Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Passata B8. Natomiast od pewnego czasu zaczął pojawiać się na pierwszy rzut oka zrozumiały błąd - "utrata ciśnienia tylna prawa opona". Po odczytaniu komunikatu sprawdziłem poziom powietrza - nie było ubytku. Mimo wszystko sprawdziłem czy stan w pozostałych oponach jest taki sam. Błąd wykasowany w menu i jedziemy dalej. Po pewnym czasie w trakcie jazdy znów pojawił się ten sam błąd na tym samym kole. Poziom powietrza był w normie. Postanowiłem przełożyć całe koła przód na tył. Po kilkunastu kilometrach znów wyskoczył błąd "utrata ciśnienia tylna prawa opona" na kolejnym kole. Odczytałem błędy z komputera i żadnych błędów związanych z ciśnieniem opon nie był widoczny. Przejrzałem to forum i nie znalazłem nic z przypadłości, które dolegają mojemu Passatowi.

Liczę na Wasze doświadczenie i pomoc w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czujników ciśnienia w kołach. Miedzy innymi tutaj:  https://autokult.pl/czujniki-cisnienia-w-oponach-zasada-dzialania,6808036160022657a  i np: tutaj https://a4-klub.pl/manuale/manuale-a4-b8-2007-2015/układ-kontroli-ciśnienia-w-oponach-rka-czyli-tpms-audi-a4-b8-r35/ jest to w miarę względnie wytłumaczone.

Miałem podobną sytuację (też koło prawy tył)  tylko raz, więc pewnie było  jakieś przekłamanie w odczycie czujników.

 

Edytowane przez pisula1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pisula1 za znalezienie konkretnego artykułu. Może faktycznie nie mam czujników ale zastanawia mnie fakt że do pewnego czasu było dobrze, a od około 2 miesięcy ten błąd pojawił mi się około 20 razy na tym kole. Mogę tylko wnioskować, że powinna zmniejszać się średnica koła. Wyczytałem też , że odpowiedzialne za to mogą być warunki atmosferyczne występujące zimą. Fakt jest taki, że nie znalazłem na to żadnego lekarstwa ☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zapiąć kompa do pracy i sprawdzić czy wszystkie czujniki widzą te same prędkości koła. Może czujnik pada, może wiązka zielenieje. Trzeba szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Na pewno to sprawdzę. Jeszcze odczekam chwilę i wymienię koła na letnie. Jak problem się powtórzy to oddam do serwisu na komputer, chyba że są ewentualnie na to "domowe" sposoby. Napewno dam znać o rozwiązaniu problemu bo mam wrażenie że problem nie jest poruszany zbyt często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Wracam z tematem. Jestem po wymianie kół i zobieniu 2 tys. km. Problem jednak nie ustał. Na pulpicie w dalszym ciągu pojawią się komunikat " awaria czujnika koła prawy tył". Wszystko na to wskazuje, że faktycznie czujnik prędkości obrotowej koła padł. Sprawdzałem nawet jak z wymianą i filozofii nie ma. Prośba tylko o pomoc w doborze odpowiedniego czujnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź te numery:

- WHT003858

-WHT003858A

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pisula1 napisał:

Sprawdź te numery:

- WHT003858

-WHT003858A

 

Wielkie dzięki. A jest ktoś w stanie dokładnie ustalić który numer części po vin? WVWZZZ3CZHE009778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do serwisu, podaj VIN, to powiedzą Ci który i ile kosztuje. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pisula1 napisał:

Zadzwoń do serwisu, podaj VIN, to powiedzą Ci który i ile kosztuje. 😉

Ok dziękuję. Tak zrobię 😀. Zamówię, założę a po wszystkim dam znać czy problem zniknął. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@[email protected] wychodzi po vin WHT003864B. Sprawdź też stan pierścienia magnetycznego w piaście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, jeżutp napisał:

@[email protected] wychodzi po vin WHT003864B. Sprawdź też stan pierścienia magnetycznego w piaście

Ok dzięki. Zamówię ten czujnik a jeśli to nie pomoże to zajmę się piastą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy błąd możesz skasować na postoju. Jeśli tak to na 99% jest to wina uszkodzonego pierścienia magnetycznego w piaście. Jeśli byś miał uszkodzony czujnik (lub jego wiązkę) błąd od razu wraca (bez jazdy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, jeżutp napisał:

Zobacz czy błąd możesz skasować na postoju. Jeśli tak to na 99% jest to wina uszkodzonego pierścienia magnetycznego w piaście. Jeśli byś miał uszkodzony czujnik (lub jego wiązkę) błąd od razu wraca (bez jazdy)

Ok. Błąd pojawią się nieregularnie. W większości podczas jazdy po mieście. Na chwilę obecną zamówiłem już czujnik. Jeżeli to nie pomoże to wymieniam pierścień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by był pierscien  uszkodzony to byz tez abs zaczą fixowac bo jedno koło kreciło by się wolniej ,

zacznim od diagnostyki predkosci kół a nie wymiany czujników 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Major napisał:

jak by był pierscien  uszkodzony to byz tez abs zaczą fixowac bo jedno koło kreciło by się wolniej ,

zacznim od diagnostyki predkosci kół a nie wymiany czujników 

 

Major, zaczęło mi się to dziać na zimowych oponach "Utrata ciśnienia - tylna prawa opona". Po kilkukrotnym sprawdzeniu ciśnienia i usterce przełożyłem koła przód na tył. Mimo tego cały czas taka sama usterka się pojawiała. Zmieniłem opony z zimowych na letnie i usterka cały czas się pojawia. Domyślam się, że raczej to nie powinna być wina kół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekładaj, troche za nowe by to padło 

ja bym zaczą od diagnostyki 

 

 

zrob tak 

upusc na 2bar w jakims prawym przednim kole a inne napompuj na 2,5bar 

reset czujników 

i jazda testowa 

potem kolejne koło 

i zobacz czy inne koło wyłapie błąd 

 

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, [email protected] napisał:

Major, zaczęło mi się to dziać na zimowych oponach "Utrata ciśnienia - tylna prawa opona". Po kilkukrotnym sprawdzeniu ciśnienia i usterce przełożyłem koła przód na tył. Mimo tego cały czas taka sama usterka się pojawiała. Zmieniłem opony z zimowych na letnie i usterka cały czas się pojawia. Domyślam się, że raczustaej to nie powinna być wina kół

Może wyłącz opcję opony zimowe w ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Udało mi się znaleźć wolną chwilę i wczoraj założyłem nowy czujnik prędkości koła. Na chwilę obecną zrobiłem kilkadziesiąt kilometrów i do tej pory żaden komunikat się nie pojawił 😄. Zrobię jeszcze kilka tras i jeśli do tej pory się nie zaświeci, to dam znać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, [email protected] napisał:

Panowie.

Udało mi się znaleźć wolną chwilę i wczoraj założyłem nowy czujnik prędkości koła. 

 

Czujnik prędkości (ABS) czy ciśnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności