Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jak pisał MrWho - 2 dolne wahacze i 2 górne w 3B - nie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

z tego by wychodzilo ze ich jest 4.... ok thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w razie czego macie fotki zawieszenia B5 3BG

 

img47637ic.th.jpg img76508bl.th.jpg img76663kz.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam pytanie w miare pilne ( potrzebna odpowiedz na jutro na 8 ) czy przy wymianie gornego przedniego wachacza trzeba wyjmować cała kolumne?? Chodzi mi o sama ta góre te całe mocowanie do karoserji ? Bo tej śroby to jakoś tak nie widze żeby ja wyjąć tą od strony karoserji :)

 

POZDRAWIAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Niedawno kumpel mi to robił i na bank kolumny nie odkręcał,ale jak on to zrobił to pojęcia niemam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tutus

Niezły magik. Ciekawe jakim cudem wyjął śrube z górnego przedniego wahacza. Kolumnę się wyjmuje bez problemu, geometrii nie ustawiamy. B5 nie ma nawet regulacji kąta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutus hmm no nie wiem na przegladzie wyszło mi że mam zbierzność -4 i jakieś tak kąty tez pokazało ;) ogolnie wymienił mi wahacz koszt 30zł - wymiana i 110zł - wahacz :) teraz nic nie stuka :) jeszcze jak mu depam i puszczam /depam i puszczam gaz to mi tak śmiesznie robi takie pyk pyk.. ale nie wiem czy to nie poduszki pod silniczkiem :) no ale mniejsza narazie o to :) wyjmowal oczywiście całą kolumnę bo inaczej sie go nie dało wyjac... pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

gadalem z mechanikiem. fakt jest 4 wachace i jeden drazek kierowniczy...Przynaje racje oczywiscie tym ktorzy ja mieli ;) najprawdopodobniej bende cos robic z tym w sobote lub dzis. a jak nie to w nastepnym tyg.

 

 

czy wasz pasek tez ucieka na ktoras strone? jak wchodze w zakret to piszcza mi opony..(mam jeszcze zimowki stare) nie wiem czy to od zbieznosci i rozlecianego zawieszenia. nawet jak ostro kierownica ruszam to piszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ddisel

Witam!

dołączę się do tematu.

Mam do kupienia nowe:8 wachaczy, 2 końcówki drążka kierowniczego, 2 łączniki stabilizatora oraz zestaw śrub firmy Lamforder-nie wiem czy dorze napisałem, ale tak się wymawia za 1753PLN albo zestaw z allegro:http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=97200755.

Czy mogli byście wrazić swoje opinie o tych firmach i pomóc mi w wyborze bo chciałbym w przyszłym tygodniu zrobić zawiasy ale wiem co wybrać. Różnica w cenie jest , ale jak te pierwsze mają dłużej posłużyć to cena jest mniej ważna.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass

lemforder robi dla vw na pierwszy montaż czasami jak kupuje sie wahacze lemfordera np. w intercarsie to maja zeszlifowany numer orginału czyli jak kupisz lemfordera to tak jak orginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

zalozylem trw :) narazie cisza... lewa strona prawie zrobiona zostal srodkowy...(PONOC 600 STOW:|) ej mam bicia na kierze:| chyba oponki juz sie koncza tak mi sie zdaje.... a co do tego np. czy to prawda ze kierownica nie musi byc prosto przy jezdzie na wprost? sa jakies delikatne odchyly akceptowalne od normy? ( u mnie jakies cm. w prawo musze korygowac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dayv u mnie też kiera stała prosto bo o 1 ząb przestawiłem w lewo ale po wymianie górne/przed/lewego kiera stoi teraz o 1 w prawo :( jedź ustawić zbieżność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

yhym thx. w srode jade do mechaniorka w sprawie lozysk to zapytam sie go o to jeszcze moze poleci mi jakies dobre miejsce do ustawienie zbieznosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wstawiłem swojego na wymianę wahaczy. Brat , który prowadzi sklep z częściami polecił mi FEBI. Muszę wierzyć w jego znajomość branży - a co wy na to?.

Padła mi końcówka kierownicy w prawym kole, dwa wahacze prawe górne ( te fasolki ) i dwa lewe (chyba górne) te dłuższe. Nie znam niestety ceny tych części , ale myślę , że za wiele nie wyjdzie :628:. (optymista ze mnie..... :641:.). Czy wymieniać też gumy i jechać koniecznie na zbieżność? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość falis

Hey.

Febi to rzeczywiscie dobra marka, u siebie tez juz wymienialem wahacze i kupowalem febi. Nie pamietam dokladnie kiedy wymienialem wahacze, ale bylo to dosc dawno i nic sie jeszcze nie tlucze, a jezdze naprawde sporo. Jezeli padla Ci koncowka drazka kierowniczego to od razu mymieniaj 2 szt (lewa i prawa). Koszt nie wielki a klopot masz z glowy na dlugi czas. Po wymianie koncowek konieczne jest ustawienie zbieznosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

czesc.jestem nowy na forum.2 tygodnie temu kupilem passata 1,9tdi pd 115km 00r.mam do wymiany wachacze przednie i tylnie.jaki to koszt(czesci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc.jestem nowy na forum.2 tygodnie temu kupilem passata 1,9tdi pd 115km 00r.mam do wymiany wachacze przednie i tylnie.jaki to koszt(czesci)

Górne, czy dolne? Ja u siebie pokusiłem się o regenerowanie górnych po 50 zł za sztukę + wymiana 120 zł (za 4). Razem 320 zł. Taniej chyba się nie da. Mam teoretycznie zapewnione 80 000 km. Zobaczymy jak to będzie przy mojej jeździe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

To mi za dolne krzykneli bodajże 300zzł sztuke górne po 100zł

Dzisiaj mnie pocieszyli do wymiany mam trzy wachacze łącznik stabilizatora i wywalone wszystkie amory. :613: Koszt z wymianą 2500zł :612:

Coś tam stukało troszeczke ale żeby tyle było do wymiany?!

Gość sie przejechał moim paskiem i stwierdził że amory wywalone bo mu auto płynie, ja tam nic nie zauważyłem. Ale to oni się znają. :626:

 

W czwartek wstawiam do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koksik
Koszt z wymianą 2500zł

tyle bym nie dał

to juz lepiej go sprzedaj :611:

zreszta przejedz sie jeszcze na jakaś stacje diagnostyczną niech Ci sprawdza bo wiadomo że mechanik chce zarobić :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aniol1988

to ja sie lekko przypne do tematu. ja mam do zrobienia cale zawieszenie .. wszystkie wahacze oprocz goornych .. ale to zalezy czy dobrze pojdzie demontarz. amortyzatory .. .. Powiedzcie mi czy warto jakies amortyzatory usportowione zalozyc? jaki kost takich amorkow:> Na oryginalnych czescia Vw .. z tym ze bez znaczka.. (chlopaki z serwisu mi robia) wyjdzie 2500 - 2800 ... ale mysle nad sprezynami nizszymi twardszymi i o jakichs amorkach lepszych ? tylko czy sa duzo drozsze? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności