Skocz do zawartości
Gość manta69

MCD ,MFD a FIS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość manta69

witam

przekopałem tematy i nic

zamieniłem MCD/C na MFD/D PL menu.

Przy MCD fis-czy mfa(nie wiem )wszystko mi wyswietla(info radia i navi)

przy MFD wyswietlacz milczy(nie ma gornej czesci 1/3)

czy ktos wie jak to uruchmic?

po wymianie na mfd zostala jedna kostka 10 pin-czerwona a w niej CAN/L,CAN/H,REV(cofanie),KL15(chyba jakis pradowy)

Probowalem CANy podpiac pod pin 13(canL)i26(canH) w navi MFD w gniazdo 26 PIN,ale nic

tylko cos blokuje wyswietlanie innych info-wstrzymuje je.

Jak podlacze MCD to znow chodzi i radio i NAVI.

Udalo sie to komus???

PASSAT 2004r 1.9 tdi/130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po takiej zamianie i nie miałem najmniejszego problemu...

Ważne jest abyś posiadał jeszcze do tego adapter który umożliwia prawidłowe funkcjonowanie MFD,można dokupić na allegro: Takie coś ja mam u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manta69
Ja jestem po takiej zamianie i nie miałem najmniejszego problemu...

Ważne jest abyś posiadał jeszcze do tego adapter który umożliwia prawidłowe funkcjonowanie MFD,można dokupić na allegro: Takie coś ja mam u siebie.

 

skoro to sprawa kabli to moze ktos wie jak to podłaczyc

dzieki za podanie tropu,jestem troche zdziwiony bo walcze z tym juz ktorys dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manta69, a masz ten kabel ??Jak masz to sprawa jest prosta...i jaśniejsza do wyjaśnienia ;)

 

ps.temat powinien być w dziale: Nawigacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manta69
manta69, a masz ten kabel ??Jak masz to sprawa jest prosta...i jaśniejsza do wyjaśnienia ;)

 

ps.temat powinien być w dziale: Nawigacja.

powiedz mi tylko czy wyswietlacz miedzy zegarami dziala?pokazuje radio i navi?

czy przerzucales z MCD na MFD?

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko u mnie działa tak jak było z MCD, na wyświetlaczu między zzegarami pokazuje jak przedtem, i radio i znaki podczas prowadzenia .

może ta fotka coś rozjaśni ;)

podłączony adapter: czarne kostki inaczej się nie dadzą podłączyć(wpięte po między navi a kostkę czarną),ta czerwona kostka została nie podłączona(potrzebna była przy MCD).

ps.mam duży wyświetlacz między zegarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manta69

kamien spadl mi z serca bo myslalem ze trzeba wybierac pomiedzy wyswietlaniem a fajna navi.

dzieki ,kupie i sie okaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manta69

jjacekkx,

bardzo prosze zebys sprawdzil jaki typ masz navi tzn. D czy G itd.

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam "D" ,ale nie sądzę by to miało jakieś znaczenie i wpływ na wyświetlanie :583:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma zasadnicze bo wersja G bedzie pracowała z licznikiem tylko poprzez tuner TMC( koszt z okablowaniem ok 500pln) , natomiast wersja D pójdzie przez połaczenie 3 kablowe.

Ta czerwona kostka prawdopodobnie służyłą do tego samego co kostka 26 pinowa w MFD. Kup ten adaptor, ale nie wiem czy to rozwiąze sprawe wyświetlania, na pewno załatwi sprawe działąnia, bo bez tego to wogóle nie działa nawigowanie.

Po podpieciu kostki 26 pinowej przekoduj licznik jeszcze raz, czyli zakoduj bez nawgacji i nawigacją i powinno pójśc o ile wszystko jest dobrze popodłaczane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manta69

podlaczalem na krotko to navi dzialala jak trzeba,ale porzadne okablowanie to podstawa,

zamowilem adaptor u navika.Rozmawialem tez przez tel o module TMC i bedzie mi potrzebny.Pytanie teraz czy trzeba bedzie przeprogramowywac sprzetowo zegary,bo posiadam navi w wersji G z obsluga CAN,czy dostawienie TMC zalatwi sprawe.

Na stronie/ofercie navika jest napisane ze trzeba przeprogramowac za pomoca vag tool na 8(wydaje mi sie ze trzeba ustawic ten parametr w navi,przez 3+6...itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary mają byc zakodowane na + 16 i powinny działąć, a to o czym mówisz to ilość impulsów na obrót. Przy podpieciu pod galę ustawiamy własnie na 8 , przy podpięciu pod ABS trzeba wyliczyć, na forum ktos podawał wzór, ale cos koło 42 i do tego wczale nie potrzeba vaga, naciskasz 3i 6 i flagę i tam to przestawiasz, pozatem tak naprawde to navi sama po pewnym odcinku sie powinna skalibrować. Teraz sprawa TMC, łatwiej i taniej ( ok 200zł) wgrac do navi soft z wersji C lub D razem z polskim menu i wtedy wystarczy połaczenie 3 kablowe pomiedzy licznikiem a navi. Niewiem czemu wszyscy twierdza ze wersja G jest taka super, rózni sie od głownie tym ze działa własnie po Canie i jeszcze parami detalami w menu, a wcale nie jest prawdą ze działa lepiej i szybciej. Ja na twoim miejscu wgrałbym nowy soft w navi , podpiał trzema kablami i powino działać. jak chcesz to mam takiego gościa koło zakop[anego co wgrywa menu do navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz sprawa TMC, łatwiej i taniej ( ok 200zł) wgrac do navi soft z wersji C lub D razem z polskim menu i wtedy wystarczy połaczenie 3 kablowe pomiedzy licznikiem a navi.
Czy ktoś już wgrywał soft od wersji C lub D do wersji G? Czy to działa?

Widziałem odwrotny soft. Do wersji C lub D można wgrać soft taki, jak w wersji G. To działa.

Celowo piszę tu "taki, jak w wersji G" ponieważ jest to soft z 2001 roku, kiedy o wersji G chyba jeszcze nie było słychać.

 

Niewiem czemu wszyscy twierdza ze wersja G jest taka super, rózni sie od głownie tym ze działa własnie po Canie i jeszcze parami detalami w menu, a wcale nie jest prawdą ze działa lepiej i szybciej.
Te parę detali to : pamięć ostatnich celów (chyba 10) i słownik przy wpisywaniu nazw miejscowości i ulic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa bez problemu w jedną i druga stronę , tylko trzeba mieć odpowiedni soft i umieć to zrobic bo można uszkodzić navigację, a w 2001 roku wersja G juz była.

Co do róznic to w funkcjach to jest to napewno pamięc ostatnich 10 celów, natomiast słownik był już wcześniej.

Ludzie którzy montują navi polecają najbardziej werje D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil.wilk

Witam.

Mam passata z 2004r i dzisiaj założyłem zamiast mojej mcd navi mfd w wersji G.

Zniknęło wyświetlanie na FISie..:(((((

Podobno trzeba jakiś tuner tmc kupić za 500zł.

Wolałbym tego uniknąć.

PROSZE O POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam passata z 2004r i dzisiaj założyłem zamiast mojej mcd navi mfd w wersji G.

Zniknęło wyświetlanie na FISie..:(((((

Podobno trzeba jakiś tuner tmc kupić za 500zł.

Wolałbym tego uniknąć.

PROSZE O POMOC

 

To jedź do servisu navi i wgrają Ci wer.D i będzie taniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
założyłem zamiast mojej mcd navi mfd w wersji G

A ustawiłeś kodowanie sekcji radia (sterownik 56)? Ta się ustawia m.in. czy jest wyświetlacz FIS.

Zobacz tu, ostatni punkt kodowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil.wilk

nie znam się na tym

Kto mi to z forumowiczów jest w stanie w Krakowie zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat. Mianowicie posiadam Paska z duzym FISEM o nr. 3B0 920 946 AX i navi MCD nr. 1J0 919 887 A. Czy wie ktos z forumowiczow jak to poloczyc, zeby na zegarach w 1/3 wyswietlalo mi komunikaty. Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności