Skocz do zawartości
stolek85@wp.pl

Cofanie tłoczków hamulcowych.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

Zbliża się kres żywotności moich hamulców z tyłu. Chciałbym wymienić od razu komplet tarcz + klocków. O ile w manualnych hamulcach ręcznych nie ma problemu z wymianą to tu bez dostępu do odpowiedniego programu się nie obejdzie ( jeśli się mylę to mnie poprawcie ). Moje pytanie brzmi: czy faktycznie potrzebuję program do cofnięcia tłoczków? Jeśli tak to jaki? Ewentualnie jeżeli będzie potrzebny program to czy klon hiński vcds z hex v2 to ogarnie.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klonem ogarniesz, ale musi być odpowiednio wysoka wersja, mój 16.9 nie ogarnia za bardzo MQB. Można też zrobić na patencie czyli cofnąć zaciski akumulatorem na krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jankus napisał:

Klonem ogarniesz, ale musi być odpowiednio wysoka wersja, mój 16.9 nie ogarnia za bardzo MQB. Można też zrobić na patencie czyli cofnąć zaciski akumulatorem na krótko.

Jankus wielkie dzięki za odpowiedź. Widziałem też w necie takie cofania tłoczka tylko czy to nie wpłynie na późniejsze prawidłowe działanie hamulca? I czy komputer nie wyrzuci błędu z tego powodu?

Widziałem też jak ludzie wykręcali silniczki i ręcznie je wkręcali, ale zastanawia mnie czy z tego powodu komputer może wykryć jakiś błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, [email protected] napisał:

Jankus wielkie dzięki za odpowiedź. Widziałem też w necie takie cofania tłoczka tylko czy to nie wpłynie na późniejsze prawidłowe działanie hamulca? I czy komputer nie wyrzuci błędu z tego powodu?

Widziałem też jak ludzie wykręcali silniczki i ręcznie je wkręcali, ale zastanawia mnie czy z tego powodu komputer może wykryć jakiś błąd?

Robiłem tak, działało. Pewniej jest komputerem. Ogólnie jak masz cofnięty klocek, to w momencie zaciągnięcia się adaptują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jankus napisał:

Robiłem tak, działało. Pewniej jest komputerem. Ogólnie jak masz cofnięty klocek, to w momencie zaciągnięcia się adaptują.

Ok przekonałeś mnie ;). Zaryzykujemy 😁. Wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności