Skocz do zawartości
zulwik

Pomocy z zamkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wsiadłem dziś do auta i poczułem zapach spalenizny i lekki dymek unoszący się z drzwi, dokładnie okolice rygla, przestał działać mi centralny i szyby.Wszystkie drzwi po zamykane, mogę otworzyć tylko od kierowcy kluczykiem. Macie może pomysł co mogło się spalić. Czy boczek drzwi prawych z przodu można zdjąć przy zamkniętych drzwiach?

Dodam że bezpiecznik od szyb i centralnego jest przepalony. Ale coś sie za działo i nie wiem co to mogło byc.
Pomocy Pozdrawiam.

edit2: mam spalony bezpiecznik nr 14, po włożeniu nowego po chwili pojawia sie dzwięk smażenia z przodu drzwi...
Spróbuje zdjąć jutro tapicerkę :(

Edytowane przez zulwik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zdjąć bok na zamkniętych drzwiach bo widziałem nie raz, że ludzi tak pisali.A co się spaliło to się okaże jak się dobierzesz tam. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa się rozwiązała.
Zdjąłem boczek na zamkniętych drzwiach, ale pod tapicerką wszystko wyglądało okej.
W końcu odpiąłem dużą wtyczkę i podałem napięcie 12 V na dwa piny czarny z niebieskim paskiem i czarny z szarym paskiem są obok plusa i otworzyłem drzwi.
Zdjąłem gumę z przelotki a tam przewody stopione w jeden. :( Myślicie, że lepiej kupić nową wiązkę czy bawić się w lutowanie?
Tak na marginesie było tam zwarcie i akumulator rozładowało mi do zera, dosłownie, musiałem użyć zasilacza 12 2 A żeby podbić napięcie do 9 V i wtedy prostownik załapał. Mam nadzieję, że akumulator nie ucierpiał, bo jest prawie nowy.

331728279_736324417840329_19352767874834459_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest dostępna taka nowa wiązka? Używana też ma swoje lata, trzebaby trafić na nie zmęczoną.  

Ja tam do przewodów normlanie zawsze wjeżdząm z nożem, termokurczką i taśmą materiałową jak z oryginału.  Nie bawię się w żadne lutowania i konektoryki.

Przewody można poobcinać w wygodnym miejscu i wstawić normlane zdrowe odcinki wymaganej długości.  Dobrze splątać ze sobą druty, zabezpieczyć i będzie działać tak samo jak nowe.

 

 

Fajnie, że ogarnąłeś przyczynę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o tych konektorach z cyną i uszczelkami?? Grzeje się je i cyna oblewa przewody a rurka się zaciska.
Gdyby nie porady z forum nic bym nie zrobił :)
Dodatkowo kwestia śniedzi na przewodach. czym do doczyścić. Kwasu azotowego nie mam :P

Edytowane przez zulwik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni chwalą inni przestrzegają, że cyna nie rozlewa się tak dokładnie jak trzeba i połączenie potrafi pękać i kruszyć się. Ja to miałem w łapach niedawno ale jakoś mi to nie podchodzi. Zanim cyna się upłynnia to rurka się roztapia całkiem. Jakieś to takie głupie. Tylko na filmiku fajnie wygląda. Może trafiłem na jakiś badziew.

Ja osobiście zawsze stosowałem porządne splątanie przewodów i takie naprawdę solidne zabezpieczenie termokurczem i izolacją.

Kręce tak kable w passacie od 7 lat jak go mam a ukręciłem naprawdę dużo razy (pewnie ze 100 się uzbiera)

 

To nie przewody od sondy lambda czy innego podzespołu gdzie jest sterowanie impulsami itp. Ma być solidnie złączone i tyle bo to tylko 12V tam płynie.

 

 

A śniedź na przewodach to jak nie można czegość wyciąć czy wymienić  to trzeba do żywego oskrobać, przeczyścić IPA, potem opsikać środkiem do styków elektrycznych  czy regeneraowania potencjometrów.  Potem zależnie od rodzajów połączenia można to jakoś zakonserwować aby odczielić od otoczenia.

Edytowane przez StreamHD
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności