Skocz do zawartości
Arczi1255

Problem z odpalaniem na zimnym Passat B5 1.8T AEB 1996r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Potrzebuję pomocy. Niedawno auto przestało nagle odpalać. Nie mogłem dojść co się stało i zaprowadziłem samochód do mechanika z myślą, że immobilizer się uzbroił. Okazało się, że jakaś kostka wtyczka od przekaźnika była wypięta i auto ożyło. Pojeździłem tydzień czasu i padła pompa paliwa. Na starej pompie odpalał na strzała. W momencie gdy padła pompa, przekaźnik od pompy przestał się załączać po zapłonie, załącza dopiero w momencie kręcenia rozrusznikiem. Wkład pompy został wymieniony na zamiennik firmy Magneti Marelli. Pierwszego dnia odpalał normalnie, problem zaczął się drugiego dnia po wymianie. Po nocy jest ciężko odpalić. Jak paliwa jest mało ale powyżej rezerwy kręci około 10 s i odpala ale faluje na niziutkich obrotach i gaśnie. Za 2 drugim razem też kręci około 10 s ale już odpala i chodzi normalnie, potem za każdym razem odpala od strzała. Ale jak dłużej postoi tzn. około godziny to już po tym czasie jest znów to samo. Jeśli paliwa jest połowa baku to kręci około 2-3 s i odpala normalnie. Na pełnym baku jeszcze nie sprawdzałem ale wychodzi na to, że im więcej jest paliwa tym łatwiej ma odpalić. Sprawdzałem też paliwo na przewodzie powrotnym gdy auto było na obrotach jałowych. Przez około 15-20 s naleciało jakieś 100 ml. Proszę pomóżcie. Czy z tą pompą jest coś nie tak? Dodam, że jak ją kupiłem to jak się nią potrząśnie to coś ciężkiego lata w środku góra-dół, czy tak powinno być? W mojej starej pompie oryginalnej nic nie lata. I co mogło się stać z tym, że teraz sterownik nie załącza przekaźnika po zapłonie na 2-3s? 

Edytowane przez Arczi1255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności