Skocz do zawartości
Nowal

Passat 2.0 TDI 150KM Błąd P068400

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Dwa dni temu wyskoczył mi check. OBD11 pokazało błąd P068400. Błąd da się skasować ale 2-3 odpalenia i check wraca. Miał ktoś podobny problem? Passat ma osobny moduł od świec żarowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana modułu świec żarowych za 180 zł załatwiła sprawę. Lokalizacja. Skrzynka bezpieczników obok Aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja... mi 28 marca przydarzył się identyczny przypadek - mój silnik, to 2.0 TDI 190KM ;)

Pierwsza sytuacja to auto nie chciało odpalić - kręciło, ale nie odpalało. Następnego dnia pojawił się 'check engine'. Po sprawdzeniu VCDS wyskoczyły mi błędy:
 

4976 - Glow Plug Control Module

4984 - Cylinder 1 Glow Plug Circuit

4985 - Cylinder 2 Glow Plug Circuit

4986 - Cylinder 3 Glow Plug Circuit

4987 - Cylinder 4 Glow Plug Circuit

4988 - Glow Plug Cylinder 1

4989 - Glow Plug Cylinder 2

4990 - Glow Plug Cylinder 3

4991 - Glow Plug Cylinder 4

4997 - Glow Plug Control Module

15733 - SCR NOx Catalyst Bank 1
 

Na niemieckim forum znalazłem, że VW ma TPI (Informacja Techniczna o Produkcie) (TPI 2050455/7) na taką sytuację i wymienia Moduł Świec Żarowych lub nazwa używana w TPI "Sterownik Świec Żarowych" (w moim przypadku, jest to 04L 907 282 B; HW:10, SW:11 którego wg. TPI należy wymienić na 04L 907 282 E -> koszt w VW 530 zł).

Ogólnie co mówi TPI?
Jeśli w aucie zamontowany jest Moduł/Przekaźnik/Sterownik Świec Żarowych o numerze 04L 907 282 B, ale jego HW (hardware) jest starszy niż 12 oraz SW (software) jest starszy niż 14 to należy wymienić na sterownik (J179) na 04L 907 282 E.
Jeśli jednak zamontowany jest sterownik bez indexu literowego, albo 04L 907 282 E albo 04L 907 282 B, ale HW >= 12, SW: >=14 to TPI nie ma zastosowania. 

Powyższe może się przydać na przyszłość, ja niestety nie znalazłem takiej informacji na tym forum.

P.S.
Motorpol Wrocław daje 10% zniżki na zakupy w sklepie internetowym na haslo "VAG2022" - szkoda że dowiedziałem się dopiero jak zamówiłem ;)

04l907282B.jpeg

Edytowane przez Gajdzi
zdjecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności