Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy ktoś mógłby mi doradzić jakie zawieszenie do mojego passka b5(3b) z 99 tak do 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1000 zł możesz kupić na alledrogo komplet Lemfordera jednak jest duże prawdopodobieństwo trafieni na podróbę.

Chyba że kupisz od kogoś z forum ktoś tu sprzedaje oryginalne Lemy w dobrej cenie.

 

Ja ze swojej strony mogę polecić TRW jednak cena przekroczy budżet. Chyba że wymienisz tylko stukające wahacze.

Ja u siebie wymieniłem dwa górne wahacze przy lewym kole na TRW i przejechałem na tym 30 tys. km i jest cisza. Pozostałe 6 wahaczy siedzi od fabryki jeszcze. Na lato mam koła 16'' a na zimę 15''. Dużo jeżdżę po dziurawym Wrocławiu.

 

Stwierdziłem że lepiej wymienić dwa stukające wahacze na coś porządnego, niż kupować cały komplet wahaczy niskiej lub średniej jakości. Rzadko kiedy jest potrzeba wymiany wszystkich wahaczy. Nawet jak jest wybity 1 czy 2 to stuka jakby cały zawias był rozwalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie polecam wachaczy marki Hart, po przejechaniu 10.000 km wszystkie górne do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo HART,MASTER SPORT i inne allegrowe wynalazki to sie nadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od MS to wara, to wahacze warte swej ceny i u mnie wytrzymują zawsze ok 40-60 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od MS to wara, to wahacze warte swej ceny i u mnie wytrzymują zawsze ok 40-60 tys

 

Bo widzisz krytykuje ten co nigdy nie miał styczności albo spierdzielił montaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Wahaczach MS zrobiłem juz ok 15 tkm i wszystko w jak najlepszym porządku, więc są warte swej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co oszczedzac najlepsze sa oryginaly LEMFORDERA wiadomo ze drogie sa ale jakis sens wymieniac jakis niedorobki 2lub 3 razy jesli oryginaly to przezyja ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest nigdzie powiedziane ze oryginaly przeżyją 2-3 komplety MS i nikt nie da na to gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety czeka mnie również wymiany wahaczy na nowe... miałem wcześniej MS w poprzednim Passacie ale jakoś nic mi nie urwały :P jakość raczej adekwatna do ceny... fakt auto sprzedałem a nowy właściciel nadal na nich jeździ...

Teraz zastanawiam się nad czymś lepszym co jednak posłuży mi dłużej... myślałem o takich firmach:

RUVILLE ~ 850zł

MEYLE HD ~ 1200zł

FEBI ~ 1300zł

LEM z racji na cenę +500zł odpada (do wymiany mam jeszcze rozrząd)

 

Miałbym też pytanie jak to jest z tymi wahaczami tzn do wersji przed liftem są jakieś inne mocowania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RUVILLE ~ 850zł

MEYLE HD ~ 1200zł

FEBI ~ 1300zł

 

RUVILLE - odradzam szybko parcieją osłony przegubów kulowych do środka dostaje się woda i piach a wahacz nadaje się na złom

FEBI - bardzo podobnie jak w przypadku m-ki RUVILLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety czeka mnie również wymiany wahaczy na nowe... miałem wcześniej MS w poprzednim Passacie ale jakoś nic mi nie urwały :P jakość raczej adekwatna do ceny... fakt auto sprzedałem a nowy właściciel nadal na nich jeździ...

Teraz zastanawiam się nad czymś lepszym co jednak posłuży mi dłużej... myślałem o takich firmach:

RUVILLE ~ 850zł

MEYLE HD ~ 1200zł

FEBI ~ 1300zł

LEM z racji na cenę +500zł odpada (do wymiany mam jeszcze rozrząd)

 

Miałbym też pytanie jak to jest z tymi wahaczami tzn do wersji przed liftem są jakieś inne mocowania ??

 

napisz do użytkownika autoparts, napewno zrobi Ci dobra cenę na lema. dolozysz ze stowe więcej niż febi a będziesz miał konkretny zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisz do użytkownika autoparts, napewno zrobi Ci dobra cenę na lema. dolozysz ze stowe więcej niż febi a będziesz miał konkretny zestaw.

dużo wieksza jest roznica w cenie jest pomiedzy lemem a Febim:) Febi to predzej podobnie do meyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weso nie wiem. nie szukalem, tylko patrzę co napisał -stach- " FEBI ~ 1300zł" a pamiętam że Maciej zrobił mi niewiele większą cenę niż podana za febi i smigam aż miło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się na temat MS. Mam założone od ok 1,5 roku, przelatane 40 tkm. ZERO stuków, za to od wczorajszej wymiany oleju wiem że wahacze zaczynają powoli się kończyć. Nie chodzi że coś się dzieje, ale w górnych - guma już sparciała, a więc to kwestia czasu kiedy się zerwie i dostanie wody i piachu. Na dole pojawiły się małe luzy - jeszcze nie przenoszące nic na budę. Może pojeżdżę miesiąc i trzeba zrobić. Reasumując - LM są lepsze, ale porównując jakość do ceny to wręcz MSy trzeba chwalić.

Dodatkowo opiszę ciekawostkę... Jakieś 2 miesiące temu wymieniłem łączniki na LM... i możecie sobie wyobrazić jakiego wczoraj strzeliłem karpia jak dowiedziałem się że mają zerwaną gumę .. Nie chcę powiedzieć że LM są złe, tylko to że ktoś kto wymieniał sp...lił sprawę. Zawieszenie MUSI być dokręcane gdy auto stoi na kołach a nie wisi w powietrzu. Efekty złego montażu j.w.

Edytowane przez Jarvip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weso nie wiem. nie szukalem, tylko patrzę co napisał -stach- " FEBI ~ 1300zł" a pamiętam że Maciej zrobił mi niewiele większą cenę niż podana za febi i smigam aż miło

hehe dobra nie wnikamy w ceny, w kazdym badz razie mam klientow co lema kupili jakies 4 lata temu ode mnie i do dzisiaj to jezdzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe dobra nie wnikamy w ceny, w kazdym badz razie mam klientow co lema kupili jakies 4 lata temu ode mnie i do dzisiaj to jezdzi:)

 

a z ciekawości napisz na priv ile teraz u Ciebie taki zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nabyte wszystkie 4 górne i banan prawy za 680 + sruby mocujące te górne. SWAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wypowiem się na temat MS. Mam założone od ok 1,5 roku, przelatane 40 tkm. ZERO stuków, za to od wczorajszej wymiany oleju wiem że wahacze zaczynają powoli się kończyć. Nie chodzi że coś się dzieje, ale w górnych - guma już sparciała, a więc to kwestia czasu kiedy się zerwie i dostanie wody i piachu. Na dole pojawiły się małe luzy - jeszcze nie przenoszące nic na budę. Może pojeżdżę miesiąc i trzeba zrobić. Reasumując - LM są lepsze, ale porównując jakość do ceny to wręcz MSy trzeba chwalić.

Dodatkowo opiszę ciekawostkę... Jakieś 2 miesiące temu wymieniłem banany na LM... i możecie sobie wyobrazić jakiego wczoraj strzeliłem karpia jak dowiedziałem się że mają zerwaną gumę .. Nie chcę powiedzieć że LM są złe, tylko to że ktoś kto wymieniał sp...lił sprawę. Zawieszenie MUSI być dokręcane gdy auto stoi na kołach a nie wisi w powietrzu. Efekty złego montażu j.w.

 

a ją mogę dodać że kolega w rs4 założył komplet lema i po paru miesiącach wielkie było jego zdziwienie jak zobaczył że gumki przy sworzniach wyglądają jak by miały 100 lat... spekane, dziurawe itd. montaż prawidłowy i zestaw z pewnego źródła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ją mogę dodać że kolega w rs4 założył komplet lema i po paru miesiącach wielkie było jego zdziwienie jak zobaczył że gumki przy sworzniach wyglądają jak by miały 100 lat... spekane, dziurawe itd. montaż prawidłowy i zestaw z pewnego źródła...

zaraz po zakupie swojego auta wymieniłam wszystkie gumy w górnych wahaczach na LEM-a.... po 12 tyś mam wszystkie popękane... - możliwe, że tylko zapłaciłem za gumy LEM-a a w rzeczywistości było inaczej... - gdy będę to wiedział z chęcią oczyszczę dobre imie marki :)

Nie wiem już sam czy pakowaćsię w LEM-a czy nie... gdyby nie inne naprawy jakie muszę wykonać na nowy sezon to pewnie by tak było...

Edytowane przez -STACH-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności