechane i zero luzów stuków etc. Wszystko w jak najlepszym porządku a nie jeżdżę po równych drogach więc mogę polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności