Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

MS czyli Master Sport? Jak te wahacze mają się co do trwałości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 tys w A4 B5 nalatane po wiadomo jakich drogach i jak na razie odpukać jest ok. Montowałem sam. Nie zakładałem tylko końcówek drążków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam do Was pytanie... podobno w warszawie gdzieś jest firma która zajmuje się "naprawianiem zawieszenia poprzez wymianę wszystkich tulei w zawieszeniu" wysyłamy jej komplet starych zużytych oni to naprawiają i biorą za cały przód 500-600 zł ? mechanik mi ostatnio takiego newsa podał i że już miał klientów taksówkarzy którzy to zrobili i jeżdzą i podobno jest bardzo dobre... słyszeliście coś o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega robił gdzieś w piekarach śl. w BMW e60 łącznie ze sworzniami,po tygodniu sworzeń wypadł,sprawa trafiła do sądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha... ciekawi mnie to ... na przyszłość .... czy ktoś coś jeszcze o tym wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MS w komplecie kosztuje 500-600 zl kupuj zestaw będzie dużo taniej i będziesz miał na wymianę reszty

kolego Ziewal ale mówisz o komplecie na 1 stronę koła tak..? bo widzisz ja będę potrzebował tylko po 1 szt na lewą stronę i prawą... a MS jest w komplecie w tej cenie co podałeś zapewne na 1 stronę czyli musiałbym kupić 2x zestaw na 2 strony o to Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cenę na obie strony całego kompletu, którą podał kolega Ziewal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie regenerował wahaczy bo częściej padają sworznie niż tuleje a żeby wymienić sworzeń trzeba mocno ingerować w wahacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś doświadczenie z tymi MS? bo w tym temacie więcej można wyczytać sprzeczeń co chińskie co nie a nie fakty typu miałem i przejechałem polecam/ nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MS zrobiłem coś koło 40 tys i wymieniłem górne a niedawno wymieniłem dół po 50 tys i też na MS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 TYŚ to nie tak dużo .

 

ja w tamtym roku wymieniłem na febi , zobaczę ile na tym pojeżdżę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto ile jeździ ja robię rocznie 15 tys a zawiecha kosztuje średnio 550 zl porównując do LMO które kosztuje conajmniej 3razy tyle to opłaca się kupować MS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..Czy ktos wie czy warto kupic wahacze firmy RUVILLE.musze wymienic w passacie i nie wiem co wybrac, chcialbym jakies lepsze...ktos doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche na innych forach patrzyłem i te Ruville wydaja sie całkiem dobra opcją. Jest to koszt około 900 zł. Zastanawiam sie tylko czy nie lepiej dopłacić 300 zł do Meyle HD ? 300 zł to nie majątek ale dokładając kolejne 300 można mieć LMO. Narazie szukam zawieszenia zeby kupic poki kasa jest ( zostało przy kupnie ) i miec na zapas a nie pozniej sie martwić jak się coś odezwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed kompletem wahaczy Ruville.

Zamontowano mi w serwisie (zgodnie ze sztuką) taki komplet i po 2000km auto zaczęło pływać przy wyższych prędkościach, odczuwałem luzy. Podczas wymiany prawego przegubu rozpiąłem górne wahacze - oba latały luźno na tulejach met-gum.

Po prostu tuleje zupełnie się zerwały! Pojechałem z reklamacją do serwisu. Tam stwierdzono dodatkowo, że po lewej stronie zerwana jest jedna tuleja wahacza przedniego górnego.

 

W warsztacie wymieniono mi wszystkie tuleje met-gum górnych wahaczy na lemforder. Póki co wszystko się trzyma.

 

 

to jest cytat z rozmowy nt wahaczy mozna go znalesc pod tytułem przednie zawieszenie

osobiscie tez sie zastanawialem na ruvilem bo to dobra firma jesli chodzi o pompy wody paski i inne osprzety rozrzadu i myslalem ze z wahaczami bedzie podobnie ale opinie jest inna wiec ?????? chyba MS najlepszy stosunek ceny do jakosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niestety trzeba dolozyc do Myle i tyle w temacie :) Ma ktos z nimi zle doswiadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności