Skocz do zawartości
Dzonzi

1.6 TDI 2018 silnik się przegrzewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakichś dwóch tygodni zauważyłem, że wskazówka temp. płynu chłodniczego porusza się w prawą stronę od 90, czyli że temp. rośnie. Czasami tylko delikatnie, a czasami 2 białe kreski. Dziś już było przegięcie, bo wjechało na czerwone pole i było ostrzeżenie żeby się zatrzymać. Byłem na autostradzie to tylko trochę zwolniłem, przestało piszczeć, po paru min. jazdy normalną prędkością 120-130 km/h temp. się ustabilizowała na 90 stopni. 

Poziom płynu chłodniczego jest w normie. Olej tak samo. Temp. oleju to w momencie przegrzania wynosiła 80 stopni, potem była w zakresie 90-100 stopni. 

Płyn nagrzewa się raczej standardowo, po ok. 9 km spokojnej jazdy 70-90 km/h jest 90 stopni i zazwyczaj się tak utrzymuje przez całą trasę 30 km po autostradzie. 

Niedawno robiłem trasę 800 km, 140 km/h i temp. sztywno 90 stopni. Dodam jeszcze, że raz po wyłączeniu silnika wentylator dalej pracował (nigdy się to nie zdarzało wcześniej po trasie z pracy), przejechałem 200m i się wyłączył. 

Co może być przyczyną? Zamierzam jechać na warsztat z termostatem i czujnikiem temperatury, bo to najtańsze rzeczy które można wymienić przy tej usterce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest temat na forum i pewnie pompa wody sie nie otwiera i zacina sie na malym obiegu.
Przebiegu nie podales ale pewnie powyzej 90000km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg to 85 tys. km. Sprawdzone info. Nie jest zaniżony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie objawy, tylko w silniku 2,0 i powodem była pompa wody. Na szczęście na gwarancji po wymianie rozrządu, więc wymiana na koszt serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej koledzy pisali , ewentualnie  woreczek z silikatami pękł i silikat częściowo zatkał chłodnicę , zobacz czy zbiorniczek wyrównawczy masz z napisem "mit silikate ".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jechałem i temp. tylko na chwilę skoczyła 1 kreskę powyżej 90 stopni. Jak spadła do 90 to przyśpieszyłem do 140 i mimo to się utrzymywała na 90. Może zacina się zawór i za późno się otworzył? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w 2.0 działo się to samo co opisujesz. Jestem pewien w 100% że pompa wody umiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności